Görüş Bildir
Haberler
Savcılık 'Takipsizlik' Vermişti: Silahta Nadira Kadirova'nın Parmak İzi Yokmuş

etiket Savcılık 'Takipsizlik' Vermişti: Silahta Nadira Kadirova'nın Parmak İzi Yokmuş

AKP milletvekili Şirin Ünal'ın evinde silahla vurulmuş şekilde bulunan Özbek çalışan Nadira Kadirova'nın ölümünün intihar olduğunu belirten savcılık takipsizlik vermişti. Soruşturma dosyasından yeni detaylar ortaya çıktı. Silahta Nadira'nın parmak izine, elinde atış artığına rastlanmadığı belirtildi. 

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde, 23 Eylül 2019 günü, saat 20.56 sıralarında yarı otomatik Baretta marka silahla kendisini vurduğu iddia edilen Nadira Kadirova’nın ölümüyle ilgili soruşturmada verilen 'takipsizlik' kararı verildi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın aktardığı bilgiye göre, kararda, olayda kullanılan merminin İtalya yapımı olan Baretta marka 92S model yarı otomatik tabanca ile atıldığı belirtilerek Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü Parmak İzi Geliştirme Büro Amirliği’nin 29 Eylül 2019 tarihli raporuna yer verildi.

"Parmak izi yok"

"Parmak izi yok"

Raporda, “Olayda kullanılan Baretta marka silah üzerinde parmak izi tespit edilemediği” belirtildi. Ankara Polis Kriminal Laboratuvarı Biyolojik İnceleme Şube Müdürlüğü’nün 1 Ekim 2019 raporunda ise Nadira Kadirova ve Şirin Ünal’dan alınan el swaplarında atış artıklarına rastlanılmadığı ifade edildi. 

Kadirova’nın üst giysisinin sol ön taraf göğüs bölgesinde bulunan delik etrafında atış artıkları tespit edildiği aktarılan raporda, atış artıklarının dağılım yoğunluğuna göre atışın bitişik atış mesafesinden yapıldığı kanaatine varıldığı kaydedildi. 

Raporda, silah tetiği üzerinden ve olay yerinde çalışma masası yanı zemin üzerindeki anahtar yüzeyinden alındığı belirtilen swap örneklerinin halı üzerinden alınan kan örnekleri ile uyumlu olduğu, bunun kadın genotipinde olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

"Parmak izi terden çıkmamış olabilir"

"Parmak izi terden çıkmamış olabilir"

Savcılık kaynakları, “silahta parmak izinin çıkmamasının o sırada elinin terlemesi nedeniyle olabileceğini, atış artıklarının tespit edilmemesini ise mermi kovanının silahta takılı kalmasına” bağladı.

Kanında anestezik madde

Kanında anestezik madde

Kararda yer alan Ankara Adli Tıp Kimya İhtisas Dairesi Başkanlığı’nın 1 Ekim 2019 tarihli raporunda da Kadirova’nın kanından alınan örneklerin incelendiği belirtilerek, “Kanında ilaç etken maddelerinden (1213ng/mL) Prilokain, (2ng/mL) Lidokain ve (80ng/mL) Ketamin bulundu” denildi. 

Ancak “takipsizlik” kararında, lokal ve genel anestezi için kullanılan bu ilaçların kaynağının araştırıldığına dair herhangi değerlendirme yapılmadı. Ayrıca kararda, bu anestezik ilaç maddelerinin Nadira Kadirova’ya acil serviste yapılan müdahale sırasında kullanılıp kullanılmadığına ilişkin ayrıntı da yer almadı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Vedat Kaplan

ŞİMDİ BU İNTİHAR MI OLUYOR SİZİN ADALETİNİZİ SİKEYİM

nope nothing

Savcılar normalde şüphelinin üstüne gider ama nasıl suçsuz çıkarabiliriz diye kırk takla atıyorlar. Adaletin a'sına erişememiş cahillerden hizmet bekliyoruz

Pasif Kullanıcı

Bunun cinayet oldugu ortadaydi soyledik, isledikleri cinayetlerinin ustlerini ortuyorlar.Rabia Naz’da da aynisi yapildi kucucuk bir cana kiyip uzerini kapatt... Devamını Gör