Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Metropollerden Derhal Uzaklaşıp, Balıkesir’e Yerleşmeniz İçin 10 Neden

-

Şehrin curcunası, gürültüsü, kiri, pası, kaosu artık canınıza tak ettirecek hale mi geldi? Gününüz ev ve iş arasında gitmekle mi geçiyor? Şehirde her şey ateş pahası, herkes yabancı mı gelmeye başladı? Kısacası metropolünüzün faydaları faydasız, imkanları imkânsız bir hal mi aldı? O zaman derhal pılı pırtıyı toplayıp Anadolu’muzun güzide şehri Balıkesir’e yerleşmek için 10 nedeniniz var demektir.

1. Evle iş arası mesafe en fazla yarım saat sürer. İşten ve eve varma süresinde rahatlıkla Ayvalık’a gidersiniz.

Balıkesir şehir merkezi toplam 8 km2’lik bir alana kuruludur. Yine Bandırma, Edremit ve Ayvalık en büyük ilçeleridir. Buralarda da eve ulaşma süreniz 30 dk’yı geçmez. Balıkesir’in denize en uzak noktasından, serin sulara atlamanız en fazla 1,5 saatinizi alır.

2. Korna ve siren sesi değil iç sesinizi dinlersiniz. Vaktinizi kendinize ve ailenize ayırırsınız.

Balıkesir’de trafik derdi olmadığı için korna sesi duymanız zordur. Herkes sakin sakin gideceği yere gider.  Trafikten bu kadar çok vakit kalınca, zamanınızı sevdiklerinize ya da kafanızı dinlemeye ayırırsınız.

3. Eti, sütü doğal yersiniz.

İstanbul’da lüks restoranlarda yediğiniz o etlerin hepsi Balıkesir’den geliyor. Niye fazla ödeyesiniz ki? Eti kaynağında, sütü merkezinden tüketin.

4. Sabah güne pideli paça çorbası ile başlayabilirsiniz.

Balıkesir’de bir kahvaltı ritüeli olarak güne Pideli Paça Çorbası yiyerek başlanır. Bu özel çorba lokantalarda sabah saatlerinde bulunur.
Tadına bir kez baktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Emin
olabilirsiniz.

5. Yetmedi mi? Öğle yemeğinde Balıkesir Köftesi ve Susurluk Ayranı ile devam edersiniz.

Dedik ya, İstanbul’un tükettiği etin neredeyse tamamı Balıkesir bölgesinden temin edilir. Dolayısıyla et ürünleri kaliteli ve lezzetlidir. Bir de yanında Susurluk ayranı olursa tadından yenmez.

6. Ucuzdur. İyi para biriktirilir.

Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir.Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir.

7. Güvenli bir şehirdir.

Balıkesir suç oranının en düşük olduğu şehirlerden birisidir.

8. Misafirperver insanları size yalnızlık çektirmez.

Anadolu'nun misafirperverliğine Balıkesir’de de rastlarsınız. Bir çay ikram ederek sizi bağırlarına basabilirler.

9. Dışarı çıkınca mutlaka tanıdık simalar sizi karşılar.

Balıkesir’de tanıdığınız biriyle telefonsuz ve randevusuz karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Bu da kendinizi yalnızlık hissetmemenizi sağlar.

10. “Hep sakin nereye kadar?” dediğiniz anlarda bir Metropole gidip gelmeniz sadece 1-2 saatinizi alır.

Mesela Balıkesir merkezden İstanbul’a 3 saatte varırsınız. Bursa 1,5 saat, İzmir ise 2 saatte ulaşabileceğiniz büyük şehirlerdendir. Ama oralara gittiğiniz de buradaki dinginliği özlersiniz. Bizden söylemesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-bilge2

Suç oranının en düşük olduğu şehirlerden birisidir ? Buna güldüm :D

mistral

balkes iyidir candır, SYAL a selam olsun bu arada :)

ecuecu

4 senem orada geçti.Çok küçük ve sosyal hayatta sıkıntılı olan bir yer olarak tanımlardım o zamanlar Balıkesir'i. Şimdi mumla arıyorum, en çok da arkadaşlığı ve arkadaşlarımla tek derdimizin derslerden geçmek olduğu o sorumsuz günleri.

erimer

İyi para biriktirilir diyor... 13 sene kaldım kodumun şehrinde... Para vermiyorlar ki biriktiresin.. Çocuk kandırmayı bırakın

tufan-bal

İş ile ev arası en fazla 30 dk demiş...Admin burada hangi işten söz ediyor acaba? Sanayi yok, endüstri yok. Esnaf desen polis,asker ve öğrenciden geçimini sağlıyor.

ercansakin

Adam haklı dağılalım bence...

Başlıklar

BalıkesirBursaEdremitİstanbulİzmirçayet
Görüş Bildir