Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Protesto Etmesini de En İyi Biz Biliriz! Ülkemizden Tarihe Geçen Garip Protestolar

114PAYLAŞIM

Protesto bizde ata sporudur!

1. Fransa Ligi'nin İddia'dan çıkarılması.

Spor Toto, Fransa Parlamentosu'nda 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan düzenlemenin kabul edilmesinin ardından tepkisini bahis oyununda gösterdi ve Fransa futbol ve basketbol ligi maçlarının iddaa bültenlerinden çıkarılmasına karar verdi.

Bir dönem İtalya Apo'yu vermiyor diye boykot edilirken bir adam Bellona koltuk takımı yakmıştı.

En sonunda Bellona ürünlerinin %100 Türk Malı olduğunu belirten açıklama yayınlamak zorunda kaldı.

2. Türkücü Aydın Aydın'ın, Rus mankenin rol aldığı klibini yakması.

‘Senin ne mal olduğunu bir ben bilirim’ türküsüne çektiği klipte Rus mankene rol veren türkücü 48 yaşındaki Aydın Aydın, uçak krizi sonrası Rusya’nın Türkiye’ye yönelik yaptırım kararları üzerine klibin kopyalarını ateşe atarak yaktı. Aydın, bundan böyle kliplerinde ve konserlerinde Rus mankenlere yer vermeyeceğini açıkladı.

3. "Uygur Türkleri'ne zülum yapılıyor" diye işletmecisi Türk olan Çin Lokantası basmak.

İşletmecisi Türk ve aşçısı da Uygur Türk'ü olan lokantaya saldırıldı, camları indirildi. Çin restoranına yapılan saldırının ardından restoranın Uygur Türkü olan aşçısı korkup kaçtı ve bir daha işe dönmedi.

4. Daha da beteri...

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan'daki Müslümanlara destek olmak için gerçekleştirilen yürüyüşte Çinli sanılan Koreli bir turist kafilesi saldırıya uğradı.

5. Daha daha beteri...

Çinili Fırın'ı, Çinli Fırın sanıp protesto etmek...

6. Ne yaptığını tam bilememe protestosu.

Tekirdağ’da ise Vali Ali Yerlikaya, yazar Engin Ardıç’ın “1,5 milyar Müslümanın elinde Coca-Cola bardağı ile ebabil kuşlarını beklemesi soytarılıktır” Tweet’ini hesabında yeniden paylaştıktan sonra katıldığı etkinlikte Coca-Cola’yı protesto etti ve 'Fanta' içti. Fanta da Coca-Cola şirketinin bir ürünü...

7. Şişme Noel Baba'yı bıçaklama eylemi.

İstanbul Üniversitesi'nde bir grup, şişme Noel Baba bıçaklayarak Noel kutlamak isteyen Müslümanlara karşı protesto gerçekleştirdi.

8. Kolaları kanalizasyona döküyoruz kampanyası.

İsrail'i protesto etme için parasıyla kola satın alıp kanalizasyona dökmek tam bize göre bir eylemdi.

9. Biraz daha garibi.

Bolu'da, BBP’li gençler, Noel Baba’yı Yeniçeri kılığına girip kovalayarak yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi.

10. Ermenistan bayrağı diye Kolombiya bayrağı yakmak.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da Türk bayrağı yakılmasına tepki gösteren bir grup Iğdır'da Ermenistan bayrağı yerine ‘yanlışlıkla’ Kolombiya bayrağı yaktı.

11. TGB, Amerikan Askerinin kafasına çuval geçirdi!

Bodrum’da ABD askerlerinin şımarıklıklarına izin vermeyeceklerini ve Süleymaniye’nin öcünün alındığını belirten Türkiye Gençlik Birliği, ABD’nin dünya üzerinde yaptığı eylemlerle ilgili bu protestoyu gerçekleştirdi.

12. Birleşmiş Siviller Platformu üyeleri Birleşmiş Milletler'i protesto etti.

Birleşmiş Siviller Platformu üyeleri, Mısır ve Suriye'deki olaylar nedeniyle Birleşmiş Milletleri (BM) protesto etti.

13. Ve Eurovision'a katılmamak.

TRT'nin yarışmaya katılmama gerekçesi ise EBU'nun ayrıcalıklı 5 ülkesinin yarışmaya doğrudan katılması ve oylama sistemindeki değişiklik olarak açıklandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
veli-durak

#11 bunu ayrı tutarım ben, öbürlerine hiç benzemiyor..!!

voyager26

Çevreci çiftin Çoruh nehrinin kirletilmesinin önüne geçebilmek için hazırladığı projeyi tanıtmak amacıyla pet şişelerden yaptıkları salla nehir üzerinde gezmesi Banka kredisini ödeyemeyen ve hakkında icra takibi başlatılan bir çiftçinin traktörünü tarlada ters çevirerek satışa çıkarması, Dünya Su Günü çerçevesinde düzenlenen, ''Bursa'nın suyu için susuyoruz'' yürüyüşü yapılması, Eskişehir'de belediye'nin tramvay ve otobüs ulaşımına yaptığı zammı protesto etmek isteyen öğrencilerin "Elramvay" adı verdikleri market sepetiyle yürüyüş yapmaları gibi daha birçok konu burada maalesef ES Geçilmiş Editörleri acilen göreve davet ediyorum

voyager26

Üst geçit yürüyen merdiveninin arızalı olması nedeniyle çalışmaması protesto edilerek merdivenin yürümesi için dua okunması, Süt üreticileri süt fiyatlarının düşürülmesini protesto etmek için süt banyosu yapması, Boyacı sandıkları üzerine yazı yazan boyacı çocukların zabıtayı protesto etmesi, Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler odası üyeleri, ilçedeki bozuk yollara dikkat çekmek amacıyla caddedeki çukurlara fidan dikmesi

bookworm

Trump protestosunda turp yiyen geri zekalılar vardı.

melih-ugur-oktar

Hollanda ya tepki için portakal bıçaklayan abilerimiz nerde :)

Görüş Bildir