TOGG Başkanı Yerli Otomobil Prototipinin İncelendiğini Açıkladı: 'Yıl Sonunda Halkın Beğenisine Sunulacak'

 > 
6PAYLAŞIM

Yerli otomobilin üretim sürecine ilişkin Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu (TOGG) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açıklama geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı toplantıya ilişkin açıklama yapan Hisarcıklığıoğlu yerli otomobil için 'Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik. ifadesini kullandı.

Yerli otomobile ilişkin hemen her yıl basına birden çok haber yansıyor. Cadillac'a benzetilen otomobil için dönemin Sanayi Bakanı Fikri Işık 2016 yılına kadar '40 adet üretilecek' demişti.

Görücüye Çıktı Ama Pek Yerli Değil Gibi: Türk Malı Otomobilin İlk Detayları - onedio.com
Görücüye Çıktı Ama Pek Yerli Değil Gibi: Türk Malı Otomobilin İlk Detayları - onedio.com

Bugün otomobilin akıbetine ilişkin yeni bilgiler basına yansıdı. Konuya ilişkin açıklama ise TOGG Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapıldı.

Hisarcıklıoğlu açıklamasında 'Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik' ifadesini kullandı.

Açıklamanın tamamı şöyle: "Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla TOGG yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir