Görüş Bildir

Sezen Aksu’nun 'Şahane bir şey yaşamak' adlı şarkısının sözleriyle ilgili tartışmalara Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Erdoğan, 'Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kıldı.

Namaz sonrası cemaate seslenen Erdoğan’ın konuşmasının videosunu, cami cemaatinden bir kişi cep telefonuyla kaydetti.

Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da haddini bildirmek bizim görevimizdir.”

👇

Erdoğan'a gelen tepkiler için 👇

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Sezen Aksu’nun 2017’de çıkardığı 'Şahane bir şey yaşamak' şarkısının sözleri, Aksu’nun 31 Aralık 2021’de şarkıyı YouTube'da yeniden paylaşmasının ardından gündeme gelmişti. 

Şarkıdaki 'Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete / Selam söyleyin o cahil / Havva ile Ademe' sözleri nedeniyle Aksu, bazı çevrelerin hedefi olmuştu. 

Sanatçı hakkında tehdide varan açıklamalar yapılmıştı.

👇

👇

👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
118
91
68
49
34
22
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
endividualist

Başkanım bide bizim dükkana 4,700 elektrik gelmiş benzinde 14,50 lira olmuş şu belayı basımıza getirenlerin dillerinide bi koparabilir miyiz? Adem meraktan b... Devamını Gör

zaten bir şeye burnunu sokmasa olmazdı zaten.

gül endam

Aslında tek bir şeye sokuyor böyle dini tartışmalara ne zaman olsa hep çıkıyor konuşuyor

SO_FAR_SO_GOOD

YETMEZ AMA EVEEEET. SIRA SANA GELDİ Mİ ŞİMDİ SEZEN AKSU??? BİZİ İKİ CİHANDA LEKELİ İLAN ETTİN. ŞİMDİ DE SEN AFOROZ EDİL DE GÖRELİM BAKALIM