Miraslarını Çocuklarına Bırakmak Yerine Hayır Kurumlarına Bağışlayan Ünlüler

15PAYLAŞIM

Bizim ülkemizde olsa çocuklar ne yaparlardı acaba?

1. Ashton Kutcher ve Mila Kunis

www.instagram.com

Ünlü çift çocuklarını tamamen lüksten ve ihtişamdan uzak büyüterek normal birer birey olmalarını istiyorlar. Bu yüzden çocukları için herhangi bir mal veya mülk satın almamışlar. Büyüyüp kendi işlerine sahip olunca onları destekleyeceklerini söyleyen çift, bu yolla çocuklarının sorumluluk sahibi olacaklarını söylüyor.

2. Simon Cowell

www.instagram.com

Ünlü isim oğluna miras bırakmayacağını açıkladı. Bunun yerine köpeklere yardım edeceğini veya çocuklar için yardım kuruluşlarına başvuracağını söyledi. Yıldız isim bu konu hakkında "Başkalarının başarısına yardım etmek, kendi oğlumun zengin olmasından daha önemli" demiştir.

3. Sting

www.instagram.com

İngiliz şarkıcı Sting, çocukluğunda çok yoksulluk çekmiş ve zorluklar içinde kendine şans yaratarak buralara geldiğini belirtmiş. Bundan dolayı kendisi, çocuklara yardım ederek ihtiyaçlarını bir nebze olsa da karşılamayı düşünüyor.

4. Elton John

www.instagram.com

Yetenekli şarkcı Elton John da mirasını çocuklara bırakma taraftarı olan ünlüler arasında. John "Tabii ki çocuklarımı çok sağlam bir finansal durumda bırakmak istiyorum, ama çocuklarınıza altın tepsi vermek korkunç. Hayatlarını mahvediyor" demiştir.

5. Gordon Ramsey

www.instagram.com

Gordon Ramsey dünyanın en ünlü şefleri arasında yer alsa da servetini 5 çocuğuna bırakmayacağını söyledi. Ünlü şef televizyonda güçlü bir varlığa sahiptir ve "MasterChef USA", "MasterChef Junior" ve "Hell's Kitchen" gibi programlar aracılığıyla milyonlarca insanı yetiştirmiştir. Net değerinin 217  milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor .

6. Mark Zuckerberg

www.instagram.com

Facebook kurucusu olarak tanınan Mark Zuckerberg, 2015 yılında doğan kızı Maxima ve eşi Dr. Priscilla Chan'a  şirket hisselerinin % 99'unu verme sözü verse de Aralık 2012'de kendisi ve karısı servetlerinin çoğunu “İnsan potansiyelini ilerletmek ve eşitliği teşvik etmek” için bağışlayacaklarını belirttiler.

7. Paul Ellen

www.instagram.com

2018'de ölen Paul Allen, Microsoft Corporation'ın girişimcisi, iş adamı ve kurucu ortağıydı. Servetinin büyük bir kısmı, yıllık 30 milyon dolar verdiği Paul G. Allen Aile Vakfı aracılığıyla bağışlandı . Ayrıca, 2003 yılında açılan ve 14 milyon dolar bağışladığı Paul G. Allen Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Merkezi'ne de sponsor oldu.

8. Jackie Chan

www.instagram.com

Hong Kong doğumlu dövüş sanatçısı , aktör ve yapımcı olan Chan, ölümünden sonra servetinin yarısını hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi. Chan'in serveti yaklaşık 370 milyon dolar olarak bilinmektedir.

9. Andrew Lloyd Webber

www.instagram.com

Andrew Lloyd Webber, 20. yüzyılın sonlarında pek çok oyunun yönetmeni olarak İngiltere'de başarılı olmuş besteci, yazar, yapımcı ve yönetmendir. Kendisi beş çocuğunun iş disiplinine sahip olduğunu belirterek miras bırakmayacağını açıklamıştır.

10. Kirk Douglas

www.instagram.com

Kirk Douglas'ın 61 milyon dolarlık serveti Douglas Vakfı aracılığıyla ölümünden sonra bir hayır kurumuna bağışlanmıştır. Bu vakıf, 1964 yılında karısıyla birlikte yaşamı boyunca kendini hayırseverliğe adadığının bir göstergesi olmuştur.

11. George Lucas

Star Wars ve Indiana Jones hikayelerini hayata geçiren Amerikalı film yapımcısı George Lucas, “Zenginliğimin çoğunu eğitimi iyileştirmeye adıyorum, kaynaklarım elimde olduğu sürece her yaştan öğrencinin gelecek nesillerine çıtayı yükseltmeye çalışacağım” diyerek mirasını paylaşmayan ünlüler arasına girmiştir.

12. Barron Hilton

2019 yılında , otel imparatorluğunun kurucusu Conrad Hilton'un adını taşıyan oteller zinciri sahibi Barron Hilton'un vefatından sonra 1,25 milyar dolar değerindeki muazzam serveti, 8 çocuğunun ve 15 torununun ellerine geçmemiştir.

Barron, vasiyetinde servetinin % 97'sinin babası tarafından yaratılan ve şimdi oğlu tarafından yönetilen bir yardım kuruluşu olan Hilton Vakfı'na bağışlanacağını açıklamıştır.

Bunlara da göz atabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selot

sen çocugunla dogru duzgun ılgılendıgın, ona kendın bızzat tecrubelerını vızyonunu aktardığın zaman o cocuk dunyanın en fakırıde olsa zengınıde olsa olur. ben ne maddı durumu kotu ınsanlar gordum sıfır sorumluluk yasıyorlar. sen cocugun buyudugunde uyusturucu kullanmasın luks partılerde hayatı gecmesın ısı gucu fln olsun ıstıyorsan bunu paradan mahrum ederek yapamazsın. tam tersı etkı yapar hatta. alt tarafı oyuncusun sarkıcısın fln sende atomu parcalayarak elde etmedın bu maddı gelırı. hatta kapıtalızm sayesınde hakettıgınde cok daha fazlasını kazandın. su yukarıda yazdıgım uyustuculu party foreverlı hayatı surduyorsun ama cocugua sen gıt parasız yasa ogren. yok boyle sacmalık. ışın sırrı cocugu dadılara kakalamamakta parada değil gerizekalılar.

dianadusso

Bakıldığında gayet mantıklı aslında çocuk belli bir yaşa gelene kadar ailesinin bakımına ihtiyaç duyar.Zengin aileler ise Elton John'unun dediği gibi Tabii ki çocuklarımı çok sağlam bir finansal durumda bırakmak istiyorum, ama çocuklarınıza altın tepsi vermek korkunç. Hayatlarını mahvediyor" Çalışmak nedir bilmeden kuru kuru parayı harcıyorlar nerden geldiğini bilmiyorlar.

kisi

küfür etmek istemiyorum. çok yanlış diyeyim en kibar tabirle. o çocuğu dünyaya getiren sensin, onun tüm sorumluluğu senin üzerinde. ona iyi bir hayat sunmak senin görevin. çocuğuna miras bırakamayanlar bile vicdan azabı çekerken böyle insanları gördükçe çok kızıyorum. çocuğunuzun düzgünce harcayacağına güvenmiyorsanız bencilce yaşamayı bırakığ çocuğunuzu düzgünce yetiştirmeye vakit ayırın o zaman. ayrıca yiyiyorsa yaşarken bağışlayın servetinizi. kendiniz sınırsızca tadını çıkarıyorsunuz, çocuğu da o hayat standardına alıştırıyorsunuz. siz ölünce boşluğa düşecek çocuk. bu çocuğa çok daha büyük bir zarar verir. söyleyecek söz bulamıyorum. iğrenç insanlar.

mslaciel

bence tepki cekmesinler diye hepsi zenginlik bilmeden büyüsün cocuklar diyordur bir insan neden ailesinden saklar mirasını yesinler istemez yardım iyi bir şey yarısını hatta fazlasını paylaşırsın kuruluşlara tamam yine az da olsa ailene vermelisin zenginlikte yaşasın babam annem sonra beni bir kuruşsuz sokağa atsın ben bunu kabul etmem ya sorunları vardır o yüzden de yallah size diyordur ailesine

eren-celebi

miras bırakırsan ankara pavyonlarında yenir o para

Görüş Bildir