Görüş Bildir

etiket SMA Hastası Bebeğin Annesi Çaresizlikten Canına Kıydı

Anasayfa > Gündem

Eskişehir'de yaşayan SMA Tip-1 hastası Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz yaşamına son verdi. Sanatçı Haluk Levent olayı “Annemiz çaresizlikten canına kıydı” diyerek duyurdu.

Oğlunun tedavisi için uzun süredir kampanya düzenleyen ancak gerekli parayı toplayamayan Emine Kiraz’ın yaşamına son verdiği öğrenildi.

SMA’lı hastalar için kampanyalar düzenleyen AHBAP Derneği Genel Başkanı, sanatçı Haluk Levent, Emine Kiraz’ın ölümünü sosyal medya hesabından “Annemiz çaresizlikten canına kıydı” ifadeleriyle duyurdu. 

Levent, “İşin içinden çıkamıyoruz. SMA çocukları için TV programı dahi yaptım. Ama olmuyor. 2 milyon dolar toplandı Perşembe günü. Her hafta 1 çocuğumuzu kurtarırız diye düşündüm. Ama zaman yetmiyor. Anneler intihar ediyor. Böyle olmayacak. Bir kaynak lazım. Eksik olan 90 milyon dolar lazım” diyerek yetkililere seslendi.

Emine Kiraz'ın yıllar önce diğer çocuğunu da SMA hastalığından kaybettiği öğrenildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
era

O gülen emojiye basan piçler elleriniz kırılsın vicdansızlar

hakan balta

Bilerek yapmamislardır diye bir ümidim var.

azizbşkn

yılda sadece görünen kısım 5 milyar lira harcayan malum şahsın keyfi yerinde

Nurullah Ay

Tayyip mi? Allah belasını versin tayyibin

sign

Ya bu ilaçlar neden bu kadar pahalı devletler neden bir şey yapmıyor, bu hastalık, can kimsenin karı olmamalı ya da devletler karşılamalı... Bir ilaç tek doz... Devamını Gör

Berkay tkz

Test yaptırıcaksın eğer bi ihtimal çıkarsada kondom kullanıcaksın olay bu kadar basit ancak gelde bunu anlat.