Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öldürmeyen Allah Öldürmüyor: 10 Sıra Dışı Beslenme Örneği

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Bunlar Diyetse Bizim Yaptığımız Ne?!

Kimi protesto amaçlı, kimi fazla(!) seçicilikten kaynaklı, kimi de inancı yüzünden yanlış beslenme kurbanı insanlar… Beslenmede yanlış uygulamalar sağlık sorunlarına ve ölümlere yol açabiliyor. Aman siz siz olun doktor yönlendirmesi olmadan diyet yapmaya kalkışmayın!

Kaynak: http://www.oddee.com/item_99526.aspx

1. 1940’tan Beri Ölüm Orucunda Olan Hintli

Prahlad Jani, 70 yıldan fazla bir süredir hiçbir şekilde yemek yemediğini, su dahi içmediğini iddia ediyor. Hindu tanrısı Amba tarafından mistik yollarla beslendiğini
söyleyen adam (2003 yılında on, 2010 yılında on beş günlük olmak üzere) bazı
araştırmalara konu olmuştur.  Dış kaynaklardan beslendiğine dair herhangi bir bilgi ya da belge olmayan bu adamın hayatta kalma yeteneği bilim insanlarının bir kısmını şaşırtsa da bazıları bu duruma şüpheyle yaklaşmaktadır. Nasıl bir imanı varsa artık!

2. 6,5 Sene Boyunca Sadece Portakal Suyuyla Beslenen Profesör

Dr. Michael Werner, Kuzey Almanya’da yaşayan ünlü bir breathariandır (ışık ve nefesle beslenme akımına dâhil olan kişi). 6,5 yıldır her gün 4 fincan kahve ve 2 bardak portakal suyu (ek olarak bir kadeh şarap) içerek hayatını sürdürdüğünü iddia eden Werner; breathaerianizm ile ilgili bir kitap yazmış (Life from Light), bu inançla zihnin doğru şekillendirilebileceğini anlatmıştır. Işık, nefes falan bilinmez de epeydir grip olmadığı kesin!

3. 46 Gün, Sadece Bira İçen Adam

J. Wilson, Lowa eyaletinin Des Monies şehrinde, evinde bira yapan bir Hristiyan. Bavarian rahip gelenekleri ile kendi bira merakını birleştiren adam, 46 gün boyunca yalnızca bira içerek yaşadı. Paskalyada son verdiği diyetinin kutlamasına eşi, doktoru ve papazı katılan Wilson burada domuz sucuğu yedi. Gözlerden belli, abi komanın ucundan dönmüş...

4. Bir Yıl Boyunca Starbucks’tan Beslenen Kadın

Beautiful Existence –evet, bu onun gerçek adı- bir yıl süresince Starbucks dışında hiçbir yerden yiyecek, içecek bir şey almadı (Starbucks’ın türevi  Tazo Tea, Evolution Fresh, and Roy Street Coffee istisnalarıyla). Çalışırken sipariş ettiği pizzaların sert olmasına tepki olarak başlattığı rejim, aylık 500-600 dolara mâl oldu. "Olmaz olsun böyle diyet" diyen Existence, bir senenin sonunda bu eziyetin bitişini balık ve patates kızartmasıyla kutladı. 'Kahve içersen bıyıkların çıkar' diye diye bizi bu haberlere konu olmaktan kurtaran babaannelerimizin ruhu şâd olsun! (İçmedik ama yine çıktı!)

5. İki Ay Boyunca Sadece Patates Yiyen Adam

Chris Voight’in patates aşkının sebebi, Washington Devlet Patates Komisyonu’nun başkanı olmasıdır. Patates tüketimine getirilen yeni düzenlemeyi protesto etmek için iki ay boyunca günde 20 patates yiyen Voight, 12 kilo verdi. Akıllarda soru işareti bırakıyor tabii, amaç protesto muydu, bıngılları eritmek miydi acaba? (Neyse, reklamın iyisi kötüsü olmaz derler)

6. Pizza Yiyerek Yaşayan Adam

Maryland’da yaşayan Dan Janssen, sebzeden nefret etmesine rağmen bir vejetaryen olmak istedi ve çözümü peynirli pizza yemekte buldu. Nadiren bir kâse tahıl yemek dışında rejimine sadık kalan Janssen, diyabet hastası olmasına rağmen kolesterolü ve kilosunun iyi olduğu söyleniyor. Hayır, çok mu lazım yani... hem sebze sevme hem vejetaryen olma sevdasına düş! Amma kabız olmuştur o... Bunlar da bağırsak arkadaş, bir yere kadar!

7. 13 Yıl Boyunca Sadece Noodle Yedi

Wight adasında yaşayan Georgi Readmani 5 yaşında “ramen” denilen noodle türünü keşfetti ve 13 yıl boyunca tek besin kaynağı bu oldu. Readmani 18 yaşında olmasına karşın yetersiz beslenme yüzünden vücut yaşı 80. Ah, o bir Türk annesinin eline düşecekti ki...

8. 15 Yıl Tavuk Nugget Yiyen Genç Kadın

Stacey Irvine, ailesinin ısrarlarına rağmen tavuk nugget dışında hiçbir şey yemeyen bir İngiliz. Sağlık sorunları yaşayan Irvine’in doktorları, beslenme şeklini değiştirmezse onun öleceğini söylüyor.

9. 12 Gün Boyunca Muz Yiyen Diyetisyen

Yula Tarbath,  12 gün boyunca sadece muz ve suyla besleniyor. “Banana Island Diet” adını verdiği bu diyeti yaparken günde 22 km koşan kadın zihninin ve cildinin ışıldadığını hissetse de (neyse ki) potasyum zehirlenmesinden ölmemiştir. Canan Karatay'a dil uzatan taş olsun!

10. Bütün Besinini Bir Şişeye Sığdıran Adam

Yazılım mühendisi Rob Rhinehart, 2013 yılında gıda ve beslenmeyle ilgili bir deney yapmak istedi. Amacı sağlıklı besin maddeleri içeren, insan vücudunun ihtiyaç duyacağı vitaminleri barındıran, ucuz bir toz gıda yapmaktı. 1970’lerde çekilen “Soylent Green” filminden ilham alarak ürününe “soylent” adını veren Rhinehart, iyi bir reklam kampanyası ve bağışçı desteğiyle Birleşmiş Milletler’de ve Kanada’da ün kazandı. Oldukça kötü kokulu bu ürünün kilo kaybettirip kas ürettiği söyleniyor. Kimse de çıkıp dememiş mi acaba "La Rob, icat senin neyine" diye?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-meric-tensi

#5 Martian filmini izleyip ciddiye alan biridir demistim protestocu cikti. :D

lxx

Vejetaryenliğin bile marjinallik kabul edildiği ülkemizde bu tür şeyler "Allah akıl fikir ihsan eylesin" statüsünde...

ayna-efendi

#9 kabız olup bağırsakları kurumuştur herhalde

the_general

Kuru fasulye, Adana Kebap, Urfa Kebap, İskender Kebap, Cağ Kebap, Sac Kavurma, pide olmadan yaşanır mı arkadaş?

raperjoshkhun

patates yiyen nasıl kilo veriyor nasıl sıçıyor kafamda deli sorular

Görüş Bildir