Paraya Para Demiyorlar! Dünyanın En Yüksek Servetine Sahip 25 Ünlü

247PAYLAŞIM

Hangi ünlülerin net en yüksek servete sahip olduğunu tahmin edebilir misiniz? Ünlülerin gerçekten çok para kazandığı bilinen bir gerçek ama ne kadar para sizi şaşırtabilirdi mesela? Oyunculardan basketbol oyuncularına tüm bu ünlüler, yılda milyonlarca dolar kazanıyorlar... Bazı ünlüler paralarıyla akıllıca hareket ederler ve portföylerini genişletirler, yatırım yapar ve yan işletmeler kurarlar. Bazılarıysa yaptıkları yatırımlarla, orijinal işlerinde kazandıklarından daha çok para kazanırlar. Peki, Hangi ünlü diğerlerinden çok daha fazla servete sahip, öğrenmeye hazır mısınız? İşte list25'den derlediğimiz dünya üzerindeki en yüksek servetlere sahip 25 ünlü...

Kaynak: https://list25.com/25-richest-celebritie...

25. Johnny Depp - Net serveti: 200 milyon dolar

Johnny Depp, Hollywood'daki en yüksek ücretli oyunculardan biri ve film başına 20 milyon dolarlık ücret aldığı söyleniyor. Son zamanlardaki mali sıkıntılarına rağmen, hala etkileyici bir emlak koleksiyonu var.

24. Tom Hanks - Net serveti: 350 milyon dolar

Hollywood'daki en sevilen ve iyi ücretli oyunculardan biri olan Tom Hanks, Big'deki rolüyle tanındı. Birçok başarılı Hollywood filmindeki yüksek profilli rolleri sayesinde, 350 milyon dolarlık bir servet kazandı.

23. Barbra Streisand - Net serveti: 390 milyon dolar

Ünlü şarkıcı ve aktris Barbara Streisand'ın net serveti 390 milyon dolar. Şaşırtıcı bir şekilde servetinin büyük bir kısmı, telif haklarından değil, emlak yatırımlarından geliyor.

22. LeBron James - Net serveti: 400 milyon dolar

Ünlü basketbol oyuncusu LeBron James, basketbol maçlarından 80 milyon dolar kazanıyor. Diğer gelirleriyle birlikte toplam serveti ise 400 milyon dolar.

21. Mel Gibson - Net serveti: 425 milyon dolar

Ünlü aktör ve yönetmen Mel Gibson, film endüstrisinde Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi ya da Savaş Vadisi gibi birçok önemli filminde gişe rekoru kırdı. Onun net serveti ise 425 milyon dolar.

20. Peter Jackson - Net serveti: 450 milyon dolar

Yüzüklerin Efendisi'nden sonra Peter Jackson, yönetmenlik ünüyle ve başarısıyla lanse yaptı...

19. Beyonce - Net serveti: 450 milyon dolar

Dünya çapında bir popülerliğe sahip olan şarkıcı Beyonce'un muhteşem kaderi Destiny's Child ile dönmüştü. Şarkıcı, oyuncu ve moda tasarımcısı olduğu kariyerinde toplam 450 milyon dolar kazandı.

18. George Clooney - Net serveti: 500 milyon dolar

George Clooney, Los Angeles'a taşınıp ünlü bir aktör ve kayda değer bir hayırsever olma yolunda ilerlemeden hemen önce, kendi arabasında göçebe hayatı yaşıyordu... İşte o günden bugüne, oyunculuk, yönetmenlik ve yapımcılıktan kazandığı net serveti 500 milyon dolar.

17. Elton John - Net serveti: 500 milyon dolar

Popüler İngiliz müzisyen Elton John, dünyanın her yerinde tanınan Grammy ödüllü büyük bir yıldız. Kariyeri boyunca, 500 milyon dolarlık bir servet kazanmış.

16. Mariah Carey - Net serveti: 520 milyon dolar

Ünlü şarkıcı, oyuncu ve yapımcı Mariah Carey, bugüne kadar 200 milyondan fazla albüm sattı. Müzik endüstrisindeki büyük başarısı ona net olarak 520 milyon dolar kazandırdı.

15. Tom Cruise - Net serveti: 550 milyon dolar

Otuz yılı aşkın süredir tanıdığımız büyük oyuncu ve yapımcı Tom Cruise, Hollywood’un en ünlü filmlerinin çoğunda yer aldı. Muhteşem başarısı ona 550 milyon dolarlık net bir servet kazandırdı.

14. Jimmy Buffett - Net serveti: 600 milyon dolar

Popüler şarkıcı ve söz yazarı Jimmy Buffett, uzun kariyeri boyunca 600 milyon dolarlık net bir kazanç sağladı.

13. Tyler Perry - Net serveti: 600 milyon dolar

Oyuncu, yapımcı ve yönetmen Tyler Perry, yaptığı 5 filmle 5 yıl boyunca birincilikte kalıp Steven Spielberg ve Martin Scorsese gibi yapımcıları alt ederek, tarihteki en iyi film yapımcılarından biri oldu. Onun bu büyük başarısı ona 600 milyon dolar kazandırdı.

12. Bono - Net serveti: 700 milyon dolar

Şarkıcı, müzisyen ve aktivist Bono, U2 grubuyla uzun kariyeri boyunca 700 milyon dolarlık bir rekor kırdı. Ancak bugün zamanının çoğunu, dünya çapındaki insani yardım çalışmalarıyla geçiriyor.

11. James Cameron- Net serveti: 700 milyon dolar

Yönetmen James Cameron, Terminator, Titanic ve Avatar gibi tüm zamanların en iyi filmlerini yaptı. Genel olarak, 700 milyon dolarlık bir servete sahip.

10. Celine Dion - Net serveti: 800 milyon dolar

Celine Dion bildiğiniz üzere ünlü bir şarkıcı ve söz yazarı. Onun bilinen net servet değeri ise 800 milyon dolar...

9. Dr. Dre - Net serveti: 800 milyon dolar

Andre Romelle Young, sahne adıyla Dr. Dre, Amerikalı  bir prodüktör, rapçi, plak şirketi yöneticisi ve aktördür. Ayrıca Aftermath Entertainment'ın kurucusu ve bugünkü CEO'su ve Death Row Records'un kurucularından biri ve sanatçısıdır. Bu kadar mal varlığı ve şirketin ona kazandırdığı servet ise tam 800 milyon dolardır.

8. Madonna - Net serveti: 800 milyon dolar

Tüm zamanların en etkili ve başarılı müzik sanatçılarından biri olan Madonna, bugüne kadar 64 milyon satış yapmış altın sertifikalı albümleri ile toplam 800 milyon dolar servete sahiptir.

7. P Diddy - Net serveti: 820 milyon dolar

Bir rapçi olarak başladığı kariyerine bir büyük plak yapımcısı olarak devam eden P Diddy, Mary J. Blige, Aretha Franklin, ve Mariah Carey gibi birçok ünlüyle çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. Kendisinin net serveti de 820 milyon dolar.

6. Jerry Seinfeld - Net serveti: 870 milyon dolar

Jerome "Jerry" Seinfeld Amerikalı bir komedyen, aktör ve yazardır. Altın Küre ödüllü olan sanatçı uzun süre stand-up gösterilerine de devam etti. Onun serveti ise birçok ünlü isme geride bırakarak 870 milyon dolara ulaşıyor.

5. Jay-Z - Net serveti: 900 milyon dolar

Shawn Corey Carter, sahne adıyla Jay-Z, Amerikalı hip hop müzisyeni ve iş adamı. Def Jam Recordings şirketinin eski ve Roc-A-Fella Records'un şimdiki CEO'sudur. Ayrıca, The 40/40 Club ve New Jersey Nets şirketlerinin kurucularındandır. 900 milyon dolarlık serveti ise haliyle bizleri şaşırtmadı...

4. J. K. Rowling - Net serveti: 1 milyar dolar

İngiliz yazar ve film yapımcısı J. K. Rowling, Harry Potter kitap ve filmleri büyük bir patlama yarattığından beri, kazandıkları üzerinde bir imparatorluk inşa etmeyi başardı ve İngiltere'deki en zengin kadın oldu. Net serveti 1 milyar dolar...

3. Paul McCartney - Net serveti: 1.2 milyar dolar

Paul McCartney, İngiliz müzik grubu The Beatles'ın dört üyesinden birisi olan İngiliz basgitarist, söz yazarı/besteci, multi-enstrümantalist, müzik ve film yapımcısı, ve hayvan hakları aktivisti; fakat siz onu zaten tanıyorsunuz. Peki servetinin 1.2 milyar dolar olduğunu biliyor muydunuz?

2. Oprah Winfrey - Net serveti: 3.2 milyar dolar

Oprah Gail Winfrey, ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show programlarından birisi olan ve kendi adıyla anılan The Oprah Winfrey Show'un sunucusudur. Uzun kariyeri boyunca 3,2 milyar dolarlık bir net servet inşa etti.

1. Steven Spielberg - Net serveti: 3.7 milyar dolar

Steven Spielberg, bildiğiniz üzere bir sinema yönetmeni, yapımcı ve senaristtir ayrıca filmleri büyük gişe başarıları kazanmış, tüm zamanların en çok hâsılat yapan yapımlarına imza atmıştır. Eh, muazzam başarısıyla, 3.7 milyar dolar kazanmasına şaşmamalı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

nanıskiym dolar diyor lan!

muhammed-barutcu

VeniVidiWon’da reklam izleyerek para kazanıyorum. Sen de gel, birlikte kazanalım.

gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

Görüş Bildir