Tesadüfen Çekilen Kareye, National Geographic'in Fotoğraf Yarışmasında Derece

 > 
193PAYLAŞIM

Her yıl düzenlenen National Geographic Fotoğrafçılık Yarışması'nda amatör fotoğrafçılara ait binlerce kare birbiriyle yarışıyor. Bu yıl üçüncülüğe layık görülen fotoğraf ise profesyonel bir fotoğraf makinesiyle dahi çekilmedi.

Şimdiye kadar çeşitli yarışmalarda amatör fotoğrafçıların şahane anlar yakaladığına defalarca şahit olduk. Ancak bu sefer National Geographic’in geleneksel fotoğraf yarışmasında derece kazanan Kira Waison Lee‘nin profesyonel bir fotoğraf makinesi yoktu. Hatta şahane bir an yakalamanın peşinde de değildi.

2016 National Geographic Gezgin Fotoğrafları Yarışması'nı Kazanan 12 Muazzam Kare - onedio.com
2016 National Geographic Gezgin Fotoğrafları Yarışması'nı Kazanan 12 Muazzam Kare - onedio.com

Log'da yer alan habere göre; Hong Kong Çin Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan genç adam yağmurdan sonra su birikintisinin yakında duran arkadaşının yansımasının ne kadar güzel göründüğünü fark etti. Bu anı cebindeki akıllı telefon ile ölümsüzleştirdi. 

Girl Who Travels Through Time And Space” yani “Zaman ve Mekanda Yolculuk Yapan Kız” olarak isimlendirdiği, kareyi ters çevirerek oluşturduğu sürreal kompozisyonuyla National Geographic’in düzenlediği fotoğraf yarışmasına katıldı.

Sadece onun başvurduğu kategoride 1191 aday bulunuyordu

Buna rağmen iPhone 6s‘i ile çektiği bu kare üçüncülük elde etti. Bu başarıyı akıllı telefondan çekilmiş bir fotoğrafla elde ederek büyük şaşkınlık yaratan Lee ise hükümetin kentsel dönüşüm programı kapsamında şehri yeniden inşa edecek olmasından endişe duyuyor. 

Lee 'profesyonel fotoğrafçılık kariyerine başlamayı düşünüyor musunuz?' sorusuna ise 'yeterli gelir sağlayamayacağım için imkansız' yanıtını veriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir