Görüş Bildir
Haberler
Sinemalarda Bu Hafta Neler Var? 'Çığlık'tan 'Belle'e 8 Film Vizyonda

Sinemalarda Bu Hafta Neler Var? 'Çığlık'tan 'Belle'e 8 Film Vizyonda

claude cahun
15.01.2022 - 11:21

Her Cuma yeni filmlerin vizyona girdiği sinema salonları bu hafta sevilen korku klasiği 'Çığlık'ın beşinci devam halkasından Mamoru Hosoda’nın dünya prömiyerini 74. Cannes Film Festivali’nde yapan yeni animesi 'Belle'e tam 8 filmi ağırlayacak. Biz de 14 Ocak haftası sinemalarda izlenebilecek filmleri sizin için derledik. İşte detaylar;

Not 1: Film açıklamalarında Beyazperde'den faydalanılmıştır.

Not 2: Liste herhangi bir öneme göre sıralanmadı, seçimler tamamen rastgeledir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Benden Ne Olur? - Murat Şenöy

1. Benden Ne Olur? - Murat Şenöy
  • Henüz IMDb puanı belirsiz.

'Benden Ne Olur', Sertab Bal adındaki deli dolu bir kadının maceralarını konu ediyor. Sertab Bal, istediği şeyler hakkında sürekli fikir değiştiren, çevresinin kendisinden beklediği düzenli hayatı bir türlü olduramayan, kimlik arayışında olan bir kadındır. Onun hayatı, bir gün yanlışlıkla ablası Harika'nın evini yakmasıyla bambaşka bir hal alır. Bir anda evsiz ve parasız kalan Sertab, ablasının söylediği 'Senden hiçbir şey olmaz' sözlerinin üzerine, 'Benden ne olur herkese göstereceğim' diye kendisine söz verir. Yaşadığı kırılma sonrası hayatını düzene sokmak için harekete geçen Sertab'ın ünlü oyuncu Soner ile ilişkisi planlarının alt üst olmasına neden olur.

2. Kod 255 (The 355) - Simon Kinberg

2. Kod 255 (The 355) - Simon Kinberg

Kod 355, dünyayı kaosa sürükleyecek olan ölümcül bir silahın peşine düşen bir grup ajanın hikayesini konu ediyor. Gizemli bir silahın paralı askerlerin eline geçmesi üzerine CIA ajanı Mason “Mace” Brown, eski rakibi Alman ajan Marie, MI6 müttefiki ve son teknoloji bilgisayar uzmanı Khadijah ve yetenekli Kolombiyalı psikolog Graciela, güçlerini birleştirmek zorunda kalır. Ancak tüm dünyayı  kaosa sürükleyecek olan ölümcül silahın peşine düşen sadece onlar değildir. Gizemli bir kadın olan Lin Mi de silahın peşindedir. Silahı bulmak için dünyanın dört bir yanını dolaşan ajanlar, dünyayı kurtarmayı başaracak mıdır?

3. Düş Peşine - İlkay Uygur

3. Düş Peşine - İlkay Uygur
  • Henüz IMDb puanı belirsiz. 

Düş Peşine, gönüllü çalıştığı akademinin kapanmasını engellemeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Kardeşi ile birlikte Kaş'ta yaşayan Kaan, engelli çocukların eğitim gördüğü Düşler Akademisi'nde gönüllü olarak çalışır. Akademinin müdürü, borçları nedeniyle zora düşmektedir ve bu nedenle akademinin kapanması gündeme gelir. Kaan, bu sırada şehre tatile gelen arkadaşlarıyla birlikte akademiyi kapanma tehlikesine karşı korumaya çalışır. Kaan ve arkadaşları, akademinin kapanmasını engelleyebilecek midir?

4. Karlar Kralı Norm 2 (Norm of the North: King Sized Adventure) - Richard Finn & Tim Maltby

4. Karlar Kralı Norm 2 (Norm of the North: King Sized Adventure) - Richard Finn & Tim Maltby

Karlar Kralı Norm 2, çalınan sanat eserini bulmak için tehlikeli bir maceraya atılan Norm ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Çinlilere ait olan eski bir sanat eseri, Dexter adında bir arkeolog tarafından çalınır. Çin halkı için çalınan eseri geri almaya karar veren Norm, arkadaşlarının yardımı ile zorlu bir maceraya atılır. Dexter’i bulmak için dünya çapında bir yolculuğa çıkan Norm ve arkadaşları, çalınan sanat eserini bulmayı başarabilecek midir?

5. Oğul (Son) - Ivan Kavanagh

5. Oğul (Son) - Ivan Kavanagh

Oğul, oğlunu kurtarmak için her şeyi göze alan bir kadının hikâyesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Laura, çocukken sapkın bir tarikattan kaçmayı başarır. Laura, 8 yaşındaki oğlu David'in tarikatın kötü niyetli üyeleri tarafından kaçırılmaya çalışması üzerine geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Yaşanan bu trajedinin ardından David, gizemli bir hastalığa yakalanır. Laura, oğlunu kurtarmak ve geçmişindeki güçlerden korumak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermek zorundadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Cin Perdesi - Tayfun Can Demirtaş

6. Cin Perdesi - Tayfun Can Demirtaş
  • Henüz IMDb puanı belirsiz. 

Cin Perdesi, korkunç cinayetlerle ilişkili cin vakalarını araştıran Arzu ve Bora'nın yaşadıklarını konu ediyor. Eşi Arzu'yla birlikte eski bir akıl hastanesini araştırmaya başlayan Bora, korkunç cinayetler ve cin vakalarını gün yüzüne çıkarır. Daha iyi araştırma yapabilmek için akıl hastanesinin her bir bölgesine kamera takar. Bu sırada Arzu, gizli şifreler bulmaya başlar. Polisler, Arzu ve Bora'nın yaşadığı gizemli olayları bilgisayarlarından takip eder.

7. Belle (Ryû to sobakasu no hime) - Mamoru Hosoda

7. Belle (Ryû to sobakasu no hime) - Mamoru Hosoda

Belle, sıradan bir hayatı varken sanal dünyada bambaşka biri haline gelen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Kırsal bir kasabada babasıyla birlikte yaşayan Suzu, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Sıradan bir yaşamı olan Suzu’nun hayatı, beş milyar çevrimiçi üyeden oluşan sanal bir dünya olan 'U' ya girmesiyle bambaşka bir hal alır. Suzu bu sanal dünyada, ‘Bella’ adında dünyaca ünlü bir şarkıcı olur. Kısa bir süre sonra genç kız, tanıştığı gizemli bir yaratıkla birlikte gerçekte kim olduğunu bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

8. Çığlık (Scream) - Matt Bettinelli-Olpin & Tyler Gillett

8. Çığlık (Scream) - Matt Bettinelli-Olpin & Tyler Gillett

Scream filminin beşinci devam halkası olan yapımda, bir dizi korkunç suçu kimin işlediğini bulmak için memleketine geri dönen bir kadının hikayesini konu ediyor. 25 yıl önce korkunç cinayetlerle çalkalanan Woodsboro kasabası, yeni bir katille karşı karşıyadır. Hayalet maskesini takan katil, kasabanın kanlı geçmişine ait sırları yeniden canlandırmak için bir grup gencin peşine düşer. Sidney, yıllar önce başından geçenlere benzer seri cinayetleri çözmek için ayrıldığı Woodsboro kasabasına geri döner.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mehmet ali akbaş

Zaten ayda en az 1 tane cinli film vizyona girmesi lazım yoksa çarpılırız.

ruhi can kayacık

Aralarında sadece çığlık iyi olabilir diğer filmlerin hepsi çöp,zaman kaybı

Pınar Yalçın

izledin mi knk hepsini anime olana gitmeyi düşünüyorum