Ölüm Sebebi Otopsi Sonrası Bile Bulunamayan Gizemli Bir Cinayetin Kurbanı Grimes Kardeşler

-

Nasıl yapıldığı bir türlü çözülememiş, yıllardır üzerinde çalışılan bir cinayet davasıyla karşınızdayız bugün. Kurbanlar ise 13 ve 15 yaşlarındaki Barbara ve Patricia Grimes kardeşler...

Elvis Presley’nin tüm genç kızları büyüleyici sesi ve karizmasıyla etkisi altına aldığı yıllar… Barbara ve Patricia Grimes da bu büyünün etkisinde kalan iki kız kardeşti.

Elvis’in büyük ses getiren filmi “Love Me Tender”ı yaklaşık 14 kere izlemişlerdi. Yine de aynı merak ve büyülenmişlikle bir kez daha izlemeye karar verdiler ve tarih 17 Aralık 1956’yı gösterirken Brighton Sineması’nın yolunu tuttu Grimes kardeşler…

Barbara ve Patricia, 19:30 sularında evden ayrılmışlardı. Anneleri Loretta, kızların gece yarısından önce evde olacaklarından emindi. Ancak saatler ilerledi ve Grimes kardeşler eve geri dönmedi...

Başlarına bir şey gelmiş olabileceğini düşünen aile, Patricia’nın bir arkadaşını arayıp yardım istedi. Dorothy Weinert, kızlarla birlikte filmi izlemeye gitmiş ve kızlardan önce filmden çıkmıştı. Dorothy’e göre ortada şüpheli bir durum yoktu, iki kardeş gayet neşeli bir şekilde filmi izlemeye devam etmişlerdi. Peki, Barbara ve Patricia’ya ne olmuş olabilirdi?

Şehirde büyük bir katılımın sağlandığı arama çalışmaları başlatıldı. Polis ve yerel halkın işbirliği sayesinde neredeyse bakılmadık yer kalmamıştı.

Olay medyada da yer buldu ve ihbar üstüne ihbar yağdı. Kimileri Barbara ve Patricia’yı Nashville tarafında gördüklerini iddia ediyordu. Yoksa 13 ve 15 yaşlarındaki iki kız kardeş, Elvis’le tanışmak için evden mi kaçmışlardı?

Kızlara bir türlü ulaşılamıyordu ve her geçen gün, hayatta olduklarına dair umutlar da sönüp gidiyordu...

Elvis Presley bile kayıp kardeşlerin hikayesini öğrenmiş ve bir radyo programında kızlara seslenip evlerine dönmelerini söylemişti. Anne Loretta, kızlarının evden kaçmış olabileceklerine ihtimal vermiyordu çünkü kaçacak olsalar kendilerine ait küçük radyoyu mutlaka yanlarına alırlardı.

Eldeki tüm ipuçları, ihbarlar ve görgü tanıkları ne yazık ki bir sonuç vermedi. Ta ki 22 Ocak 1957 tarihine kadar…

Illinois’de yaşayan Leonard Prescott adlı bir adam, yol kenarında iki ceset bulmuş ve koşarak karısına haber vermişti. Vahşi hayvanlar tarafından parçalanmış ve neredeyse tanınmayacak hale gelmiş cesetler Barbara ve Patricia’ya aitti. Üzerlerinde hiçbir kıyafet yoktu ve vücutları garip bir pozisyondaydı. Polisin tahmini, kızların yaklaşık iki haftadır burada olduğu ve bedenlerinin yoğun kar fırtınası yüzünden fark edilemediği yönündeydi.

Yapılan otopsi sonucu Barbara ve Patricia’nın sinemaya gittikleri gün öldürüldüğü ortaya çıktı. Kızların midesinde o günkü akşam yemeğine ait kalıntılar bulunmuştu.

Ancak nasıl öldürüldüklerine dair kesin bir kanıt bulunamamıştı. Kızların vücutlarında herhangi bir darp, boğulma izi, kurşun ya da bıçak yarası bulunmuyordu. Kızların çıplak halde oluşu doğal yollardan öldükleri ihtimalini ortadan kaldırıyordu. Üstelik Barbara’nın ölmeden önce cinsel ilişkiye girdiği tespit edilmişti. Bunun bir saldırı mı yoksa genç kızın rızasıyla mı olduğu da tespit edilemedi.

Olaydan bir yıl sonra, kızların ölümüne benzer ölümler gerçekleşmeye başladı. Bu kez katil veya katillerin hedefinde erkek çocukları vardı.

Tıpkı Grimes kardeşler gibi sinemaya giden ve geri dönmeyen çocukların bedenleri çıplak bir halde yol kenarında bulunmuştu. Özellikle Bonnie Leigh Scott adlı çocuğun yaşadıkları Barbara ve Patricia’nınki ile birebir aynıydı. Kızlarla aynı yaşta olan Bonnie’nin vücudunda da nasıl öldüğüne dair bir iz yoktu. Ancak işin tuhaf yanı bu cinayetin sorumlusu bulundu. Bonnie’yi öldürdüğünü itiraf eden kişi Charles Melquist adlı bir adamdı.

Katilin listesi oldukça kabarıktı ama Grimes kardeşler bu listenin içinde değildi. Bu yüzden iki kız kardeşin ölümü aydınlatılamadı...

Loretta, polislere yalvarmış ve onlardan davanın peşini bırakmayacaklarının sözünü almıştı. Ne yazık ki, kızların ölümüyle ilgili  hiçbir gelişme yaşanmadı. Zavallı anne, katil bulunur umuduyla evinden taşınmadı ve araştırmaya devam etti. Loretta'nın çabaları da bir sonuç vermedi ve bir cevap bulamadan 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Olayın takipçileri ise bugün bile bir ipucu peşinde. Umarız, Loretta'nın bulamadığı cevabı birileri bulabilir...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
april.zoom

Vücutlarında darp varmış ve donarak ölmüşler. Kaynak:

yori

tesekkur baya ayrintili

solacik

Kusursuz cinayet yoktur.

cesme-basina-tuneyen-adam

e hala bulamamislar katili su ana kadar öldüyse bile ozgur biri olarak öldü adam ya da kadin

Görüş Bildir