Sinestezi Testine Göre Senin Baskın Kişisel Özelliğin Ne?

Psikoloji Testleri
330PAYLAŞIM

Öncelikle Sinestezi, "Zihinsel olayların bilinci tetiklemesiyle ortaya çıkan bilinçli bir duyusal, istemsiz deneyimdir. Diğer bir ifade ile “birleşmiş duyular” ya da “eşduyum” denilebilir ve duyuların birlikte algılanması ya da birbirine karışması durumu." olarak tanımlanır. 

Biz de senin baskın kişisel özelliğini ortaya çıkarmak için sinesteziyle alakalı sorular sorduk. 

Testi çöz ve öğren! 

1. Herhangi bir okuma yaptığında harfler başka bir renkmiş gibi geliyor mu?

Bazen
Evet her zaman
Hayır

2. Harf veya kelimelerin sence kişilikleri var mı?

Elbette ki var
Ne kadar saçma bir soru
Hiç böyle bir şey düşünmedim bilmiyorum

3. Harf veya kelimelerin kişilikleri veya renkleri olduğunda onlar her zaman aynı mıdır? ( Örnek: P harfi her zaman sarı ve mutludur gibi...)

Renkler ve kişilikler değişebilir
Hayır değişemez
Ne alaka ya kafam gitti

4. Sence insanların kişiliklerinin bir rengi var mı?

5. Biri birinin omzunu dürttüğünde bunu sen de hisseder misin?

Evet hissediyorum.
Ya korkutma beni ne alakası var?
Bazen

6. Belli bir ses duyduğunda ona bağlı bir şeyin tadını da alır mısın?

7. Peki sık sık baş ağrısı yaşıyor musun?

8. Son olarak, sık sık sağını ve solunu karıştırır mısın?

Evet her zaman karıştırırım
Hayır gayet iyi biliyorum

Sıcakkanlı!

Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin sıcakkanlı olman. Gayet sosyal insanlar tarafından sevilen. her zaman güler yüzlü olan bir insansın. Oldukça dışa dönük bir yapın var: Sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve girişken bir kişiliksin yani. Senin hayat felsefen her zaman pozitif olmaktan yana. Bu nedenle de insanlar seni hep yanlarında istiyor. Bu özelliğinin pozitifliğini hiçbir zaman kaybetmemeni dileriz. Sensiz plan yapılmaz, bir yere gidilecekse ilk sen aranırsın.

Yardımsever!

Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin yardımsever olman. Bu yüzden sana çok net olarak "iyilik yap, denize fırlat" insanı diyebiliriz. Senin bu hayattaki yegane amacın başkalarına yardım etmek. Senin bu başkalarına yardım etmelerin, çoğu zaman kendini de unutmana neden oluyor. Bizce kendinle de ilgilenmelisin. Bir ara kendine vakit ayır ve iyice bi' kafanı dinlendir. Bak o zaman daha mutlu hissedeceksin kendini. Ama olsun arkadaşlarının /ailenin /sevdiklerinin keyfi yerinde olsun da, sen bir şekilde kendi yaralarını iyileştirirsin değil mi?

Cesur!

Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin cesur olman. Korkusuzsun ve gözünü budaktan sakınmazsın. Bu cesaretin tabii ki kendine güveninden ileri gelmekte. Ancak asla aptal değilsin; cesaretle aptallığın arasındaki o ince çizginin gayet farkındasın yani. Zor durumları seviyorsun bir yandan da, baskının altında ezilmiyor; hatta daha da gaza geliyorsun. Senin hayatında vazgeçmek yok kısaca.

Özgüvenlisin!

Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin özgüvenli olman!  Sen kendine güveni son derece yüksek bir insansın. Çünkü kendi potansiyelini, gücünü ve yapabileceklerini çok iyi biliyorsun ve kendini asla hafife almıyorsun. Bazen seni "kendini beğenmiş" olarak tanımlayanlar olabilir, fakat boş ver onları! Onlar kendine güvenmenin ne demek olduğunu bilmeyen insanlar. Başarabileceklerinin farkında olup ona göre davranmak ile kendini beğenmek arasında dağlar kadar fark var! Ayrıca tam da olması gerektiği gibi sen profesyonel hayatın kadar özel hayatını da son derece ciddiye alıyor ve asla sana laf getirecek veya itibarını zedeleyecek şeyler yapmamaya dikkat ediyorsun.

Sosyalsin!

Verdiğin cevaplara göre seni başarılı kılan en baskın özelliğin sosyal olman! Güzel yerlere gelen insanların ortak özelliklerinden biri de sosyal olmaları ve sen tam olarak onlardan birisin (ya da biri olacaksın). Çekingen değilsin ve bu da bir hedefe ulaşmanda sana oldukça kolaylık sağlıyor. Girişimci bir ruha sahip olduğunu söylememize de gerek yok sanırım. Yapabildiklerinin bilincindesin, biraz da yapabileceklerini düşünmeye ne dersin?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-tugce-ergun

sinestezim oldugunu biliyordum ama hepsi evet cikti baya sasirdim sagolasin onedio

Gizli Kullanıcı

Sıcakkanlı! Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin sıcakkanlı olman. Gayet sosyal insanlar tarafından sevilen. her zaman güler yüzlü olan bir insansın. Oldukça dışa dönük bir yapın var: Sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve girişken bir kişiliksin yani. Senin hayat felsefen her zaman pozitif olmaktan yana. Bu nedenle de insanlar seni hep yanlarında istiyor. Bu özelliğinin pozitifliğini hiçbir zaman kaybetmemeni dileriz. Sensiz plan yapılmaz, bir yere gidilecekse ilk sen aranırsın.

naile-selimo

Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin sıcakkanlı olman. Gayet sosyal insanlar tarafından sevilen. her zaman güler yüzlü olan bir insansın. Oldukça dışa dönük bir yapın var: Sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve girişken bir kişiliksin yani. Senin hayat felsefen her zaman pozitif olmaktan yana. Bu nedenle de insanlar seni hep yanlarında istiyor. Bu özelliğinin pozitifliğini hiçbir zaman kaybetmemeni dileriz. Sensiz plan yapılmaz, bir yere gidilecekse ilk sen aranırsın

simple-aydan

Sıcakkanlı! Verdiğin cevaplara göre senin en baskın karakter özelliğin sıcakkanlı olman. Gayet sosyal insanlar tarafından sevilen. her zaman güler yüzlü olan bir insansın. Oldukça dışa dönük bir yapın var: Sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve girişken bir kişiliksin yani. Senin hayat felsefen her zaman pozitif olmaktan yana. Bu nedenle de insanlar seni hep yanlarında istiyor. Bu özelliğinin pozitifliğini hiçbir zaman kaybetmemeni dileriz. Sensiz plan yapılmaz, bir yere gidilecekse ilk sen aranırsın.

Gizli Kullanıcı

bunlar nerden biliyolar diyorum bazen sonra bence biz çıkan cevaplara kendimizi yakıştırıyoruz çünkü geçen bana kötü bir söz çıktı test sonucunda pısırık gibi anlam taşıyan katiyyen kabul etmedim şimdi sıcakkanlı çıktı yüzde gülümseme evet yaa felanım :D

Görüş Bildir