Görüş Bildir

etiket Pınar Gültekin'in Katili 'Etkin Pişmanlıktan Faydalanmak İstiyorum' Demiş...

Anasayfa
 > Gündem

Muğla'nın Ula ilçesinde cansız bedeni ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ailesinin avukatının kamera kayıt, HTS sinyal analiz ve tatbikat raporları talebinin başsavcılıkça reddedilmesine ilişkin yaptığı itiraz, mahkemece kabul edildi. Öte yandan cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı'nın jandarmadaki ifadesinde, 'Çok pişmanım. Büyük bir hata yaptım. Etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyorum.' diyerek cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in olaya ilişkin kamera kayıt, HTS sinyal analiz ve tatbikat raporlarına ilişkin taleplerinin başsavcılıkça reddedilmesinin ardından yaptığı itiraz, Muğla 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirildi. 

İtirazı uygun gören mahkeme, olay esnasında ve sonrasında başkaca şüpheli araçların olduğuna ilişkin tespitleri içeren inceleme ve kamera kayıt döküm ve inceleme raporunun, yer gösterme ve keşfe ilişkin tutanağı ile HTS sinyal analizinin suçtan zarar gören vekiline verilmesi gerektiğine hükmetti.

"Çok pişmanım. Büyük bir hata yaptım"

"Çok pişmanım. Büyük bir hata yaptım"

Öte yandan cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı'nın jandarmadaki ifadesinde, 'Çok pişmanım. Büyük bir hata yaptım. Etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyorum.' diyerek cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

"Etkin pişmanlık" indiriminden yararlanacak mı?

"Etkin pişmanlık" indiriminden yararlanacak mı?

Etkin pişmanlık, suçun tamamlanmasından sonra suç işleyen kişinin pişmanlık duyarak suçun yarattığı zararı gidermesi ve ceza indirimi alması olarak tanımlanıyor.

Her suç için uygulanmayan etkin pişmanlık hükümleri 'kasten öldürme' suçunda da uygulanmıyor.

"Başka aktörlerin olduğu kanaatindeyiz"

"Başka aktörlerin olduğu kanaatindeyiz"

Muğla Adliyesi bahçesinde süreçle ilgili açıklama yapan Avukat Rezan Epözdemir ise cinayete yardım eden başka faillerin olduğu yönünde kanaatlerinin bulunduğunu belirtti:

'Hunharca yaşanan cinayete baktığımızda şüphelinin tek başına hareket edemeyeceği kanaatindeyiz. Bu sürece müdahil olan ya da yardım eden sıfatıyla başka aktörlerinde olduğunu düşünüyoruz. Mağdur olan ailenin de kafasındaki makul soru işaretlerinden bir tanesi. Zaten olayın oluş şekline bakarsak planlama ve tasarlama. Bu caninin cinayet sonrası soğukkanlı hareketlerine bakarsak bize göre tek başına bu cinayet işlenmiş olması mümkün değil. Bütün süreç planlanmış. Cinayete iştirak eden failler olmasa bile şuç delilini gizleyen, yok eden yani cesedin kaybedilmesine yönelik faaliyetlerde bulunan başkaca faillerinde olduğunu düşünüyoruz. Caninin cinayet sonrası soğukkanlı duruşu bu durumu net bir şekilde ifade ediyor.'

Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin "Ben oraya gittim, kameralara baktım. Tek kişi değildi ama tek kişi yakalanmış" demişti. 👇

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?
Ne olmuştu?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Akyaka Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan Gültekin'in eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kadını bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra varille Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
yien

Bile isteye birini öldür, bedenini varile koy, yak ve "etkin pişmanlık"tan yararlanmak iste. Siktir oradan orospu çocuğu.

yeldas

etkin olarak pişman ederim seni lan it !!! bu ne arsızlık ulan !

Tam olarak neyden pişman? Öldürdüğüne mi? Varile koyduğuna mı? Üstüne beton döktüğüne mi? Ormana attıına mı? Böyle bir anlık öfke mi olur lan? Etkin pişmanlı... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

👏👏👏