Sosyal Medya Gündemi: 'Dünyada Olmayan ve Türkiye'de Bulunan 6 Elemente Sahip Resimli Gök Taşı'

 > -

Bugün basına yansıyan oldukça ilginç bir haber sosyal medyada şaka konusu oldu. Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan Rumi Çatıkkaş, sahilde bulduğu 5 gök taşından birinin üzerinde hayvan ve insan figürleri olduğunu iddia etti. Çatıkkaş, "Fizik ve yüksek kimya mühendisleri tarafından yapılan incelemede, taşların içinde 26 element tespit edildi. Bu 26 elementin 20'si dünyada var olan, 6'sı ise dünyada olmayan elementler olduğu belirlenerek raporlandı" dedi.

Didim'in Fevzipaşa Mahallesi, Sahte Cennet mevkiinde restoran işleten Rumi Çatıkkaş, geçen yıl eylül ayında sahilde gezerken yerde parlayan bir taş gördüğünü aktardı.

DHA muhabirine konuşan Çatıkaş, 875 gram ile 9 kilogram ağırlığındaki taşlarla ilgili Kahramanmaraş Üniversitesi Sütçü İmam Üniversitesi ÜSKİM Laboratuvarı’nda inceleme yaptırdığını söyledi.

Çatıkkaş inceleme sonunda taşların içinde "26 element tespit edildiğini, elementin 20’si dünyada var olan, 6’sı ise dünyada olmayan elementler olduğunu" belirlenerek raporlandığını iddia etti.

"Bu resimli gök taşını dünyadaki bilim adamlarının, müzayedecilerinin, akademisyenlerin ve koleksiyonerlerin bilgisine sunuyorum"

Meteor taşlarını incelerken özellikle içlerinden birinin dikkatini çektiğini belirten Rumi Çatıkkaş, taşların birinin üzerinde insan ve hayvan resimlerinin olduğu ifade etti: 

"Taşı fotoğraflayıp büyüttüğümde üzerinde insan ve hayvan resimlerinin olduğunu fark ettim. Resimli gök taşının tanıdığım amatör fotoğrafçıya da çok sayıda fotoğrafını çektirdim. Fotoğrafları incelediğimizde taşın üzerinde 40’a yakın insan ve hayvan figürünün olduğunu fark ettik. Farkı üzerinde 40’a yakın insan ve hayvan fotoğraflarının bulunmasıdır. Bunun ilk olduğunu düşünüyorum. Bu resimli gök taşını dünyadaki bilim adamlarının, müzayedecilerinin, akademisyenlerin ve koleksiyonerlerin bilgisine sunuyorum."

"Dünyada olmayan 6 element" sosyal medyada şakalara konu oldu.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir