Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nazilerin En Gizli Silahları

-
Abone ol

İşte Wunderwaffe !

İşte Wunderwaffe !

Einstein almanyadan ayrılınca almanya bilim adamsız kaldı demeyin ve führerin hırsıyla bilim adamların zekası birleşince ortaya çıkan silahlara bi göz atın

1) ME-262

İlk savaş jeti olan ME-262  o zamanda devrim niteliğindeydi.Hızlı,güçlü ve yetenekli bir pilotun elinde korkunç bir silaha dönüşüyordu.1942de hazır olmasına rağmen führer uçakta birkaç ufak değişiklik istemiş 1944de savaşa katılmıştı. 1942de savaşa sokulsaydı acaba tarih nasıl değişirdi.

2)H sınıfı Savaş gemileri

USS Lowa ve IJN Yamatonun alman versiyonu diyebiliriz.Ama savaşa yetişemedi ve yapılamadı

3)Haunebu

1930larda almanya ormanına bir cisim düşer.Nazi bilim adamları bu cismi tersine mühendislikle tekrar yapar ve buna haunebu der.Rosvell olayına az çok benzer bu olay.Varlığı henüz kanıtlanmadı ama çoğa kişi haunebuların norveç dağlarında,Grondlandda ve ayda olduğunu söylüyor.Ne kadar doğru siz karar verin

4)E-100

1944de hitlere tank tasarımcıları 2 yeni tank tipi sunar ve birisini seçer seçilmeyen tank ise bu fakirdir.Seri üretime geçememiş güçlü bir tanktır.

5)Die Glocke

Çan şeklindeki bu cisim bir hava aracıdır.Ama çan şeklinde bir cismin uçması imkansızdır.Bazılarına göre üstün rütbeli nazi subayları bunu kullanarak zamanda yolculuk etmiştir.1960da amerikanın bir eyaletine esrarengiz bir cisim düşer.Görgü tanıklarına göre çan şeklindedir daha sonra amerikan askerleri gelip bu cismi alıp ünlü 51.Bölgeye götürür.ESRARENGİZ....

6)Ratte

Eğer bu tank yapılsaydı dünyanın en büyük tankı olarak tarihe geçecekti.1943de iptal edildi.Zaten büyük olması yenilmez olması anlamına gelmiyordu.Uçaklar için kolay bir hedef olurdu.

7)Type XXİ

Alman uboatların son temsilcisi XXİ bir elektro boattu.Savaş sonrası bile amerikan,İngiliz ve rus donanmaları tarafından kullanıldı.Günümüz denizaltları bunu örnek aldı

8)Sturer Emil

Tank avcısı olarak görev yapması gereken silah.Günümüzde 1 tane örneği vardır ve ruslar tarafından ele geçirilmiştirç

9)BF 109 TL

BF 109un ömrünü azatmak için kanatlarına jet motoru konulmuş hali.Yapılamamıştır.

10)Monster

Gustav silahının tanka döüştürülmüş hali .Ratte gibi yapılamadı ve kolay hedefti.

11)HO-229

Horten kardeşlerin yaptığı dünya üzerindeki ilk hayalet uçak.Üretilmesine rağmen savaşta kullanılamadı.Amerikan b2 bombardıman uçağı bu uçaktan esinlenerek yapıldı.

12)Löwe

Ratte gibi büyük olmamasına rağmen almanların savaşın akışını değiştireceğini düşündüğü tank ama yapılamadı.

13)AR 381

Parazit jet uçağı olan ar 381 proje olarak kalmış ve yapılamamıştı.Bu uçağıda sadece luft 46 çizimlerinde görürüz.

14)Ar-234

İlk jet bombardıman uçağı olan Ar-234 ren nehrindeki köprüleri bombalamak için kullanıldı.Az da olsa gece avcısı görevinede katıldı.

15)Goliath

Normandiyada kullanılan bu araç uzaktan kumandayla kontrol edilip düşman tankının altına girdimi infilak ettiriyordu.İlk başta etkiliydi ama uzak menzilde tanklar goliathı farkedince ateş açıp ihma ediyordu.

16)ME-264

ME-264 nam-ı değer Amerikan bombardımanı.Bu uçağın amacı new yorku ve washingtonu bombalamaktı ama daha sonra az zarar verir düşüncesiyle iptal edildi.

17)Fİ-185

Helikopterin en ilkel hallerinden olan fi-185 sadece deneysel amaçlı kullanıldı.

18)Fİ-282

Fİ-185in geliştirilmiş hali diyebiliriz.Amerika savaştan sonra bunu ele geçirip kendi helikopterlerini tasarlamaya başladı.

19)Fw-61

Fazla söze gerek yok ospreyin ilkel hali diyebiliriz

20)Triabflueger

Yapılsaydı vertikal iniş yapan bir jet avcısı olcaktı.Kantları hızlıca dönüp uçmasını sağlıyordu.Yani Jet motoru + Kanat dönmesi = 1000 km hız

21)HE-162

Naziler fantaziyle bilimi birleştirip büyük kısmı tahtadan oluşan bu uçağı yapmıştır.Fazla söze gerek yok ...

22)V-1

İlk seyir füzesi olan V-1 1945de londraya yağmur gibi geliyordu.Genelde istenilen hedefe isabet etmesede nazilerin yapmak istediği ingiliz halkın psikolojisini çökertmakti.

23)JU-390

Sadece bir tane üretilmiş olan bir başka amerikan bombardımanı olan bu uçağın amacı nazilerin yapacağı atom bombasını new yorka atmaktı ama atom bombası projesi iptal edilince uçakta şavaşa sokulmadı.

24)ME-163

2 Dakikada 4000 metrenin üzerine çıkan bu uçak müftetik uçakları için büyük kabustu.Ama kullandığı yakıt nedeniyle havada patlamasınada neden olabiliyordu.

25)V-2

Naziler v-1 yetmez diye düşünüp bide V-2 yapmıştı. V-1den daha güçlüydü.Bu roketlere bakarak kendi roketlerini tasarlayarak  amerika uzay çağını başlattı.

26)Maus

944de hitlere tank tasarımcıları 2 yeni tank tipi sunar ve birisini seçer seçilen zengin ise bu tanktır ama savaş göremeden ruslar tarafından ele geçirilmiştir.

SON......

Lütfen fikrinizi belirtin ve yorum yazın

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yigit-baldan

güzelmiş emre kardeş

ww2-general

Eyvallah cigerim :D

lllllllllll

nazi skatulasını aradım yoktu eksik!

a.aydin10

Gizli olan bi ufo biçimli araç bi de çan biçimli olan, onun dışında uçak galerisi olmuş :D Silah diye geldik, uçak çıktı, (savaşta kullanılmaları ayrı)

Gizli Kullanıcı

2000 m\s hızla giden bir uçağı nasıl kontrol edebilirsinki ? 24) ME-163

ww2-general

2000 m/s hızla gitmiyor 2000 metrenin üstüne çıkıyor ayrıca motoru roket işlevi görüyor normal uçaklar gibi değil 1:10dan sonra bak videoya

Gizli Kullanıcı

yani yükseklik olarak mı ?

ww2-general

evet

yasin.kavraz

25. madde deki füzeyi yapan adam füzelerin havada neden patladığını anlamak için infilak ettiği bölgeye yakın bir yerden gözlem yaparken ölüyormuş.Savaş bitmeden bir gün önce Amerika saflarına geçip NASA nın başına geçirilmiş.Yine aynı adam aya giden roketi de yapmış.Güzel galeri.:)

feyk

Wernher von Braun

Görüş Bildir