Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sakalları Yüzünden Dışlanan Kadından Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Özgüven Hikayesi

 > 
4.8bPAYLAŞIM

Şimdi sizlere, dünya çapında haberlere konu olmuş, İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki Harnaam Kaur isimli bir öğretmenin ilginç hikayesini anlatacağız.

Kaynak: http://aplus.com/a/harnaam-kaur-bearded-...

Olayın kahramanı 23 yaşındaki Harnaam Kaur isimli bir kadın.

11 yaşından beri, "Polikistik Over Sendromu" nedeniyle Harnaam'ın yüzünde ve vücudunda sakallar çıkmaya başladı.

Polikistik over sendromu, yumurtalıklarda bulunan kist ile karakterize olarak meydana gelen hormonal bir problemdir. Yumurtlama düzensizliğinin sonucu olarak, erkeklik hormonunda bir artış gözlenir. Harnaam'ın durumunda da kıllanma olarak görüyoruz bunu.

Yaşadığı bu sorun nedeniyle, eğitim hayatı boyunca daima alay konusu oldu ve dışlandı.

Okulda kendisine sakallı, erkek fatma gibi lakaplar takıldığını belirten Harnaam Kaur, yüzündeki ve vücüdundaki kıllardan dolayı esnaf tarafından da "bayım, efendim" şeklinde hitaplarla karşılaşıyormuş.

Özgüvenini topladı ve "Sakallarımla daha çekiciyim." açıklamasını yaptı.

Harnaam Kaur bu radikal kararı almadan önce, çevreden gördüğü baskı nedeniyle sakallarını düzenli olarak kesiyordu. Ama yüzündeki ve vücudundaki kılların onun yaşamına bir engel teşkil etmediğini düşünen ve onlarla da yaşanılabileceğini gösteren 23 yaşındaki öğretmen, artık sakallarını kesmemeye karar verdi. Aslında bu hareketiyle önemli bir özgüven mesajı da vermiş oldu: "Kendinizi çevrenin verdiği tepkilere göre değiştirmeyin. Siz olduğunuz gibi güzelsiniz." Kendisinin "farklı bir güzelliğe" sahip olduğunu vurguluyor Harnaam. Aslında sadece kadınları değil, herkesi etkileyebilecek bir mesaj bu.

Harnaam Kaur'un diğer fotoğrafları;

En büyük destekçisi olarak gördüğü, erkek kardeşi Gurdeep Singh'le birlikte.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dadaist

işte böyle insanlara imreniyorum <3

osuran-boga03

insan sonuçta

deli-sabit

Herkes bu kız kadar özgüvenli değil; toplum içine çıkamayan, düzenli tıraş olan kişiler var. Malûm, insanlar fiziksel kusurlarla dalga geçmeyi, can yakmayı çok severler. Haberdeki kız mutlu olmayı öğrenmiş, Allah diğerlerinin yardımcısı olsun.

ayse-karaaslan

bende polikistik over başlangıcı vardı yaklaşık 6 ay hap kullandım şuan iyiym. geçmiş olsun üzüldüm :(

kubb

polikistik over sendromunun çözümü var evet tamamen çözülmüyor ama doğum kontrol hapı sayesinde tembel yapıda olan yumurtalıklar çalışıyor ve her ay düzenli adet görmeni sağlıyor.Eğer ilacı bırakırsan yumurtalıklar çalışmayı bıraktığı için erkeklik hormonu salgılar

Görüş Bildir