Masal Prenseslerinin Güçlü ve Kariyer Sahibi Kadınlar Olarak Yeniden Hayata Geçirildiği Proje

690PAYLAŞIM

Disney prensesleri birçok çocuk için rol modeldir. Fakat prenseslerin çoğunun ilk hedefi bir prens ile hayatlarını birleştirmek oluyor. Bu mesaj, özellikle çağımız çocukları için ileride oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Her çocuğun hayran olduğu bu prensesler ya beyaz atlı prensleriyle evlenip gün batımına doğru gitmek yerine , dünyayı daha iyi bir yere dönüştürecek önemli işler yapsalardı?

İllüstratör Matt Burt’ın tam olarak böyle bir projeye imza attı. Sanatçı, bazı klasik Disney prenseslerini güçlü ve başarılı kariyere sahip kadınlar olarak yeniden tasarladı ve ortaya gerçekten harika bir sonuç çıktı.

Kaynak: https://www.scarymommy.com/disney-prince...

İklim değişikliği üzerine bilimsel araştırmalarını ve çalışmalarını sunan Anna ve Elsa

Karlar Kraliçesi Elsa ve Anna, kendilerini iklim değişikliği üzerine çalışmaya adamış.

Terapist Pamuk Prenses

Masalda birbirinden farklı karakterlere sahip 7 cüceyle oldukça sağlıklı ilişkiler kurabilen her birini anlayabilen Pamuk Prenses, sanatçı tarafından dünyaca ünlü bir ruh sağlığı uzmanı olarak tasvir edilmiş.

Avukat Mulan

Hem kişisel olarak hem de orduda ayrımcılığa maruz kalan Mulan, herhangi bir  alanda ayrımcılığa maruz kalan insanların haklarını savunan aktivist bir avukat olarak yeniden tasarlanmış.

Rektör Bella

Kitap ve öğrenme sevgisinden dolayı Belle, akademik kariyer yapmış ve bir üniversitede rektör olmuş.

Çevre Koruma konusunda çalışmalar yürüten bir kuruma başkanlık eden Pocahontas

Doğanın kalbinde yaşayan Pocahontas, aktivizm ve eylemler yoluya, doğal kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir kullanımı için farkındalığı artırmak amacıyla mücadele eden bir aktivist olarak tasvir edilmiş.

Hayvan Hakları Aktivisti Cinderrella

Konumunu hayvan dostları sayesinde elde eden Cinderella, nüfuzunu kullanarak hayvan haklarını tüm dünyaya göstermeyi amaçlayan bir dernek kurucusu olarak çizilmiş.

James Beard ödüllü Şef Tiana

Babasının yemek sevgisinden ilham alarak aşçı olan ve mutfak sanatlarının en prestijli ödüllerinden birinin sahibi olan ünlü Şef Tiana 💪

Pop Yıldızı ve Müzik Yapımcısı Ariel

Müzikte son derece başarılı, bu konuda doğal bir yeteneğe sahip olan ve şarkı söylemeye tutkulu olarak tanıdığımız Ariel de bu konuda kariyer yapmış ve başarılı bir pop yıldızı ve müzik yapımcısı olmuş. 🧜‍♀️

Deniz Kuvvetleri Komutanı Moana

Deniz tutkusu ve doğuştan gelen liderlik vasfı ile tanıdığımız Moana, birçok madalya ve ödülün sahibi olan başarılı bir Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak  tasarlanmış.

Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Jasmin

Her zaman neyin doğru olduğunu bilen Jasmin tüm dünyada kadınların eşit haklara sahip olmasını amaçlayan bir politikacı olarak tasarlanmış.

Büyük bir kahve şirketinin kurucusu ve CEO'su Uyuyan Güzel Aurora

Tasarımların en esprilisi bu. Uyanmanın ne kadar zor olduğunu bilen Aurora, kendisini insanların uyanık kalmasını sağlamaya adamış ve büyük bir kahve şirketi kurmuş. 😅

Disney prenseslerinin birer çizgi karakterden çok daha fazlası olduğunu, bu sebeple de çocuklara doğru mesaj vermelerinin önemini belirten sanatçının bu projesi oldukça beğeni toplamış.

Peki siz bu projeyi nasıl buldunuz? 🌸

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
first_contact1

jasminle aurorayı beğendim

ufukdiyoki

Ancak eninde sonunda birileri o aşçıya garsonluk, o kaptana güverte temizlikçiliği, o avukata çaycılık yapmak zorunda. Gerçek dünyaya hoş geldiniz.

jakeovski

moana neden mıchael jackson gibi druyor

phen27886989

Feminaziler iş başında

hellomello123

ağla

Görüş Bildir