Görüş Bildir
Haberler
Özcan Deniz'den Şiddet Gördüğünü İddia Eden Feyza Aktan'ın Hakim Karşısında Anlattıkları Hepinizi Şaşırtacak

Özcan Deniz'den Şiddet Gördüğünü İddia Eden Feyza Aktan'ın Hakim Karşısında Anlattıkları Hepinizi Şaşırtacak

Şarkıcı Özcan Deniz, 2019 yılında boşandığı eski eşi Feyza Aktan'ı darbettiği iddiasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. 2018 yılında hamileyken Deniz'den gördüğü şiddeti anlatan Aktan 'Evdeyken tartışma sırasında beni boğazımdan tuttu ve tokatladı' dedi. Feyza Aktan'ın anlattıkları ve Özcan Deniz'in kendini savunmasına gelin birlikte bakalım!

İçeriğin Devamı Aşağıda

2018 yılında evlenen Feyza Aktan ile Özcan Deniz çifti, 15 ay sonra boşanmaya karar vermişti.

2018 yılında evlenen Feyza Aktan ile Özcan Deniz çifti, 15 ay sonra boşanmaya karar vermişti.

Boşanmak isteyen taraf Özcan Deniz'di. Dava tek celsede bitti, ancak aralarındaki çekişme yeni başlamıştı. İki taraf da birbirlerine karşılıklı dava açtı. Özcan Deniz oğlunun velayetini almak istiyordu, Feyza Aktan da Özcan Deniz'den darp gördüğünü iddia ediyordu.

2 yıldır devam eden dava sürecinde bugün yeni bir gelişme yaşandı ve ünlü şarkıcı Özcan Deniz eski eşi Feyza Aktan'ı darbettiği iddiasıyla, 'yaralama' suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

2 yıldır devam eden dava sürecinde bugün yeni bir gelişme yaşandı ve ünlü şarkıcı Özcan Deniz  eski eşi Feyza Aktan'ı darbettiği iddiasıyla, 'yaralama' suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanık Özcan Deniz ve müşteki Feyza Aktan ile tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşma kimlik tespiti ile başladı. Kimlik tespitinde, lise mezunu olduğunu söyleyen Deniz, aylık gelirinin ise 20 bin TL olduğunu kaydetti.

Soruşturma aşamasında verdiği savunmasını tekrar ettiğini söyleyen Özcan Deniz "Hakkımda beraat karar verilmesini talep ediyorum." dedi.

Soruşturma aşamasında verdiği savunmasını tekrar ettiğini söyleyen Özcan Deniz "Hakkımda beraat karar verilmesini talep ediyorum." dedi.

Ayrıca 'Müştekinin şiddet iddialarını reddediyorum. Müşteki ile boşanma sürecinde olduğumuz için bu iddiaların başka amaçlı olduğunu düşünüyorum. Aile Mahkemesinde velayet davamız devam ediyor. Velayet davasında beni zor duruma düşürmek için bu iddiaları sürdürmektedir. Hakkımda beraat kararı verilmesini talep ederim. Bahsi geçen anlara dair, davacının da reddedemeyeceği, o bahsettiği anlarda yanımızda olan tanıkları da dinletmek isterim. Almanya'da kapıyı çalıp, çocuğu alıp çıktığım doğru fakat herhangi bir darp olayında bulunmadım.' diyerek kendini savundu.

"Müşteki kendisine zarar veren biridir."

"Müşteki kendisine zarar veren biridir."

'Göcek'teki olayda ise, Fatma Damarcan müştekinin annesi olur. Olay günü müşteki annesiyle tartışıp, tencere tava attı. Ben de annesini korudum. Herhangi bir darp eyleminde bulunmadım. Hastane raporunun da nasıl alındığı belli değildir. Almanya'dan döndükten bir süre sonra alınmış bir rapordur. Müşteki kendisine zarar veren biridir. Bu raporda kendisine zarar vererek aldığı bir rapordur yüksek ihtimal. Boşanma davasını ben açtım. Şiddet görmüş bir kadın olarak boşanma davası açmadı.'

Feyza Aktan ise beyanında "Savcılıkta verdiğim ifadeyi tekrar ederim." diyerek başladı.

Feyza Aktan ise beyanında  "Savcılıkta verdiğim ifadeyi tekrar ederim." diyerek başladı.

'Sarıyer'deki olayın ben hamileyken, 2018 yılında gerçekleşmiş olması lazım. O süreçte evli değildik. Eski sevgisiyle görüştüğünün fotoğrafları haber olarak çıkınca evi terk etmiştim. Daha sonra beni ikna etti ve eve döndüm. Evdeyken tartışmalarımız devam etti. Evdeyken tartışma sırasında beni boğazımdan tuttu ve tokatladı. O süreçte vücudumda iz bırakacak bir darp olmadığı için rapor almadım. Aileler araya girdi ve kendisi de pişman olduğunu ilettiği için tekrardan barışıp evlendik. Bunun raporunu alabilecek durumda dahi olsaydım, rapor almazdım. Çünkü hamile olduğum için çocuğa karşı sorumluluğum vardı. Çocuk daha dünyaya gözünü açmamıştı' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Beyanında Göcek'teki tartışmalarına değinen Aktan, "Doğum yapalı 40 gün falan olmuştu. Tartışmadan sonra 'çantaları topluyorsun, döneceğiz' dedi.

Beyanında Göcek'teki tartışmalarına değinen Aktan, "Doğum yapalı 40 gün falan olmuştu. Tartışmadan sonra 'çantaları topluyorsun, döneceğiz' dedi.

'Ben de 'ikimizin aynı ortamda kalması doğru olmaz Antalya'ya kardeşimin yanına gidiyorum' dedim. Tartışmaların büyümesinden korkuyordum. Daha sonra kendisi bana, 'sen benim karımsın, benimle geleceksin' diyerek, beni darbetti. İlk önce beni itti ve yere düştüm. Daha sonrasında da ayağıyla vurdu. Bu süreçte de rapor almadım. Rapor almamamın sebebi de çocuğuma karşı olan sorumluluğumdur yine. Haziran 2019'da Almanya'da darp olayı oldu. Olay günü çocuk sebebiyle aramızda bir anlaşmazlık yaşanmıştı. Daha sonra sanık odaya girerek çocuğu aldı ve beni kolumdan tutarak duvara vurdu. Çeşitli darplarda bulundu. O tarihte darp raporu almamanım nedeniyse ilk kez gittiğim bir ülke ve yabancı dil bilmiyor olmam. Türkiye'den aldığım darp raporuyla, sanığın abisinden korktuğum ve sanığın da çocukla ilgili duygusal şantajları nedeniyle şikayette bulunmadım. O dönemde yaşım küçüktü ve korktum. Anlaşmalı boşandığımız için de bu raporu davaya dahil etmedim' ifadelerini kullandı.

"Sanıktan şikayetçiyim, gerekenin yapılmasını istiyorum!"

"Sanıktan şikayetçiyim, gerekenin yapılmasını istiyorum!"

Sanık Deniz'in avukatının, 'korktuğunuz bir insanla neden beraber yaşıyorsunuz' sorusunu cevaplayan Aktan, 'Darp olaylarından sonra ve pandemi sürecinde kendisiyle yeniden bir araya gelmemin nedeni çocuğumdur, çocuğumun gelişimi içindir. Sanıktan şikayetçiyim. Zamanında şikayette bulunmadığım için çamur atıyor gibi yaftalandım. Ceza alsın amacım yok fakat bu durumda bana yapılanlarla ilgili zamanında sustum. Şimdi gerekenin yapılmasını istiyorum' diye konuştu.

İddianamede neler var?

İddianamede neler var?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Özcan Deniz'in 3 yıl önce Sarıyer'deki evlerinde Feyza Aktan'a tokat attığı ancak yara bere izinin kalmadığı, Aktan'ın pişman olduğunu söyleyen Deniz'den şikayetçi olmadığı ancak bir sonraki darp olayının Almanya'da meydana geldiği anlatıldı. Aktan'ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 'yaralama' suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
9
7
5
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tıntın

Bana kadının anlattıkları doğru geldi. Olayın fiziksel şiddetine odaklanıyoruz genelde ama kadının bu kadar susmasının sebebi psikolojik şiddettir. İnsanın e... Devamını Gör

favilla favilla

Şiddet uygulamayan ünlü kalmadı gibi bir şey bu ne be

Böyle Diom

klasik boomer erkek aq, buruş buruş beyni çürümüş morukları nasıl mideniz kaldırıyor 🤮🤮