Tek Soruluk Szondi Testiyle Bastırılmış Duygunuzu Ortaya Çıkarıyoruz!

Psikoloji Testleri-

20. yüzyılın en ünlü psikiyatristlerinden Macar Leopold Szondi’nin hazırladığı bu test, insanların bastırılmış duygularını buluyor. Bakalım senin korkun, bastırılmış duygun ne?

Issız bir ormanda karşınıza çıksaydı bu insanların hangisinden en çok korkacağınızı seçer misiniz?

1
2
3
4
5
6
7
8

Otoriter insanlarla sorunlar yaşadınız!

Çocukluk yıllarınızda bu tip görünümlü insanlardan korkmuşsunuz. Dominant ve otoriter olan insanlarla sorunlar yaşadınız ve kendinizi baskı altında hissettiniz. Seçtiğiniz kişinin görüntüsü nedeniyle okul yıllarınızda çok büyük sıkıntılar yaşamışsınız. Özellikle öğretmeniniz tarafından baskı altında tutulmuşsunuz. Öğretmeniniz sizin psikolojinizi bozmuş, sizi kötü etkilemiş olabilir. Özünüzde gerçekten çok iyi bir insansınız. Yardım etmeyi seven ve kendi halinde bir insansınız. Zarar nedir bilmezsiniz. Eğer bir zarar verecek olursan bunu ancak ve ancak kendine yapabilirsin. Asla dışarıdaki insanlar için tehlikeli değilsin.

Sakinsin ve çevrenle iletişimin yüksek!

Bu dolgun suratlı, tombul insanı seçmeniz çocukluğunuzda bazı duygularınızı bastırmış olma ihtimalinizin yüksek olduğu anlamına geliyor. Fiziksel olarak güçlü görünen bu kişiden korktunuz. Sizin için korkutucu öğeler fiziksel özellikler. Ne kadar büyük olursa size o kadar zarar verebileceğini düşünüyorsunuz. Sizin kişisel özelliklerine gelecek olursak; sakinsiniz ve arkadaş canlısı bir insansınız. Sorumluluğunu bilen ve nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi kavramış bir insansınız. Sakin olduğunuz kadar da hislerinizde değişken değilsiniz. İnsanlarla iletişiminiz yüksek!

Hayatı çok ciddiye alıyorsun!

Seçmenizi istediğimiz kişiler arasında tek gülen kişiyi korkutucu buldunuz ve seçtiniz. Bu kişiyi seçmeniz sizin hayatınızı çok ciddiye alıp, sorumluluk sahibi olan bir insan olduğunuzu gösteriyor. Ciddiyetsizlikten nefret eder, kontrolü elde tutmaktan hoşlanırsınız. Çocukluğunuzda da ciddiyetsiz ve insanlarla alay eden kişilerden çok çekmiş olacaksınız ki bu seçimi yaptınız. Bu nedenle yaşamınızda çok ciddi olabilirsiniz.

Yalnızlığı istiyorsun fakat beceremiyorsun!

Seçtiğiniz insan ifadesiz ve ruhsuz bir insan olarak görünüyor. Bu kişiyi seçmeniz etrafınızda şizofreni vb. hastalarından çekmiş olabileceğinizi gösteriyor. Özellikle çocukluğunuzda böyle sorunlar yaşamış birinden ya da size sevgisini bir türlü göstermeyen birinden çekmişsiniz. Bu kişilerden çok etkilenmişsiniz. Yalnızlığı seviyorsunuz. Çok fazla çevreye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsunuz. Fakat düşündüğünüz gibi yaşamıyorsunuz. Çok sosyal bir hayatınız var. Ne kadar isteseniz o yalnızlığa bir türlü erişemiyorsunuz.

Her adımını planlayan birisin!

Fotoğrafta daha güçlü ve korkutucu insanlar varken siz yoğun bir göz makyajı yapmış olan bu kadını seçtiniz. Belirsiz bir gülümseme halinde bulunan bu kadını seçmeniz, egoist ve narsist, sadece kendisini düşünen insanlara karşı kin beslediğiniz anlamına geliyor ve bu kadını seçerek nefret ve korkunuzu dışa vurdunuz. Etrafınızda sürekli olarak dikkatleri kendi üzerine çeken insanlar var ve bunlardan çok fazla etkilendiniz ki bu seçimi yaptınız. Çok dikkatli davranan her adımını planlayıp atan birisiniz. Biraz da içinize kapanıksınız.

Aldatılmış olma ihtimalin yüksek!

Bu gerçekten ilginç bir seçim çünkü en sıradan ve korkutucu olmayan ve size zarar vermeyen bir insanı seçtiniz. Bu seçim sizin arkadaşlarınızdan ve yakın çevrenizden bıktığınız ve onlara karşı çok çekimser davrandığınız anlamına geliyor. Güven konusunda da sıkıntı çekiyorsunuz. Çünkü daha önce güvendiğiniz ve güvenmek istediğiniz kişiler tarafından güveniniz kötüye kullanılmış. Aşk hayatınızla ilgili de yorum yapacak olursa; aldatılmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Arkadaş seçiminizde çok dikkatli davranıyorsunuz. Çünkü size tam anlamıyla gelen de vurmuş giden de.

Mantıklı bir insansın!

Orta yaştan biraz büyük ve yapı olarak iri bir insan seçtiniz. Bu sizin mantıksız ve sorumluluk bilinci olmayan insanlardan nefret ettiğiniz anlamına geliyor. Sakinsiniz ve insanları sinirlendirmeyi sevmiyorsunuz. Gürültü ve abartıdan da hoşlanmayan bir yapınız var. Duygu ve mantık mı diye soracak olursanız da siz her alanda mantığınızı kullanıyorsunuz. Ölçülü ve yerinde bir insansınız.

İstediğin gibi yaşamamışsın!

Bu ilginç bir seçim çünkü aralarında en temiz yüze sahip birini seçtiniz. Ayrıca aralarında da en genç olanı. Çocukluğunuzda kimlik sorunu yaşamış ve bunu bastırmak zorunda kalmışsınız. Kendiniz gibi davranmamışsınız ve hep başkalarının istediği bir yaşam sürmüşsün. Çocukluğundan itibaren depresif bir hayat senin peşini bırakmamış. Hep düşünen, hep kafasını bir şeylerle meşgul eden olgun bir insansınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet78079566

Seçmenizi istediğimiz kişiler arasında tek gülen kişiyi seçtiniz. Bilinçaltınız eğlenmek ve eğlendirmekten keyif alıyor. Gülen bir insan sizin için asla tehlikeli olamaz. Bilinçaltınız ağlamaların da gülmelerin de sahte olmadığını ve bunlara kayıtsız inandığınızı gösteriyor. Bu durum sizi genellikle sevilen biri yapıyor.

xxtrnac

Orta yaştan biraz büyük ve yapı olarak iri bir insan seçtiniz. Bu sizin bilinçaltınızdaki korunma, destek görme ve onaylanma ile ilgili. Siz korunmayı ve destek görmeyi seviyorsunuz, güvensiz hissettiren, güven vermeyen her kişi veya durumdan uzak duruyorsunuz. Bilinçaltınız, size doğruyu söyleyebilecek ve sizin inanacağınız kişinin size güven veren bir kimse olması gerektiğini söylüyor!

burcuuygur4

RUMEYSA ŞAHŞN haklısın

burcuuygur4

yaa kardeşim en sondaki yakışıklı çocuk çıksa insan korkarmı omg

pedro-pascal

Her adımını planlayan birisin! Fotoğrafta daha güçlü ve korkutucu insanlar varken siz yoğun bir göz makyajı yapmış olan bu kadını seçtiniz. Belirsiz bir gülümseme halinde bulunan bu kadını seçmeniz, egoist ve narsist, sadece kendisini düşünen insanlara karşı kin beslediğiniz anlamına geliyor ve bu kadını seçerek nefret ve korkunuzu dışa vurdunuz. Etrafınızda sürekli olarak dikkatleri kendi üzerine çeken insanlar var ve bunlardan çok fazla etkilendiniz ki bu seçimi yaptınız. Çok dikkatli davranan her adımını planlayıp atan birisiniz. Biraz da içinize kapanıksınız.doğru valla,tebrikler.

cavit-aras-akkan

benimde aynısı

Görüş Bildir