Sizi Bize Sayıyla mı Verdiler? Instagram Kullanıcılarının Çok İyi Bildiği 17 İnsan Tipi

1.5bPAYLAŞIM

Instagram artık herkesin evindeki küçük tüp gibi; olmayan yok. İlk çıktığından bu yana birçok özellikle kendini geliştirdi ama insanlar o kadar gelişemedi. Herkesin Instagram'ı kullanma şekli bambaşka. Aşağıda sıralayacağımız tiplerden mutlaka en az bir tanesine denk gelmiş olmanız lazım. Haksız mıyız?

1. Takipçilerine gümrük görevlisi muamelesi yaparak pasaportunun ve uçak biletinin fotoğrafını paylaşan gereksiz.

Uçak bileti kendi başına daha az şekilli göründüğü için yanına pasaport koymayı uzmanlar şiddetle tavsiye ediyor. Yolun açık olsun vize yürekli insan...

2. Her gittiği yere adamı sürükleyerek götürürken poz veren hanım kız

Bu akımı kim çıkarttıysa kendisini saygı ve sevgi ile anıyoruz. Bu kadar sürükleyecek ne vardı?

3. Yemek yemeden önce herkesi durdurup fotoğrafını çeken sonradan gurme

Tamam hadi diyebilir ki "Arkadaşlar siz fakirsiniz, bakın bu trüf mantarlı Pekin ördeği. En azından fotoğraftan görürsünüz"  Bunu anlayabiliriz... Be kardeşim, insan her yediğini de koyar mı be!

4. Bizim yıllık gelirimiz kadar parayı, bolluktan burun deliklerine sokmak üzere olan zengin çocukları

Bunların verdikleri poz poz değil, yaşam tarzı. Arkadaşlar gelin şunu hep beraber kabul edelim, BİZ FAKİRİZ!

5. Ünlü olmak için televizyonun şart olmadığını fark edenler

Uzun zamandır Instagram'da 1 dakikalık video çekebilme özelliği var biliyorsunuz. Siz arkadaşlarınızla parkta gezmeli, evde komiklik yapmalı videolar yayınlarken atı alan Üsküdar'ı geçti bile.

6. Ünlü biri sevgilisiyle olan fotoğrafını paylaşsa da laf soksam diye hazırda bekleyen agresifler

Bunların en temel özelliği yorum yaptığı ünlü kişiyi amca oğlu falan zannetmesi. Bazılarının kendini eski sevgili sandığı da oluyor, işte onlar çok tehlikeli.

7. Masaya hiçbir şeyi normal haliyle koyamayan sunum hastaları

Bir insanın görümcesi misafirliğe gelecekse eğer masaya fiyonksuz bir şey koymamalı. Allah muhafaza aksi halde o evlilik çatırdar, o görümce evde infilak eder.

8. "Herkes beni görsün, beni takip etsin" düsturuyla fotoğraflarına bir dünya hashtag koyan manyaklar

Neredeyse mahallede hiçbir şeyden haberi olmayan yaşlı teyzelerin bile bu çocuğun yeni bir fotoğraf eklediğinden haberleri oluyor. Siz de öyle olsun istiyorsanız sağa sola saçın hashtaglerinizi, görenler ölsün...

9. Annenin ne kadar güzel bir kadın olduğunun çaktırmadan ön plana çıkartıldığı aynı giyimli aileler

Bu konuyu daha önce işlemiştik, bilen bilir. Bu aileler hiçbir şekilde gaz çıkarmıyor, gözleri çapaklanmıyor, sarımsaklı lahmacun yemiyor. Çünkü onlar sizin de gördüğünüz gibi mükemmeller... (!)

10. Çok takipçililerin yorumlarına karışıp reklam veren uyanık pazarlamacılar

Birisi "Canım seni yerim, harika çıkmışsın" yazıyor, öbürü de gelip altına "Muhteşem fiyata oluksuz su boruları, sayfamıza bekleriz" yazıyor. Bu işler hep böyle şimdi...

11. Hastanede can vermeden önce kolundaki serumla anı ölümsüzleştirmek isteyen ilgi manyakları

Bu insanları muhteşem bir yöntemle, mesela 3 saniye içerisinde iyileştirmek lazım. Ayağa kalktığı andan itibaren de "Anlat bakalım, senin derdin ne?" diye sormak lazım. Ama tatlı tatlı, öyle şey değil...

12. Evdeki minnoş kediyi, köpeği kullanarak ekmek çıkartmaya çalışan akıllılar

Hiç yabancı olmadığımız bu arkadaşlarımız ne yazık ki var. Bunlar canı gibi çok sevdikleri hayvanlarını, afedersiniz karşı cinse yürüme amaçlı da kullanıyorlar. Yapma etme diyorsun ama yapıyor. Hayırlısıyla bi evlendireydik...

13. Şekilsiz ayaklarını yaz boyu gözümüzün içine sokan ayarsızlar

Bir bilim dalı varsa gidelim hep beraber soralım, deniz kenarında ayak fotoğrafı çekmenin ne gibi bir faydası varmış? İnsan bazen yaz bitsin diye dua ediyor!

14. Adını kahve bardağının üstünde görünce hayretlere düşüp çok sevinen muhterem

Buna gidelim diyelim ki "Kardeş, bu sana özel değil. Bak bunu herkese yapıyorlar, üzülmedin di mi?" Valla hep beraber toplanalım gidelim konuşalım. Ben varım!

15. Sırf uçağın kanadının fotoğrafını çekebilmek için bilet alan uçan memeli

Acaba "Ben uçağa biniyorum" demenin bir yolu mu bu? Eğer öyleyse bunun bir haber değeri yok, sen bize kendin uçtuğun bi fotoğrafı pasla!

16. Kitapları kahvenin yanında dekoratif amaçlı kullanan cahil birey

Edebiyat dünyası bu arkadaşımızdan çok çekti açıkçası. İnşallah değerli ustalarımız bir zombi gibi ayaklanır ve bu kişiler uyurken üstlerine kahve döker.

17. Esnek vücudu gözlerimizi çatlatan yoga sever

Tamam şimdi Sezar'ın hakkı Sezar'a. Çok güzelsin, çok esneksin, belli ki sen de bizler gibi emekçisin. Ama biraz saygı be ablacım, olan var olmayan var :(

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-duygu-sarac-turker

bir çoğu saçma ve gereksiz katılıyorum hatta görünce çok bayıyo artık özellikle şu pembiş gelinler falan ama kimin neyden hoşlanacağına biz karar veremeyiz.. ya saygı duyup kendi bildiğince devam edeceksin ve görmezden geleceksin yada bu tarz insanların özgürce paylaşım yapabildikleri yerlerde sen takılmayacaksın.. ayrıca farklılıklar iyidir ;)

denizsizzz

görgüsüzlüğün adı instagram olmuş..

sbstnbjk

İyi de o zaman niye instagram kullanıyorsunuz? Programın amacı zaten fotoğraf paylaşmak, yaşadığın hayatı paylaşmak. Bunlardan hem şikayet edip hem de kullanıyorsanız sıkıntı sizde... Ferrari alıp yavv bu araba çok yakıyor, altı yere çok yakın gibi sebeplerden şikayet etmek gibi birşey sizin şu yaptığınız galeri... 6- Ünlülere laf soktuğunu sanan ezikler, 10- Reklamcı gerizekalılar ve buna benzer gereksiz hareketler yapan tipleri ayrı tutuyorum tabi... Onlar insanın Instagram'dan soğuması için başlı başına sebepler.

goofy

#½ numara vb parlatmak için elinden gelen yapan onediodan ilginç bir içerik olmuş?!?!?! ek olarak fotoğraf yorumları bölümüne gt yazan ya da son foto karşılıklı vb yazanlar da listede olabilirmiş

vicikici-gitarist

Bir de bunun gibi geyik yapabiliyormuş gibi yapıp aslında yapamayanlar var ki o çok fena. Hiç çekilmiyor

Görüş Bildir