Otobüsle Yolculuk Yapmayan Bilmez! Dinlenme Tesislerinin Olmazsa Olmaz 14 Fenomeni

707PAYLAŞIM

Otobüsle yolculuk yapanlar araca bindiklerinde sıradan birer insanken, indiklerinde birer hayat filozofu olabilirler. Çünkü otobüsle seyahat etmek başka bir şeye benzemez. Hayatı sorgulamak için kendinizle baş başa kaldığınız bu zorlu süreçte dinlenme tesisleri bizlerin delirmesini engellemek için var. Sadece çay içmek ve ihtiyaç gidermek dışında adeta paralel evrene açılan bir pencere gibidir oralar. İşte otobüsle seyahat edenlerin çok iyi bildiği dinlenme tesisi fenomenleri...

1. Sürekli başkasının titrerken görüldüğü ve asla oturmaya cesaret edilemeyen masaj koltuğu

Dünyadaki insanlar ikiye ayrılır: masaj koltuğuna oturabilenler ve oturamayanlar. Bunu becerebilen insanların motivasyon kaynağı çok büyük ihtimalle aletin 1 tl ile çalışması. Hayırlı titremeler!

2. Bir tek hayırlı kısmet üretiminin yapılamadığı gül bitkisinden envai çeşit kozmetik ürünü.

Bu ürünler o kadar çoğaldı ki, dinlenme tesisinin loca dediğimiz bölümünde özel bir yer bile ayrıldı. Hepsi birbirine benzeyen bu güllü şeylerden alıp kullanan olmasa bu kadar farklı marka çıkmaz herhalde. İnsanımız güle hasret...

3. Trabzon'un yakınından bile geçilmediği halde yol kenarında gulyabani gibi duran Trabzon ekmeği totemi.

Çok korkunç bir şey bu, dev korkunç! Dikkat ederseniz ülkemizde heykeli ve totemi yapılmakta en çok güçlük çekilen obje ekmek. Neden biliyor musunuz? Çünkü nimetle şaka olmaz!

4. Tesise yanaşır yanaşmaz foşur foşur yıkanan ve seyretmeye doyulamayan otobüs.

Dünyanın en güzel eğlencesi de yıkanan otobüsü seyretmek olsa gerek. Tuvalete erkenden gidip gelenler bu muhteşem eğlenceyi doyasıya yaşayabilirler. Ayrıca içindeyken de ayrı bir güzel oluyor.

5. Korku filmlerinden çıkmış gibi görünen oyuncak tahta beşik.

Muhtemelen el emeği bir ahşap ürünü olduğu için orada sergileniyor ama daha bundan heves edip alan bir tane insanoğlu görmedim. Ay vallahi çok korkunç!

6. Bütün sülalenin isminin ilmek ilmek işlendiği nakışlı havlular.

Bir insan baldızına ne hediye alacağına karar veremiyorsa gitsin dinlenme tesisinden havlu alsın. Aynısının enişteli, görümceli, kaynanalı olanı da var.

7. Gözü yolda bekleyen sevgiliye götürülebilecek en işe yarar hediye olan cevizli kuru incir.

Uzun bir hasreti çılgın bir canavara dönüştürmek isteyenlerin tercihi. Şimdiye kadar dönüp yüzüne bakmadığınız bu hediyelik, belki de vuslat için harika bir seçim olacak. Deneyen sonucu bildirsin.

8. Artık neredeyse kültürel bir miras olarak kabul edilmesi gereken isimli ahşap anahtarlıklar.

Yıllar önce ince bir hediye fikri olarak ortaya çıkan bu anahtarlıklar, tesisin içinde bulunduğu yerde küflenmeyi bekliyor. Herkes bi tane asla aslında bütün stokları tüketeceğiz ama kimsenin aldığı yok.

9. Markettekinden hiçbir farkı olmayan ama kazıklanırken ılgıt ılgıt Anadolu koktuğu için ses etmediğimiz köy ürünleri.

Bir ürünü satmak istiyorsanız eğer organik ya da köy ürünü etiketi yapıştırmanız yeterli. Bunlardan herhangi bir tanesini alıp evde hayal kırıklığı yaşamayan kişilerin sayısı 3, bilemedin 5!

10. Üst üste konulunca ilginç bir kule tasarımı ortaya çıkartan saray helvası ve pişmaniye kutuları.

Şu konuda bir anlaşalım: Nerenin neyinin meşhur olup olmadığının artık hiçbir önemi kalmadı. Çorum'dan pişmaniye alacağınız gibi, Antalya'dan Trabzon ekmeği alabilirsiniz. Yeter artık uğraşamıycam!

11. Bir tasarım harikası olarak kabul etmekte fayda görülen ve sadece zenginlerin kullandığı sanılan boyun yastığı.

Bu o kadar pahalı değil arkadaşlar, korkmanıza gerek yok. Eskiden bunu sadece çok parası olup otobüse binenler kullanıyordu ama artık öyle değil. Havluların ordaki reyona giderseniz sepetin içinde bulabilirsiniz.

12. "Gecenin 3'ünde gözleme mi yenir imansızlar, bıktım sizden" haklı serzenişiyle yarı uykulu çalışan gözlemeci teyze.

Gece yolculuk yapmak yolcular için ne kadar zorsa tesiste çalışanlar için de bir o kadar zor. Gezenin köründe kadına gözleme açtırmayıverin arkadaşım siz de? Gerçi o hazır yapıp ısıtıyo sipariş gelince. İyi geceler teyzem, hadi git yat artık.

13. Dünyanın en az satış yapan kişisel gelişim kitaplarını bir araya getiren stant.

Yol uzun, şartlar çetin. Bir de iyice kafayı yemek mi istiyorsunuz? Öyleyse hem yolculuk yapıp hem de kişisel gelişmeye ne dersiniz? Otobüsten inince şişen ayaklarınızı gördüğünüzde ne kadar geliştiğinizi hayretle fark edeceksiniz.

14. Keriz parasıyla çalışmaktan ileri derecede mutlu olan oyuncak yakalama makinesi.

Çay içilen bölgenin hemen dibinde rastlayacağınız bu makinenin bugüne kadar bir zırnık verdiği görülmemiştir. Hayata karşı umudunu asla kaybetmeyenler ise her yerde denediği gibi burda da şansını denemekten usanmaz.

Hadi iyi yolculuklar...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leblebilikarpuz

normalde senin koltuğun cam kenarıdır ailenle vedalaşır son dk otobüse bir binersin ki herifin teki senin koltuğunda uyuyor. he orası senin yerin he evet niye biletini göstereceksin ki he. bütün bir yolculuuğu onun koridor tarafında oturduğunu izleyerek geçirmenin keyfi ise paha biçilemez arkadaşlar cam kenarınızı uyanıklara kaptırmayın

cukurova

Gündüz çorba çıkartmayan ve gözlemeleri en ucuz tatsız peynirle yapan işgüzar şerefsiz işletmeler, fakir fukara aç kalsın mantığıyla belirlenen fiyatlar, yarısından çoğu girişi bozulmuş hızlı şarj aletleri, Allahın cezası Can Kapadokya Tesisi'nin tamamı, 14 aydır yıkanmamış köfte kızartma ızgarası, otobüsten iner inmez sigara yakan "haşufmanlı" gençler, onlarca insandan hiç çekinmeden hönkürüp yere balgam tükürenler, kesif sidik kokusundan geçilmeyen pisuvarlar... Uff sonsuza kadar yazabilirim :d

ferah_53

genelde aynı bileti iki kişiye satarlar biraz tartışma olur... Heleki Tiflis otobüsü ile Rizeye giderseniz gürcüler sabaha kadar konuşurlar kabusss...

karacambaz

o oyuncak makinalarından bizim bir arkadaş oyuncak alabilmişti şahit olunca şaşırdım ama hiç denemedim :D

okabe-rintarou

canım baldızım ne mk :ASD

seda.kula.5

sanki altında bir bihter behlül olayı var gibi fghg

Görüş Bildir