Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

O Haberi Okumadan Yapmamanız Gereken 23 Şey

 > -

1 - Facebook'a Girmeyin

Yaa gençler!! Bu haberi okumadan birşeyler yapabileceğinizi sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Siz siz olun bu haberi okumadan facebook'a gireyim demeyin sakın. Mark Zuckerberg'den aldığımız istihbarata göre facebook'a girerken kullanıcı ad-şifrenin yanında bir de bu haberi okuyup okumadığınız sorulacak. Okumadığınız ortaya çıkarsa ve bunu üç kez yaparsanız hesabınız dondurulacak

2 - YGS'ye Girmeyin

Bu sene, Kimlik kontrolü sırasında  bu haberi okurken çekilmiş fotonuzu göstermeniz gerekecek. Aksi Takdirde iki şık sunulacak:

1- Ya sınava girme

2- Ya da 100 puanın kırılacak

Yani kısacası; kırk katır mı kırk satır mı?

3 - Bayram Ziyaretine Çıkmayın

Yağmura yakalandığınızı anlatırken sizin bu haberi okumadığınız ortaya çıkarsa bir kova su da onlar dökecek başına. Bizden söylemesi...

4 - Altına, Dolara Yatırım Yapmayın

Merkez Bankası, bu haberi okumadan yatırım yapanların sayısını toplayıp yüze bölecek. Çıkan sonuç kadar faizi yükseltecek. Bana ne demeyin, cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan'ın hışmına bi uğrayın o zaman görürsünüz dünyada kaç lideri olduğunu.

5 - Öğretmen Atama Tercihi Yapmayın

MEB, bu haberi okumayan öğretmenleri meslekten atacak. Daha kendisi bi haber okuyamıyor çocuklara nasıl okuma yazma öğretecek diye.

6 - Kurban Almayın

Bu haberi okumadan kurban aldıysanız vay halinize! Kurban satıcılarına göre danalar, bu haberi okumayanları matadorun elindeki kırmızı bez olarak görüyorlarmış. Gerisini siz düşünün...

7 - İkinci El Araba Almayın

Galericiler araba vermiyor. Başlık parası olarak bu haberin okunması isteniyor. Ha bir de tuzlu kahve getiriyorlar. Etraftaki çiçekleri de kaldırıyorlar ki kahveyi içmeden saksıya boşaltma gafletinde bulunmayasın diye.

8 - KPSS Tercihi Yapmayın

Aksi takdirde atandığınız yere cenaze arabasıyla gidiyorsunuz. Yanlış anlamayın ölmüyorsunuz.

9 - Doğalgaz Kullanmayın

Kombiye hassas alet konulacak. Haberi okumadığınızda ötecek. 10 dakika içinde haberi okumazsanız kombi infilak edecek.

10 - Halsizlikten Şikayet Etmeyin

Doktor ağrı kesici vermiyor haberiniz olsun.

11 - Hastaneye Gitmeyin

Danışma, haberle ilgili birkaç soru soruyor. Bilemezseniz böbrek, dalak Allah ne verdiyse bağışlıyorsunuz. Daha doğrusu zorla alıyorlar.

12 - Yola Çıkmayın

Polis çevirdiğinde ruhsatla beraber haberin özetini istiyor. Şok şok şok, gözlerinize inanamayacaksınız gibi cümlelerle anlatırsanız yola devam etmenize izin veriyorlar. Bilginiz olsun.

13 - Dışarı Çıkmayın

Okumadan çıkarsanız başınıza kuş pisliyor.

14 - Arsanızı Satmayın

Tapu memuru işlem yapmıyor haberi okumadıysanız. Hala okumamakta ısrar ederseniz arsanız kat karşılığı müteahhite veriliyor. Güzel işte demeyin, size bodrum katı düşüyor.

15 - Kurban Kesmeyin

Diyanetin yapacağı açıklamaya göre bu haber okunmadan kesilen kurban kabul olmuyormuş. Sonra sırat köprüsünde boşuna beklemeyin kurbanım gelecek diye.

16 - Para Çekmeyin

Kartınızı takıyorsunuz, şifre giriyorsunuz, çekeceğiniz miktarı yazıp parayı bekliyorsunuz. Çok beklersiniz. Haberi okuyup okumadığınız soruluyor. Eğer okumadıysanız çekmeye niyetlendiğiniz para bankaya bağışlanmış sayılıyor. Bitmedi daha, ne sandınız, banka bu. O paranın üç katı kredi kartınıza borç olarak yansıyor ve en yüksek mevduat faizi uygulanıyor. Yandığınızın resmidir.

17 - Haftasonu Plan Yapmayın

Aksi halde gideceğiniz yer İBB trafik tarafından tespit edilip trafik o tarafa yoğunlaştıracak. Böylece 6 saatiniz yolda geçecek. Yani planınız suya değil trafiğe düşecek.

18 - Sandık Başına Gitmeyin

Oy kullandıktan sonra sandık başkanı haberi okuyup okumadığınızı kontrol ediyor. Bu haberi okumadığınız anlaşılırsa oyunuz, desteklediğiniz partinin zıddı bir parti hanesine yazılacak. Örneğin MHP'ye oy verdiyseniz oyunuz HDP'ye sayılacak. Fena olmaz aslında. Sayenizde belki barajı aşarlar.

19 - Arabanızı Satmayın

Hele bi okumayn, neler gelecek o arabanın başına...

20 - Elektrikli Bisiklet Almayın

Haberi okumazsanız elektrik çarpacak. Üstelik kaçak elektrik. Ayrıca kaçak elektrik kullanmaktan hakkınızda yasal işlem başlatılacak. Uğraş babam uğraş...

21 - Toyota Sahibi Olmayın

Toyota'nız aniden elektrikli ev aletine dönüşecek. Bakalım o zaman "benim babam çamaşır makinası gibi adam" diyebilecek misiniz?

22 - Üniversite Hakkında Yorum Yapmayın

Bu haberi okuyun yoksa mühendislik fakültesindeki tek kız olacaksınız.

23 - Balık Almayın

İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre bu haberi okuyan insanların gözleri canlı olurmuş. Balıklar da bunu farkediyormuş Bu haberi okumadığınızı anlayan balıklar toplu bedua seansı düzenleyormuş. Kulağınız çınlarsa bundandır. Ama çınlama var diye de hayırla yad edildiğinizi sanmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

süper olmuş ellerine sağlık yalnız bu haberi okumadan onedioya girme(bu haber sadece onedioda yayınlandı) :D

pala-raki

Spor sayfalarındaki ateşli topları da unutmamak lazım. Emeğine sağlık Niwegundi R.

dzvezda

O haberi okumayanlardanmısınız?

matrcomes

Biz bi sik bilmiyoruz zaten... Bi haber siteleri biliyo.. Biz kimiz ki götüz biz zaten. (İçeriği derleyen arkadaşın eline sağlık)

enginkayaalp

Zeka kokan bir eleştiri üslubu ile iyi bir iş çıkmış. Harikasın Niwegundi R.

Görüş Bildir