Ölmeden Önce Kabulleneni Kuş Tüyü Gibi Hafifletecek 17 Acı Gerçek

3.1bPAYLAŞIM

Üzgünüz ama bunlarla yüzleşmek zorundasınız...

1. Pat diye söylemek istemezdik ama bir gün öleceksiniz.

Bütün gün detoks yapıp sağlıklı ürünleri ile beslenmeyi bırakın diye söylemiyoruz, öleceğinizi bilerek yaşamak yaşam kalitenizi gerçekten arttıracaktır.  Ortalıkta 1000 yıllık planlar yaparak dolaşmanız aşırı fantastik çünkü.

2. Sevdikleriniz de ölecek.

Bu kısmı gerçekten çok acıklı biliyorum. Fakat uzun ve sağlık bir ömür demek genelde sevdiklerinizin ölümünü görmek demek oluyor. Detoksa abanırken bir daha düşünün derim.

3. Ömrünüz farkına varmadığınız bir yarışla geçecek ve neredeyse hiç birinci olamayacaksınız.

İşte okulda, mahallede ve sülalenin KPSS'ye hazırlanan tüm kuzenlerinde, her yerde bir yarışın içinde olacaksınız. Kendinizi hep birini yenmeye çalışırken yakalayacaksınız. Gerek yok yazık günahtır ömrünüze. Yine KPSS'ye hazırlanın ama geçen sene Manisa'ya atanan Ayfer teyzenin oğlu dombili Necati'yi artık düşünmeyin.

4. Ömür boyu süren bir aşk yok, şanslıysanız çok sevilirsiniz.

İlk sevdiğiniz kız ya da erkek de size deli divane olmayacak. Büyük olasılıkla birkaç kez kalbiniz kırıldıktan sonra tanıştığınız birileriyle şanslıysanız aşka düşüp bir hayat kuracaksınız. İlk yılların kıymetini bilin çünkü gerçek aşk yok eldeki aşk da kısa sürecek. Ağlamayın.

5. Yaşlanmaktan kaçamazsınız fakat eğlenmeye devam edebilirsiniz.

Kırışacaksınız, göğüsleriniz sarkacak ve erken saatlerde koltukta uyuyakalacaksınız. Hiç başınıza gelmeyecekmiş gibi ötelemeyi bırakın. Estetik dokunuşlar sadece birkaç sene size kendinizi iyi hissettirir. Yaşlanmayı daha gelmeden severseniz, geldiğinde ağlamazsınız sümüklü okuyucularım.

6. Büyük ihtimalle hayal ettiğiniz kadar önemli bir insan olamayacaksınız.

Büyük ihtimalle Nobeller almayı, büyük işler başarmayı hatta bir yıldız olmayı düşlüyordunuz. Canlarım oraların kontenjanları çok az. Aynı şehirde doğup büyüyecek, şanslıysanız işe tek vesaitle gittiğiniz inşallah kimseye muhtaç olmadığınız bir hayat kurabilirseniz bizden size yılın en mücadeleci sıradan insanı Oscar'ı geldi bile.

7. Duyduğunuz iyi şeylerin çoğunu duymak istediğiniz için size söylediler.

Hayatınız boyunca size, başarılı olduğunuz, yakışıklı olduğunuz, iyi bir ebeveyn olduğunuz, yaşınıza göre iyi göründüğünüz gibi yüz binlerce güzel şey söylenecek. Üst üste sizi üzüyoruz ama bunların yüzde sekseni siz bunları duymak istediğiniz için size söylendi. Bu çok da kötü bir şey değil ama siz yine de hepsine inanmayın.

8. İnsanlar çok az değişir, olduğunuz şeyi asla değiştiremeyeceksiniz.

Dünya üzerinde kendini değiştirebilmiş çok az insan var. Onların da kendilerini mi değiştirdikleri yoksa esas kendileri gibi olmaya mı başladıkları şaibeli. Bize sorarsanız her şey özüne döner. Kendinizi beğenmiyor olabilirsiniz ama ne olduğunuzu kabul etmek kendinizi değiştirmek için çıkacağınız yoldan daha kısa ve faydalı bir yol olacaktır.

9. Başkalarını ise hiç değiştiremeyeceksiniz...

Bir ömür bir adamı ya da bir kadını kafanızdaki insana dönüştürmeye çalışacaksanız siz zaten bitmişsiniz. Beyhude geçmiş bir ömür daha...

10. Küçükken size hayran olan bebekleriniz büyüyünce sizi pek beğenmeyecekler.

Bebekken ağzınızın içine düşen bu boklular büyünce kapıları çarpacak sizi düşüncesizlikle suçlayacak ve siz yaşlı bir gevezeye dönüştüğünüzde sizi dinlerken telefonuyla oynayacak. Bize sorarsanız emekliliğinizde yazlık bir yere taşının ve komşularla okey oynayıp kedi köpek besleyin.

11. Ne kadar iyi bir insan olursanız olun sizden nefret edenler olacak.

Ömrünüz boyunca tek bir karıncayı dahi incitmeden bir hayat yaşasanız yine de size yan yan bakıp BU NE BİÇİM İNSAN YA diyen birileri olacak. Sakın ona buna yaranmak için iyi olmayın. Fakat iyi bir insan olarak kendinize yaranabilirsiniz ve bu paha biçilmez.

12. Bensiz yapamazlar demeyin herkes sizsiz yapabilir, bir ihtimal özlerler.

Bazen oturup büyük bir yanılgıyla bensiz ne yaparlar diye düşünebilirsiniz. Fakat gerçekler genelde düşündüğünüzden hep bambaşkadır. Bazıları gerçekten çok üzülecek ama toparlanacak. Bazıları maalesef sizsiz daha iyi olacak. Ağlamayın!

13. Hayattan aldıklarınızın çoğunu henüz yaşarken geri vereceksiniz.

Hayat başladıktan sonra büyürsünüz, çalışırsınız, dostlar edinirsiniz, güzelleşirsiniz. Sonra işte zaman geçtikçe bunların çoğunu kaybedersiniz. Sanki biz bilmiyoruz NE İÇİMİZİ KARARTIYORSUN diye söylüyorsanız hatırlattık diyelim.

14. Bir gün, gençken tam bir aptal olduğunuzu kabul edeceksiniz.

Tanrım o gençlik yılları ne kadar zekasızmışım demeyen çok az insan vardır. Seda Sayan bile bazen televizyonda gençken ben de bazı hatalar yaptım diyor.

15. Sizin olmayan şeylerin peşinde koşarken çok üzüleceksiniz, üzülmeyin.

Başkalarına ait şeylerin peşinde koşmayın.  Gerçekten üzülürsünüz.

16. Koca bir ömrü tavizsiz ve minnetsiz geçirmek imkansız. Büyük bir yalan.

Böyle kitaplarda ve filmlerde anlatıldığı gibi bir hayat yok beyler. Beyler diyorum çünkü bu hataya genelde beyler düşüyor. Bazen eşinize bazen size çemkiren evden gitmesine razı olmadığınız çocuğunuza para kazanmak zorunda olduğunuzda patronunuza her yerde illa biraz boyun bükmek zorunda kalacaksınız. Bunu hiç yapmadıklarını söyleyen insanlara inanıp siz yapmak zorunda kaldığınızda kendinizi çok yıpratmayın diye söylüyoruz.

17. Son olarak, para hep lazım!

Ne kadar kazanırsanız kazanın paranızın dörtte birini unutup köşeye atın. Bunu tam olarak başınızı okşayan bir anne sesiyle söyledik. Umarım çok üzmedik sizi deyip konuyu kapatalım. Uzunu kısası önemli değil güzel bir ömrünüz olsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melenikoo

4- okuduktan sonra diğerlerine bakmadım bile yazık insanlar yaşamadığı için yaşanması mümkün görmüyorlar ne diyelim

blabla01087175

günümüzde zaten intihar vakası yaygın zaten insnların psikolojisi altüst yorgun birde üstüne insanın enerjisini dibe çeken bu tarz içerikleri yayınlıyorsunuz!!

veli-durak

30 yaş sendromuna girenleri anlatıyor çoğu :)))

ozlem-ozlm2

24 yasimdayim biran once olmek istiyorum Allahim tez vakitte nasip eder insallah 😅 hayatimi asla yasamaya deger bulmuyorum kendimi resmen oksijen israfi olarak goruyorum.

Gizli Kullanıcı

#1 Öleceğiz, doğru ama arkamızda bir miras bırakmayacağımız anlamına gelmez. Bir dosta yapılmış iyilik, bir evsize verilen ayakkabı, iyi yetiştirdiğimiz çocuklarımız hepsi sizin bıraktığınız izdir.-------------- #2 Sevdiklerimiz ölecek, ama anılarını bizim varlığımız sürdürecek. Söyleyin, bu hem bizi, hem de onları daha değerli kılmaz mı? ----------- #3 "Başarmak önemli değil, denemek bir onur" - Şanışer. ----------------- #4 Aşk sevmenin en güzel halidir. İşinize de aşık olabilirsiniz, bir insana da , farketmez sevebildiğiniz kadar sevin, çünkü yaşlanınca aşklarınız da bir şarap gibi yaşlanır kalbinizde.

Görüş Bildir