Nazilerin Saf Irk Fikrine Olan Takıntısını Gösteren Birbirinden Acayip 10 Ürkütücü Hikâye

-

Nasyonal sosyalistlerin tuhaf ırk teorilerine takıntılı olmaları ve arkeoloji bilimini saf ırk politikası üzerinden şekillendirmeye çalışmaları sonucunda Heinrich Himmler ve Ant Rosenberg kendilerini eski Aryan topluluğunu aramaya adadılar ve tuhaf keşifler yapmaya başladılar. 

İşte Listverse'nin hazırladığı, bizim de sizler için düzenlediğimiz bu yerler ve keşiflerin detayları efendim... Keyifli okumalar.

Kaynak: http://listverse.com/2015/07/18/10-bizar...

1. Tiwanaku

Nazi subaylarından Edmund Kiss, 1920'de Bolivya'da geçirdiği süre zarfında Arthur Posnansky adlı Avusturyalı maceracı ile tanışması ve Posnansky'nin  burada yaptığı kazıları, halk ile ilgili yorumlarını dinlemesi sonucunda kendi teorisini geliştirdi. Kiss'e göre Kuzey Atlantisliler bir milyon yıl önce bu topraklara gelerek bu muhteşem şehri inşa etmeden evvel yerli halkı boyunduruk altına aldılar. Bu teorisi ırkçı baskıları kullanarak yerel halkı boyunduruğu altına alanlar tarafından da desteklendi.

Almanya'ya dönüşünde Kiss'in fikirleri dergilerde bilimsel gerçekler olarak yer almaya başladı. Asen olarak bilinen eski Kuzeyli kimseleri anlattı. Kiss'in fikirleri Himmler tarafından ilgi gördü ve Himmler Andes'e yapılacak keşiflere destek verdi. 1938-1939 yıllarında devam ettiği keşiflere 2.Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle ara verdi ve Nazi etkisini yok etme duruşmalarında savaş suçlusu olarak hapse alındı. Sonraları siyasi amaçlardan ziyade arkeolojik çalışmalara yöneldi.

2. Saksonlar Korusu

Heinrich Himmler yalnızca eski Aryan kültürünün kökenine kadar inmeyi değil, bu kültürü yeniden inşa etmeyi de hedefliyordu. Himmler, 782 yılında 4.500 Sakson'un Şarlman tarafından Hristiyanlığı reddettikleri için katledildiği, Aller Nehri yakınındaki bu yerde olanları hatırlatmak istiyordu. Nazi Almanyasının kalıntılarından biri olarak görülen bu yer Wilhelm Hubotter tarafından tasarlanmıştı. Bölge, Şarlman'ın eski Alman Hükümeti'nin kuruluşunda oynadığı rol dolayısıyla önem arz ettiği için Naziler tarafından tarihsel yücelik statüsü olarak inşa ettirildiğinde ideolojik özelliğini kaybetti.

3. Karelya

Yrjo von Gronhagen, Finlandiya ve Rusya arasında bulunan bu bölgenin gizemine ve mistik özelliklerine hayran kalarak bölgeyi boydan boya yıllar içerisinde her şeyi tek tek görüp idrak ederek gezmiş bir Finli soyludur. Yayınladığı bir makalede bölgede gördüklerinden bahsetmesi üzerine Himmler'in ilgisini çeken Gronhagen, Himmler ile bir görüşmeye davet edilir. Himmler, Finlandiyalıların Moğollar ve Macarlar soyundan geldiğini düşündüğü için Aryan ırkı ile ilgili araştırma yapması adına Gronhagen'e iş teklifinde bulunur. Gronhagen her ne kadar bu teoriyi çürütmeye çalışsa da işi kabul eder ve uzun araştırmalar sonunda Aryan ritüelleri, folklörü ve yerel kültürü adına topladığı veriler ile Himmler'e gider. Himmler'in amacı bulduğu bu yerel kültürü Hristiyanlığın yerine kullanmaktır. Araştırmalar sonunda Gronhagen'in statüsü yükselse de Finlandiya'ya geri döndüğünde Nazilere destek veren ve Finlandiya kültürünün manipülasyonunu ve çarpıtılmasını sağlayan tehlikeli bir şarlatan olarak adlandırıldı.

4. Kırım

Kırım'ın işgali süresince, işgalci Alman güçleri Kırım'da bulunan birçok antik eşyalar ile ilgili Himmler'i bilgilendirdi. Ölen Sovyet arkeologlarından birinin karısının elinde bulunan yüklü miktarda tarihi eser de rapor edilenler arasındaydı. Naziler, Slav populasyonun ortadan kaldırılmasını ve Almanların oraya yerleşmesini tasarladılar fakat bunu haklı sebeplere dayandırmak zorundaydılar. Profesör Herbert Jankuhn, oradaki Gotik hükümetin kalıntılarını ortaya çıkartmakla görevlendirildi.

Yaptığı geziler sırasında Germen Vikingleri'ne dair kalıntılar bulmaya çalıştı. Fakat 2. Dünya Savaşı'nın araya girmesi ile çalışmalarını devam ettiremedi.

5. Behistun Hitabeleri

Naziler, eski İran imparatorluğunun Aryanlar tarafından inşa edildiğine inanıyorlardı. Aryan Dil ve Kültürel Çalışmaları profesörü Walter Wult, Aryanların karışık ırklar sonucu üstünlüğünü kaybeden İranlılar olduğuna ve yeniden ortaya çıkmaları konusunda hala bir umut olduğunu düşünüyordu.

Himmler tarafında fikirlerine destek verilen Wult, Behistun Hitabelerini incelemek, Ahameniş İmparatorluğu hükümdarı Darius -kendini Aryan olarak adlandırdı- hakkında, yaşam tarzları ve kökenleri hakkında bilgiler toplamak için bir keşif düzenlemeyi umuyordu. Tek başına inceleme yapmasının imkansız olduğu bu hitabeler ile ilgili proje ise 2. Dünya Savaşı dolayısıyla rafa kaldırıldı.

6. İspanya ve Kanarya Adaları

İspnayol diktatör Francisco Franco ve arkeolog arkadaşı Julio Martinez Santa Olalla'nın İspanya Kanarya Adaları'nda eski Aryan topluluğunun yaşadığına dair teorisi üzerine Himmler harekete geçti. 15. yüzyıla kadar tamamen dışarıdan soyutlanmış bir şekilde Kanarya Adaları'nda saf Aryan ırkının yaşadığını öne süren bu teorist ve Almanların araştırmaları bu şekilde başladı. Alman araştırmacı Otto Huth ile beraber kültür ve dini ritüeller üzerine başlatılan araştırmalar savaşın patlak vermesiyle tamamlanamadan son buldu. Savaş döneminde de verdiği dersler ve Himmler ile yakın ilişkileri dolayısıyla gündemde kalan Santa Olalla, 1950'lerde muhafazakar güçler tarafından görevden alındı.

7. Polonya ve Güney Tirol'ün Talan Edilmesi

Wolfram Siever,  Polonya'nın Almanlar tarafından işgaline yakın Himmler'e tarih öncesi anıtların korunumu ile ilgili önlemler alınması hususunda bir öneri ile yaklaştı. İki eski çağ profesörü tarafından şehirdeki tarih öncesi materyallerin, müzelerin ve sanat koleksiyonlarının listeleri çıkarıldı.

Polonya sanat eserlerini korumakla iki farklı grup görevlendirildi. İlki Sonderkommando Paulsen'in en büyük başarısı Krakow'da bulunan Meryem Ana Kilisesi'nin altar panosunu kurtarmaktı. Polonyalılar'ın tahrip ettiği ve şehrin çeşitli yerlerine saçtığı parçaları, yeniden bir araya getirip bir mahzene yerleştirdiler. Daha sonraları Siever'a Tirol bölgesinde zorlu bir görev verildi. Almanlar bölgeye ulaşmadan evvel bölgedeki bütün Germen kültürel ve manevi materyalleri tahrip etmeyi düşünenlerin engellenmesi görevi de başarı ile tamamlandı.

8. İskandinavya

Herman Wirth'in Güney İsveç'te bulunan petrogliflerde 12.000 yıllık bir dile ait bulgular olduğu ve bunun da Aryanların izlerine dair bi kanıt olduğu fikri ile Himmler ilk İsveç keşfi için düzenlemeleri yaptı. Wirth'in arkeolojik kazıları sırasında bulduğu birçok kalıntı ve bulguyu yeterli şekilde muhafaza edememesi ve kazılar sırasında fazlasıyla dikkatsiz davranması sonucunda ülkeye girişi ve çalışma yapması yasaklandı. Dolayısıyla İskandinavları, Almanların bir parçaları olduğuna ikna etme çabaları da karşılık bulmayan başarısız bir adım olarak kaldı.

9. Yunanistan

Almanya'nın Yunanistan'ı işgali sırasında Nazi arkeologlar müzeleri yağmayıp birçok illegal kazı yaparken, işgal kuvvetleri de Partenon'un ilerisine uçak karşıtı bataryalar yerleştirdiler. Mora Yarımadası'ndan fazlasıyla etkilenen ve buradaki mitlerden yola çıkarak eski Aryan halkının burada yaşadığı, hatta hava tufanlarından kaçmak için tünelleri kullandıklarını ve en sonunda Antik Yunan'ı kurduklarını Himmler buraya bir keşif gezisi düzenledi. Yapılan uzun araştırmalar ve bulunan kalıntılar sonucunda Yunanistan'ın Alman kökeni olduğunu ortaya atan Almanlar sonunda Aryan halkına ulaşmış oldular.

10. Kutsal Kase

Nazi ilim uzmanı Otto Rahn, Albigeois Haçlı Seferi boyunca Katharlar tarafından felaketlerinden önce hazine olarak tutulduğuna inandırıldı. Katharların İspanyol Vizigotlar soyundan geldiğine ve Yahudilerin yerinde yıkımını temsil eden bir dini takip ettiklerine inanıyordu. Bu fikirlerini kaleme döken Otto Rahn, Himmler'in ilgisini çekmeyi başardı ve Himmler tarafından kutsal kaseye ulaşabilmesi ve amacını gerçekleştirmesi için görevlendirildi. Fakat Rahn'ın eşcinsel güdüleri ve Yahudi düşmanı olmayışı sebepleri ile toplama kamplarına alınanlar arasında yerini aldı. Himmler tarafından Kutsal Kase'yi korumakta sıkıntı yaşayacağı düşünülünce de intihar etmeye zorlandı.

Onedio IQ'yu Facebook'dan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
foreverfreedom

Alayına Bayern Münih Ulan :)))))))))))))

hakan-demir6

ürkütücü olan ırkçılıktır, bir ırkın diğerlerinden üstün olduğunu savunmaktır. etnik köken araştırmaları değil.

baris-aktepe

Abi ben anlamadim ki niye urkutucu denmis bu hikayelere? Hit almak icin sacma haber siteleri gibi baslik atmak yakismiyor. Adamlar ari irk aramis, buldugunu sanmis ama (zaten oyle bir sey olmadigi icin) bulamamis. Onu yaparken bile bilimi on planda tutmuslar. Hayatimda okudugum en luzumsuz paylasimlardan biriydi, kusura bakmayin.

bazarov-black

Adamların sosyal refah artışları, her seferinde bilimi en önde tutmaları, istikrarları ve disiplinlerini konuşmazlar.

sbstnbjk

Dünyanın en saçma, en gereksiz, en aptalca siyasi görüşü kesinlikle ırkçılıktır. Gerçi kendi içinde bir siyasi görüş değil felsefe olarak tanımlanabilir ama daha çok siyaset için kullanılıyor. Hele ki 1950'lerden sonra globalleşen dünyada ırkçılığı savunmak, kendi ırkını dünyanın en büyük ırkı olarak görmek, birgün tüm dünyaya hükmedeceğine inanmak tam anlamıyla saçmalık. Bir de bu ırkçıların ve ırkçılığın garip bir metaforu vardır. Irkçılık felsefesine inananlar diğer ırklardan nefret ederler. Örneğin Türk bir ırkçı Sırp bir ırkçıdan ölesiye nefret eder. Sebebi o adamın Sırp olması değil Irkçı bir Sırp olmasıdır. Ee hani sen ırkçılık görüşünü savunuyordun. O zaman o adamdan niye nefret ediyorsun. O da senin gibi Irkçı. Şimdi Irkçılık iyi mi kötü mü? O adama da anlayış göstersene o zaman dingil. Adam seninle aynı görüşü paylaşıyor. Ama bu noktada tıkanırlar.

erhan-ergil

tanrı bağışlasın evladın var galiba.benimde var o yaşlarda 2 tane..şimdi vereceğim örnek için kusura bakma ama mahallende yangın çıksa önce hangi çocuğu kurtarırsın? kendi evindekileri risk etme pahasına yolunun üzerinde sana daha yakın bir eve yardım etmeyi tercih edermisin? hepimizin işi vardır..sende bir yerde çalışıyor yada çalıştırıyorsundur..neden kazandığımız parayı kendi evimize harcıyoruz? en azından fazlasını başka ailelere neden dağıtmıyoruz? yada doğaya bak..bir hayvan kendi yavrusunu koruma adına neden başka hayvanları öldürüyor? her ırk kendi soyunun devamını ister kendi ailesini korur.. bu sorular uzar gider..demek istediğim ırkçılık dünyanın en doğal normal gerçeğidir..ırkçılık bir siyasi görüş değildir..su içmek kadar doğal bir şeydir..kabul etmesen bile sende bir ırkçısın..

erhan-ergil

sen ailene saldıranlara saldırırsın doğal olarak kim saldırmaz..ben ise aileme saldırana saldırdığım gibi ailem olarak gördüğüm ülkeme bayrağıma saldıranlarada saldırırım..dost olanlada dostça yaşarım.tıpkı üst kattaki iyi komuşarımla geçindiğim gibi dostça.işte bunun adınada milliyetçilik deniyor.

erhan-ergil

ha son olarak şu sırp ırkıçısı örneği vermişsin.peki...trafikte ilerliyorsun..insanlık hali oldu ya birden bir araçla gerginlik yaşadın..aldın eline sopayı adama haddini bildireceksin.çünkü senin ve ailenin yaşaımını tehlikeye sokmuş..tam gidiyorsun bir baktın adamda aynı sen gibi düşünüyor.almış eline sopayı kafanı patlatmaya geliyor.. senin mantığına göre o anda adama gidip sarılmak gerek.ne güzel ikimizde birbirimizin kafasını patlatmayı düşünüyoruz.ikimizde ailemizi korumayı düşünüyoruz..ya biz aslında ikimizde aynı düşüncedeymişiz gel seninle kanka olalım arkadaş olalım diyip sarılacakmısın? mantık senin karar senin?

Gizli Kullanıcı

sen bir gerizekalısın gülhane parkında. ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında

sbstnbjk

Erhan Ergil. Uzun uzun 3 tane mesaj yazmışsın ama yazdıklarının hiçbirinin bir siyasi görüş olarak kullanılan ırkçılıkla alakası yok. Hatta Irkçılık diye açıklamasını yaptığın ama aslında açıkladığın milliyetçilikle bile alakası yok.

belphegor

Takıntılıyım abi şu Nazilere.Kendi ellerimle pazu bantları yaptığımı,ilgili tüm kitapları alıp okuduğumu,hatta Mein Kampf'ı 7 kez okuduğumu,tanıdık gördüğümde Nazi selamı çaktığımı ve bayraklarından siparişler verdiğimi bilirim.Ki hiçbirini alamadım sipariş verdiğim adam dede tarafından Polonyalı çıktı amk.Babamın SS şapkası vardı,onu bana bırakmadı diye 1(yazıyla bir)yıl trip yapmışlığım vardır.Hergün de Svastikalı kolyemi takarım(onunla da yahudilerin verdiği iftara katılmıştım çok gomikti)O Rusya'ya saldırmayacaktınız aga.Yoksa ordusu Türk ve Rus'tan,sanayisi sizden,fahişeleri Fransızlardan oluşan haşmetli bi birlik kurabilirdik,belki.

lebows

Ahahaha sen bir faşist gerizekalısın katil sempatizanlığının bu denlisi ama uyandırıyım o adamların türk ve rusları ordularına dahil etmek gibi bir fikri yoktu dümdüz edip geçeceklerdi.

metehan-durmus

Böyle araştıran bilen kızlara çok saygı duyuyorum be......Bizim çevrede svastika desem o ne pasta mı derler :)))

belphegor

Sakin ol bilader.Önce görüşümü sor ondan sonra çemkir.Anarşizmin sıkıntısı burda işte.Anlamadan dinlemeden helle hölö.Söylediğin şey de Ruslar için geçerli.Türklerle ilgili görüşleri ve ilişkileri daha farklıydı.Hatta Türkiye'yi dünya savaşlarında güvenilecek ülke olarak görüyorlardı.Saldırmazlık paktları imzalandı(ki sanıyorum Führer'in bozmadığı tek saldırmazlık paktıydı).Zaten Nazileri etkileyen şeylerden biri de Türkiye'nin o zamanlardaki dirayeti ve Atatürk'tü.Stefan Ihrig'in Naziler ve Atatürk kitabını okumanı da tavsiye ederim.Herşey Yahudi tekelindeki medyanın dayattığı olaylardan ibaret değil.

lebows

Din milliyet gibi içi boş şeyler insanların birbirlerini öldürmesini sağlar o yüzden kahrolsun faşizm ben faşistlere saygı duymam

suitup

Naziler katil. İngilizler, Fransızlar, Amerikalılar ve Ruslar masum dimi? İngilizler ve Fransızlar hiç bir ülkeyi işgal edip insanlarına soykırım yapmadı. sömürgelerdeki yerli halkla barış içinde anlaşıp kaynaklarını sömürdü. Amerikalılar kızılderilileri hayvan yerine koyup soykırım yapmadı. Ruslar türklere ve çerkeslere soykırım yapıp kalanları da yurtlarından sürgün etmedi. Bence Naziler savaşı kazansaydı eğer katil diye müttefik devletleri anıyor olacaktı dünya. Çünkü kim güçlüyse onun tarafında olur insanlar

lebows

Emperyalist devletlerin hepsi katildir. Rusya sadece ülke politikasını koruyordu olaya türk çerkes diye bakmaz objektif olursan anlarsın

suitup

anlıyorum zaten ama dünyadaki tek katil devlet nazi almanyası gibi konuşuyor bazı insanlar onlar da ilk başta ülke politikasını korumak amacıyla başlamışlardı ve sonra bi anda hadi bütün dünyayla savaşalım bakalım kim yenecek fikrine kapıldılar

Gizli Kullanıcı

Ben de 15 yaşımdayken nazilere takıntılıydım. Büyüyünce geçiyor

belphegor

Stalin Nazilerden çok daha fazla cana mal olmuştur.Kaldı ki Naziler de katildi,Ruslar da,Fransızlar da,Işid de.Herkes sadece kendi götünü kurtarıyor,başkasınınkini değil.Ayrıca bunun sadece bir takıntı olduğunu belirttim,neden herkes masumiyet abidesi kesildi anlamıyorum.22 yaşında hala Nazilere takıntısı olan biri olarak söylüyorum.Keşke 15'imde olsaydım amk.

halil-burak-ozmen

senin gibi aşşalık kompleksi içinde debelenen zavallılar malesef bizim ülkemizde çok o hayran olduğun naziler bugün seni yakalasalar suratına sıçıp götüne kazık çakarak gebertirler istediğin kadar ben sizin kölenizim hayranınızım de dilinin türkçe olması onlar için yeterli bi sebep kendini ne olarak gördüğünle ilgileneceklerini pek sanmam bu memleket senin gibileri çok gördü halende görüyor savaş zamanı düşmadan yana olan aşşalık kişilersiniz.

belphegor

Bana laf yetiştiresin diye hesap mı açtın la bu ne azim :D Ben neo-nazizme ilgi duymuyorum nazilerin ilk furyası ilgimi çekiyor.Salyalarınızı akıtmadan şunu bi ayırt edin.Bugünkü dazlakların kullandığı felsefe ile nazizmin arasında farklar var.Nazi tarihini ve o zamanlar Türkiye'nin onlar için ne ifade ifade ettiğini bilmeden konuşuyorsun.Akit,Sabah vb arap-yahudi yalakası medyalardan takip ettiğinle kalmışsın.Umarım bir gün genel kültür seviyen en azından normal düzeye gelir.

adem-ozmen

hitler ilk önce rusyaya saldırsaydı en akıllıca olanı yapmış olurdu,bu şekilde batının desteğinide alırdı.çünkü rusya sosyalistti ve avrupa için bir tehditti.rusyayanın petrol havzası olan hazar bölgesini tamamiyle elegeçirdikten sonra avrupaya yönelmeliydi ama o tam tersini yaptı.ideolojiyle yoğrulmuş egoyla hareket etmenin sonucu bu

adem-ozmen

bende eskiden takıntılıydım aryanizim meraklısıydım nazilerin üniformaları ve üniforma üzerine taktıkları gamalı haç beni benden alıyordu

Gizli Kullanıcı

belphegor aptal mısın, cani misin, kötü kalpli misin bilemedim. senin gibiler de varmış. hangi boyuttansın dişi varlık?

belphegor

Okuyup araştıran varlıkların boyutundanım.Herkes iyilik timsali,nobel barış ödülü heykelciği ama ben caniyim evet.Hümanizm yeni trend heralde.

emrereizz

Nazilere karşı savaşan ülkeler de sanki barış güvercini. Kızılderili Katliamı yapan Amerika, Tarihin en büyük imparatorluğunu kuran ve yönettiği topraklardan haraç toplayan İngiltere. Diğer barış güvercinimiz ise Fransa :D Ulan adamların milli takımına baksanız bile yeterli. Özgürlük timsali olan kudretli Dünya devletleri işte bunlar. He birde yeni neslin çok sevdiği Türk kasabı olan devlet. Türk kasabı tabi severler. Stockholm sendromu var insanlarımızda. Sanıyorlar ki biz komünistiz bizi kesmeyin looo diyince anlayacaklar :D Adamlar seni Türk olarak görüyor kardeşim. Onlar için Türksün sen. Komünist değilsin. Kanıt olarak Rus Halkının deyimlerini sunuyorum size. Adamlar yaklaşık olarak 10 Milyon Türkü katletti.Ukraynalısı,Çeçeni de var bunların. Neyse Napolyon'un dediği gibi ''Tarihi kazananlar yazar.'' ABD,Fransa,İngiltere ve Rusya savaşı kazandığı için bunlar barış güvercini fakat Naziler şeytanın alası. Oysa ki Naziler bu adamların yanında melek kalır.

emrereizz

İngilterenin en büyük imparatorluğu kurması onun cani,barbar olduğunu göstermez ki zaten Türkler de imparatorluklarıyla tanınan bir millet. Ben orada haraç aldığı toprakların ve insanların çok olmasını göstermek istedim.

Görüş Bildir