Sosyal Medya Ayağa Kalktı: Otobüste Uyuyan Yolcuya Muavinden Cinsel Saldırı

-

Kadına şiddet, taciz ve cinsel saldırı haberleri bitmiyor. 

Üstelik, her geçen gün artarak, daha ağır şekillerde gündeme geliyor.

Bu sefer gündeme gelen olay ise akıl almaz derecede iğrenç ve şok edici!

Kadınların toplu taşımada maruz kaldıkları rahatsız edici muamele ve taciz, neredeyse "mizaha" konu olabilecek kadar normalleştirilmiş durumda.

Oysa tüm Türkiye'yi yasa boğan Özgecan cinayeti de bir toplu taşımada gerçekleşmişti.

Bu sefer ise akıl almaz cinsel saldırı, bir şehirler arası otobüste gerçekleşti. Gündeme gelmesi ise; EkşiSözlük yazarlarından birinin durumu ifşa eden bir yazı yayınlamasıyla oldu.

Arkadaşının başına gelen bu olayı anlattığı yazı kısa sürede sosyal medyada gündem yarattı. 

EkşiSözlük yazarının kadın arkadaşı, Muğla'dan İstanbul'a gitmek üzere şehirler arası gece yolculuğu yapıyordu. Yarı yarıya dolu olan otobüs, feribota girdiğinde, bahsi geçen kadın uyuyordu.

Genç kadın, koltuğun yanı başında mastürbasyon yapan otobüs muavininin, suratına sperm fışkırtması sebebiyle uyandı.

Panik içinde uyanan genç kadın çığlık atarak yardım istedi. Bu sırada ise elinde plastik bardak ve gazete parçası olan muavin "Su döküldü" gibi bir bahane öne sürdü.

Otobüsteki bir avukat kadın, cinsel saldırıya uğrayan gence yardım ederken; otobüsün şoförü ise "bu tarz bir olayın yaşanmadığını" iddia ettiği ve "iyi çocuktur" tarzı şeyler söylediği belirtildi.

Muavin feribot karaya çıktığı gibi ortalıktan kayboldu. Genç kadın ise şikayetçi oldu ve jandarma gelerek otobüsteki, kadının bedenindeki ve giydiği hırkadaki dna örneklerini delil olarak topladı.

Bu sırada da genç kadın jandarma gelene kadar üzerindeki delillerle beklemek zorunda kaldı. Yaşadığı travmayı tahmin dahi edemiyoruz!

Ortalıktan kaybolan muavin şikayet üzerine yakalandı ve gözaltına alındı; lakin sonradan yine serbest kaldı.

İlgili firmanın yönetim kurulu üyesi Mustafa Yıldırım ise "İnşallah böyle bir şey olmamıştır. Olay yargıya taşındı. Gerekli kriminal incelemeler yapılacak. Yapmamıştır demiyorum. Eğer böyle bir olay yaşanmışsa yargıda gereken cezayı verir biz de cezasını veririz. Milyonlarca insanı taşıyoruz. Şirket olarak olayı büyük bir ciddiyetle ele almış durumdayız. Otobüs şoförü arkadaşımınız da aktardıklarına göre ise, böyle bir olayın olmuş olması söz konusu değil." açıklamasını yaptı.

Çiğdem Öztürk ise “Olay doğru. Bir kadın yönetici olarak bunu kabul edebilmem, hazmedebilmem mümkün değil. Yasaların bize tanıdığı her türlü imkanı tanıyarak, hukuki manada söz konusu şahsa her türlü yaptırımı yaparken; diğer taraftan biliyorum bunun telafisi olmaz ama müşteki olan yolcumuzun psikolojik durumunu düzeltebilmek için, psikolojik destek dahil elimden ne geliyorsa yapacağım bu olayı unutturabilmek için, ama biliyorum unutulmayacak. İnanın bu ahlaksız şahsın olduğu tarafta değiliz." diyerek kadın yolcunun yanında olacaklarını belirtti.

Sosyal medya ise oldukça öfkelenerek konuyu en çok bahsedilenler listesine taşıdı.

Zira cinsel saldırı ve taciz, toplumuzun adeta kanayan yarasıydı.

Git gide artan kadına karşı cinsel ve fiziksel şiddetin sebebini irdeleyenler de oldu.

Muavinin serbest bırakılmasına tepki gösterildi.

Bazı kullanıcılar ise kadını suçlayanlara sert çıktı!

Böyle berbat bir durumdan bile mizah çıkarmaya çalışanlar oldu.

Neden bu konuyu mizah malzemesi etmemeleri yönünde açıklama yapmak bile gerekli oldu; oldukça absürt!

Bu tarz haberlerden bıkan kadınlar ise isyan ediyor!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nimbus.

"Eğer böyle şeyler yaptıktan sonra serbest kalacaksak gidip bende birilerinin yüzüne boşalayım." Malesef ki tüm adli yargı organlarımız sosyal medyada recep tayipe küfredenleri cezalandırmakla meşgul. Sokak ortasında cinayet işleseniz de bir sakal ve bir cübbe ile serbest bırakılırsınız.

brcck

Hepimiz paralelciyiz arkadaşlar. Metro Turizm yöneticileri, bu olayın karşısında olduğumuz için öyle buyurmuşlar. Oysa ki "1 kereden bir şey olmaz" demeliydik. Ne de olsa topluma hizmet engellenemez!

bwk

bilen brisi bana yardımcı olabilir mi ? Antalya da bugün Markantalya önünde metro turizmin bi etkinliği vardı hatta koca otobüsü avm önüne cekmislerdi insanlar hıncahınç doldurmuştu etrafını olay neydi orda ? boşalma üzerine bir etkinlikmiydi ?

sonbakkal

olayın ne kadar iğrenç ve saçma olduğunu herkes dile getirmiş zaten ama şunu eklemek istiyorum;espri ayrı kara mizah ayrı, kara mizah bu olay hakkında yapılırsa insanların buna gülmemesi gerekir zaten, olayın unutulmamasına yardımcı olur kara mizah.

realitysucks

Şu sapıkları kökünden kurutamıyo muyuz aq nası bi iğrençliktir bu

Başlıklar

İstanbulMuğlaSosyal Medyagündemkadınlarolay
Görüş Bildir