Görüş Bildir
Haberler
Muharrem Sarıkaya Hakkında Yeni İddia: '7 Aylık Hamileyken Bana Bundan Çok Daha Fazlasını Yapmıştı'

etiket Muharrem Sarıkaya Hakkında Yeni İddia: '7 Aylık Hamileyken Bana Bundan Çok Daha Fazlasını Yapmıştı'

Yayın sırasında ses kontrolü yapan bir çalışana attığı tokatla gündeme gelen HaberTürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya hakkında eski Habertürk muhabiri Aslı Işık'tan da şiddet suçlaması geldi. Işık, 'Adam şiddeti öyle içselleştirmişti ki, 7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı.' dedi ve yaşadıklarını anlattı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

HaberTürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i konuk aldığı yayında ses kontrolü yapan İHA Muhabiri Ahmet Demir'e tokat attığı videonun ortaya çıkmasının ardından bir şiddet iddiası daha dile getirildi.

Sarıkaya'nın gündem olan o görüntüleri 📹

"7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı"

"7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı"
twitter.com

Habertürk’ün eski Ankara muhabiri Aslı Işık Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Sarıkaya'nın rutin hareketi bu. Adam şiddeti öyle içselleştirmişti ki, 7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı. Medyanın kelli felli abileri bunların hepsini biliyor. Yer Habertürk tarih: 7. 8.2009” diye konuştu.

Yıllar önce yaşandığını öne sürdüğü şiddet olayıyla ilgili Dijital Gaste’ye konuşan Aslı Işık, şunları anlattı: 

Putin 7 Ağustos’ta Ankara’ya gelmişti. Basın toplantısını izlemeye başka bir muhabir gönderdiler. Sonrasında ise gece 10 gibi, yardımcısı Ahmet Dirican haberi benim yazmamı istedi. Ben de izlemediğim bir haberi nasıl yazacağım deyince, Sarıkaya uzaklardan hışımla gelip beni oturduğum sandalyeden iterek düşürdü”

Şiddet gördüğü esnada büroda birçok muhabir ve yönetici yardımcılarının bulunduğunu belirten Işık, “Olay, gece 10 sularındaydı. O sırada birçok muhabir ve Sarıkaya'nın yardımcıları da büroda bulunuyordu. Birçoğu olayı gördü... Hamile olduğum için sürekli mobbing uyguluyordu. Günde 4 işe gönderiyordu ve eşim işsiz olduğu için mecbur olduğumu bilerek istifaya zorluyordu. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu, 3,5 yıl dayandım. Dava açtım hem işe iade hem tazminat aldım. Ama mobbingde avukat şahit istedi” diye konuştu.

Yaşadığı mobbing nedeniyle mesleğinden soğuduğunu ve işini bırakmak zorunda kaldığını belirten Işık, “Bu süreçte olmayan şeylerden defalarca savunmamı istediler haklı gerekçe olmadığı için işten çıkaramadılar. Süt iznimi kullandırtmadılar. Çok üzüntü verici bir süreçti. Kısaca bir hayatın üstünü örtmek istediler ki bir bakıma örttü de medyadan soğudum ve mesleğimi bıraktım.” İfadelerini kullandı.

Işık, gazeteciliği bırakma sebebini ise şu sözlerle aktardı:

“Bu meslek bana insanların haklarının peşinde koşarken, kendi haklarını korumaktan aciz olma çaresizliğini hep yaşatmıştır. Yanlış anlaşılmasın, kendi adıma hak arayışından hiç vazgeçmedim. Sadece duyarsız insanların çoğunlukta olduğu bir meslekte kalmak istemedim.”

Sarıkaya ile ilgili benzer bir açıklama da Fergün Atalay'dan gelmişti. 👇

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
121
29
19
8
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın