Senin Aşk Hayatını Bu Mitolojik Olaylardan Hangisi Anlatıyor?

İlişki Testleri
148PAYLAŞIM

İnsanlık tarihinin ortak derdi, trajik aşk hikayeleri olsa gerek. Bir yandan dillere destan olmuş, bir yandan da başına gelmedik felaket kalmamış hangi mitolojik aşk kuşu senin ilişkilerini birebir anlatıyor dersin? Testi çöz, cevabı öğren!

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim.

2. Bir de yaşını söyle bakalım.

3. Sence aşk için ne kadar ileri gidebilirsin?

Gerekirse herkesi karşıma alırım.
Dünyanın bir ucuna yerleşirim.
Öyle çok bir şey yapmam muhtemelen.
Herkes ne kadar yapabilirse ben de o kadar yaparım.
Ayrılırım ya ne uğraşacağım...

4. Kalbindeki hisleri tek kelimeyle anlatacak olsan...

Kararsız
Heyecanlı
Huzursuz
Neşeli

5. Peki, aşkı en iyi tanımlayan kelime sence hangisi?

Tutsaklık
Mutluluk
Travma
Tutku

6. Bundan on yıl sonra kendini nasıl bir ilişki içinde hayal ediyorsun?

Sevdiğim kişiyle birlikte yaşlanırken.
Beni kesin mutsuz bir son bekliyor ya, net!
İşin o kısmı biraz belirsiz bende...

7. Karşındaki insana bir bağlılık yemini edecek olsan...

Ölüm bizi ayırıncaya kadar elini asla bırakmayacağım.
Sana olan aşkım her geçen gün daha da büyüyecek...
Sana karşı hislerimde her zaman dürüst olacağım.
Sana her zaman sadık kalacağım...

8. Geldik son soruya... Sence kısa ömürlü ama dolu dolu yaşanan bir aşk mı, yoksa uzun ömürlü ve huzur dolu bir birliktelik mi?

Kesinlikle aşkı seçerim.
Huzurlu ilişki iyidir ya!

Orpheus ve Eurydike!

Sen aşk için her türlü riske girebilecek kadar gözü kara birisin. Sevdiğin insan için yapamayacağın şey yok! O yüzden senin karakterini biraz Orpheus'a benzettik. Eğer Orpheus'un aşk hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Theseus ve Ariadne!

Senin aşk hikâyelerin genelde güzel başlayıp trajediyle perdelenenlerden... Her şey yolunda giderken bir anda işler sarpa sarabiliyor. Bu konuda Theseus'un şansına ya da şanssızlığına sahip gibi geldin bize. Eğer Theseus ve Ariadne'nin hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Zeus ve Io!

Senin aşk hayatın yolunda gidecek gitmesine de başını hep karşı taraf yakıyor. Sevdiğin insan için az dert çekmemişsin bugüne kadar. Hayır, işin kötüsü her terslik de gelip seni buluyor. O yüzden seni bu konuda biraz Io'ya benzettik. Eğer Io ve Zeus'un hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Eros ve Psyche!

Sen herkesin derdine derman olup kendininkine bir türlü çare bulamayanlardansın, öyle değil mi? Kimin aşktan yana bir sorunu varsa çözüm anında senden geliyor ama sen bu konuda onlar kadar şanslı değilsin. O yüzden seni bu konuda Eros'a benzettik. Eğer Eros ve Psyche'nin hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Pygmalion ve Galatea!

Sen genelde karşındaki kişiye değil, o kişiyle ilgili kafanda yarattığın hayale aşık oluyorsun. O yüzden de senin payına her zaman bol keseden hayal kırıklığı düşüyor. Ama bu demek değil ki senin istediğin gibi biri hiçbir zaman karşına çıkmayacak! Bu konuda senin Pygmalion'a benzettik. Eğer Pygmalion ve Galatea'nın hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Bu testler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nazli-askin

Eros ve Psyche! Sen herkesin derdine derman olup kendininkine bir türlü çare bulamayanlardansın, öyle değil mi? Kimin aşktan yana bir sorunu varsa çözüm anında senden geliyor ama sen bu konuda onlar kadar şanslı değilsin. O yüzden seni bu konuda Eros'a benzettik.

mitis

Zeus ve Io, Senin aşk hayatın yolunda gidecek gitmesine de başını hep karşı taraf yakıyor. Sevdiğin insan için az dert çekmemişsin bugüne kadar. Hayır, işin kötüsü her terslik de gelip seni buluyor. O yüzden seni bu konuda biraz Io'ya benzettik.

it.hurts.until.it.does.not

Pygmalion ve Galatea! Sen genelde karşındaki kişiye değil, o kişiyle ilgili kafanda yarattığın hayale aşık oluyorsun. O yüzden de senin payına her zaman bol keseden hayal kırıklığı düşüyor. Ama bu demek değil ki senin istediğin gibi biri hiçbir zaman karşına çıkmayacak! Bu konuda senin Pygmalion'a benzettik

sanayadrasmi12

Orpheus ve eurydike

gzm-ynklr

Pygmalion ve Galatea! Sen genelde karşındaki kişiye değil, o kişiyle ilgili kafanda yarattığın hayale aşık oluyorsun. O yüzden de senin payına her zaman bol keseden hayal kırıklığı düşüyor. Ama bu demek değil ki senin istediğin gibi biri hiçbir zaman karşına çıkmayacak! Bu konuda senin Pygmalion'a benzettik. Eğer Pygmalion ve Galatea'nın hikâyesini merak ettiysen buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

altmisbir

Bende kendi kurduğum hayalin o kişi olduğunu düşünüp öyle ilişki kuruyorum ama bence herkes zaten öyle yapıyor hiç tanımadan birine ilgi duyuyorsa heleki kesin böyle.

Görüş Bildir