Netflix'in Türk Yapımı Yeni Dizisi Aşk 101'de Osman İsimli Gay Bir Karakterin Olduğunu İddia Ederek Diziye Saldırdılar!

598PAYLAŞIM

Aboneliklerini iptal edenler bile olmuş.

Netflix'in Hakan Muhafız ve Atiye'nin ardından 3. Türkiye yapımı olan Aşk 101 isimli gençlik dizisi 24 Nisan'da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Pınar Deniz, Kubilay Aka ve Kaan Urgancıoğlu gibi sevilen isimlerden oluşan dizi, daha yayınlanmadan karakterleri nedeniyle gündeme geldi.

Selahattin Paşalı’nın canlandırdığı Osman karakterinin bir sahte hesabın eşcinsel olduğu yalanını söylemesi üzerine dizi eleştiri yağmuruna tutuldu.

Birçok insan bu trol hesaba inanıp #netflixadamol etiketiyle paylaşımlarda bulundu.

@cayyasbaba

@farukiiomer

"Osman isminde gay mi olur?" diye ayaklandılar yani.

@TheLaikYobaz

@JosefislamCom

Diziyi bir şekilde karalamaya çalışan bazı kesimler epey yükseldi bu meseleye fakat dizideki Osman isimli karakter gay değil. Kaldı ki eşcinsel de olabilir. Kime ne?

Siz neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ocreatus

Yahu arkadaş, mesela dizide osman karakteri hadi gay olmasın, mesela hırsız olsun ya da sevgilisini aldatsın. Ona da böyle ses çıkaracak mıydınıź? Osman bir isim sadece. Hz Osman dan osmanlıya kadar uzatmışsınız. Ayrıca gay olmayı neden aşağılayıcı birşey olarak görüyorsunuz? Onları da Allah yaratmadı mı? Siz nasıl inançlı insanlarsınız.. Bazı insanlar doğuştan böyle hissediyor. Siz nasıl karşı cinsi çekici buluyorsanız, onlar da hemcinslerini çekici buluyor. Ellerinden gelen birşey de yok. Tedavisi de yok. Nasıl ki siz hormon alsanız eşcinsel olamazsanız onlar da olamaz. Bu tıbben kanıtlanmış birşey. Yazık ya yeter bu insanlara çektirdikleriniz.

dopplerkanunu

Kimse diziyi izlememiş heralde ? Yine şuursuzca duyarlar kasılmaya başlanmış. Dizide en ufak bir eşcinsel olayı ya da göndermesi yoktu. Osman karakterinin sevgilisinin olmaması onu gay yapıyorsa ülkemizde azımsanmayacak oranda gay var demektir. Bu kötü düşüncelerinizden ve art niyetinizden sıyrılıp diziyi baştan izlemenizi öneririm. Ama ne desek bazı insanlara fayda etmiyor maalesef. Ne demiş Mevlana, bir delil ile kırk alimi yendim, kırk delil ile bir cahili yenemedim. İzlemediği dizi film, okumadığı kitap, yaşamadığı hayat hakkında insanların söyleyecek çok sözü var.

eyuphan-makas1

Konu gaylık değil. İnsanların inançlarına yapılan tecavüz. Tecavüzü sadece cinsellik olarak görenler insanların inançlarına yapılan tecavüzü tecavüz saymazlar çünkü onların inançları yoktur kafaları sadece bedenlerine cinselliklerine çalışır. İnançsız adamdan her şey beklenir cinsel tecavüzü bile meşrulaştırırlar. Konu gaylık değil konu insanların inançlarına yapılan saygısızca tecavüz. Artık o kapalı gözlerinizi açın da asıl yobazlığın bu olduğunu görün. Onedio da bu yobazlığı savunuyor bravo onedio.

bengisu-uysal

hmm demek inançsız insanlar tecavüzü meşrulaştırır..45 çocuğa tecavüz edilen Ensar Vakfı sanırım çok inançlı bir vakıftı neden öyle oldu ki? Ah doğru zaten bir kereden bir şey olmaz, karalamak için yeterli değil demişlerdi.. Ayrıca insanların cinsel kimliği inanca saygısızlık olamaz. Ben de tam şimdi kendimce bir inanç sistemi geliştirdim, erkeklerin varlığı inancıma ters lütfen inancıma saygısızlık yapmayıp yok olur musunuz?

ls-eup-styles

abonelikten çıkanların gizliden gay pornosu izlediğine yemin edebilirim rjklfvfndskjsk

hwa.alpha

Bizim amca oğlu da Osman biliyor musunuz? Hahaha. Osman bir isim ya. Adamlar -haşa- Halife Hz . Osman'ı mı gay olarak göstermiş? Ha öyle olsaydı herkes çıkartırdı sesini. Alıngansınız.

Görüş Bildir