Görüş Bildir
Haberler
Sevenlerine Duyurulur! Hep Olumsuz Eleştiri Yapanların Bile Bayılacağı 12 Psikolojik Gerilim Filmi

Sevenlerine Duyurulur! Hep Olumsuz Eleştiri Yapanların Bile Bayılacağı 12 Psikolojik Gerilim Filmi

Rinascita
13.04.2020 - 08:11

Her sene vizyona giren onca filmin arasından bu filmler gerçekten ilginizi çekecek!

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Angel of Mine, 2019

1. Angel of Mine, 2019

2008 Fransız yapımı L'empreinte de l'ange filminin Avustralyalı versiyonu bu filmde ana karakter Lizzie, yeni doğmuş kızını birkaç yıl önce kaybetmiştir. Acısıyla başa çıkmak için elinden geleni yapsa da başarılı olamaz. Eşinden ayrılır ve içine kapanık birine dönüşür. Fakat 7 yaşındaki Lola ile tanışır ve onu kızının yaşamış ve büyümüş hali olarak görmeye başlar. Bu andan itibaren filmde gerilim artar çünkü Lizzie bir daha kızını kaybetmeyecektir. 

IMDb puanı — 6.5

2. Swallow, 2019

2. Swallow, 2019

Hunter'ın hayatında her şey harikadır. Arkadaşları, varlıklı ve kendisini seven bir eşi vardır. Ayrıca büyük bir evin sahibi olarak kendisini oldukça iyi hisseder. Tek isteği bir bebeği olmasıdır. Hunter sonunda hamile kalır fakat oldukça rahatsız edici şeyler olmaya başlar. Yenilemeyen şeyleri yutma konusunda takıntılı hale gelir. Kimse ona yardım edemez. Sanki karanlık bir güç onu kontrol ediyor gibidir artık. 

IMDb puanı — 6.3

3. A Quiet Place 2, 2020

3. A Quiet Place 2, 2020

Bu yalnızca kıyamet sonrası hayatta kalma hikayesi değil, aynı zamanda oldukça derin bir gerilim filmi. İlk filmde izlediğimiz Abbott ailesi hayatı için çabalamaya devam eder. Hatırlayalım: Dünya sese duyarlı korkunç canavarlar ile doludur, bu nedenle de aile birbirini anlayabilmek ve iletişim kurabilmek için bir işaret dili oluşturur. Fakat çocukları sessiz tutmanın zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de canavarlar ailenin yerini bulur. Yeni filmde aile başka bir yere seyahat etmek ve dünyanın farklı korkularıyla mücadele etmek zorundadır.

4. The Mustang, 2019

4. The Mustang, 2019

Roman Coleman, Mustang isimli yabani atları eğitmekle ilgili bir programda katılımcı olur. İlk başta yalnızca atların pisliğini temizler, sonrasında onları eğitmeye başlar. Eğitimi imkansız olan dünyanın en yabani ve agresif Mustang'i ile tanışana dek her şey yolundadır. Roman her şeyi şiddet yoluyla çözmeye alışkındır fakat bu atın kesinlikle korkusu olmadığını görür. Bu nedenle ata yaklaşmanın yolunun, Roman'ın içindeki canavarı eğitmekten geçtiği görülür. Hayvanlarla iletişim kurarak kendi içinizdeki problemleri çözmeye dair oldukça ciddi bir film. 

IMDb puanı — 6.9

5. The Song of Names, 2019

5. The Song of Names, 2019

Clive Owen ve Tim Roth bu duygusal ve sürükleyici dedektif hikayesinin baş kahramanlarıdır. Film İkinci Dünya Savaşı'nda Londra'da geçer. Genç ve yetenekli keman sanatçısı Dovidl'in ailesi vefat eder. Bir aile ona bakar ve yetenekli müzisyen kısa zamanda ailenin oğlu Martin ile arkadaş olur. Herkes Dovidl'in hem iyi hem de zeki olduğunu fark eder. Her şey yolundadır ve Dovidl ilk konserini verecektir. Ancak bir anda ortadan kaybolur. Martin 40 yıl boyunca bir iz bile bulamaz ama en sonunda arkadaşının neden ortadan kaybolduğunu belki de bulabilecektir. 

IMDb puanı — 6.1

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Based on a True Story, 2017

6. Based on a True Story, 2017

Ünlü Fransız yönetmen Roman Polanski'nin Emmanuelle Seigner ve Eva Green ile birlikte çektiği bu film adeta bir baş yapıt. Filmde genç yazar Delphine aile trajedisi ile ilgili bir roman yazar ve hemen ünlü olur. Fakat yazdıkları herkesi mutlu etmez. Yazar bir sürü tehdit mektubu almaya başlar. Depresyona girer. Hayranı Elle, onu anladığını ve kendisinin de roman yazdığını söyleyerek hayran buluşmasında yer değiştirmeyi teklif eder. Delphine kabul eder ve bu kararının neye yol açacağını fark edemez. 

IMDb puanı— 5.7

7. Nomis, 2018

7. Nomis, 2018

Eski hakim Cooper, adalet sisteminden ötürü hayal kırıklığına uğrar ve suçluları yakalamak için kendi yöntemlerini kullanmaya başlar. Eski partnerini kötüleri yakalamak için yem olarak kullanır fakat bir operasyon sırasında işler yolunda gitmez ve partneri bir manyak tarafından kaçırılır. Simon isimli bir adama ait bir malikanede birçok tutsakla birlikte bulunur. Anlaşılan o ki, bu adamın çoklu kişilik bozukluğu vardır ve karakterlerinden biri de Hannibal Lecter'dır. 

IMDb puanı— 5.8

8. You Shall Not Sleep, 2018

8. You Shall Not Sleep, 2018

Yıllar önce bir psikiyatri tesisinin hastaları bir tiyatro oyunu yazar ve bir yönetmen yıllar sonra bunu proje haline getirerek sahnelemeye karar verir. Bir grup tiyatro oyuncusu terk edilmiş akıl hastanesinin binasına gelir ve uymak zorunda oldukları bir kural vardır: Bütün duyguları hissetmek için uyumamaları gerekmektedir. Zamanla açıklayamayacakları şeyler görmeye başlarlar. Akılları bir oyun mu oynuyor yoksa gizemli şeyler mi oluyor?

IMDb puanı — 5.1

9. Thoroughbreds, 2017

9. Thoroughbreds, 2017

Bu film tam da gerilim sevenlere göre! Hikaye oldukça basit. Amanda ve Lily çocukken yakın arkadaşlardır. Fakat zamanla ayrı düşerler ve iletişim kuramazlar. Yeniden buluştuklarında birbirlerine problemlerinden bahsederler. Amanda artık hiçbir şey hissetmiyordur, sanki ruhu donmuş gibidir. Lily'nin daha basit sorunları vardır. Üvey babasından nefret eder. Bu problemleri çözmek için bir plan yaparlar. 

IMDb puanı — 6.7

10. Gone, 2012

10. Gone, 2012

Amanda Seyfried'ın rol aldığı bu filmde ana karakter Jill birkaç yıl önce bir seri katil tarafından kaçırılır. Jill kaçmayı başarır fakat kaçıran kişi ve kaçırıldığı zaman tutulduğu yer hiçbir zaman bulunmaz. Hayatı bir müddet sonra normale döner ve kendisini daha iyi hissetmeye başlar. Tam da her şey yoluna girerken kabus yeniden döner ve Jill, kız kardeşinin kaçırıldığını öğrenir. Polis, kızın gerçekten kayıp olmadığından ve yakında döneceğinden emindir. Fakat Jill'in kardeşini ve kaçıran kişiyi kendi başına aramaktan başka çaresi yoktur. 

IMDb puanı — 5.9

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Sorry We Missed You, 2019

11. Sorry We Missed You, 2019

Bu film, günlük mücadeleler hakkında oldukça güzel bir dram. Film Black Mirror tarzına benziyor. Hikaye Turner ailesinin etrafında gelişiyor. Evlilik, çocuklar, sevgi ve uyum oldukça mükemmel iken, bir anda maddi kriz başlar ve ailenin borçları günden güne katlanmaya başlar. 

Baba Ricky, eşinin arabasını satar ve bir karavan alır. Kendi işini kurar. Eğer çok çalışırsa her şey yoluna girecek diye düşünür ama hayatın başka planları vardır. Her şey daha da kötüye gider. Aile parçalanır ve Ricky bu sefer de ailesini kurtaracak bir adım atmalıdır. 

IMDb puanı — 7.6

12. The Ones Below, 2015

12. The Ones Below, 2015

Bu film farklı katlarda yaşayan iki ailenin olduğu bir evde geçiyor. Kate ve Justin, tıpkı alt kat komşuları gibi bebeklerini bekliyordur. Sonra bir kaza olur ve alt kattaki kadın bebeğini kaybeder, sorumluların ise üst kat komşuları olduğunu söyler. Gerilim artar ve bir sürü korkunç olay yaşanır. Bu, yoktan yere kendine düşman yaratmanın ve insanların gülümseyen yüzlerinin ardında bile ne denli kötülükler olabildiğinin hikayesi. 

IMDb puanı — 6.1

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
94
38
15
11
7
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

A Quiet Place 2 psikolojik gerilim mi? vay be içeriğe bak :( Gone berbat bir film bu arada :(

southredd

Buna mı takıldın. Artı gösterime girmemiş filmi ( A Quiet Place 2 ) nasıl izlemeyi düşünüyorsunuz.

Hakan Ayaş

Porno sevenler 2.yi beğendi bile :D