Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kim Şah Kim Mat? Çukur'un Son Bölümü'ndeki Büyük Satranç Oyununu Anlattık!

-
Abone ol

Çukur'da bu hafta öyle bir satranç oynandı ki yer yerinden oynadı. Ayakların üstelik yeni bir isim daha oyuncu kadrosuna dahil oldu. Elvis rolüyle Saygın Soysal. Bakalım neler oldu bu hafta?

Geçen haftaki muhteşem bölümü kaçıranlar böyle gelsin.

Efsane Final Sahnesi ile Çıtayı Allahuekber Dağları'na Çıkaran Çukur'un 21. Bölümü - onedio.com
Efsane Final Sahnesi ile Çıtayı Allahuekber Dağları'na Çıkaran Çukur'un 21. Bölümü - onedio.com

Baykal, geçen hafta işbirliği yapan Vartolu ve Yamaç kardeşlerin elinde. Tam bulundukları depodan ayrılacaklardı ki Vartolu yine yaptı yapacağını ve Baykal'ı tek başına kaçırdı.

Vartolu Baykal'ı kaçırdı ama Baykal yine şapkadan tavşanı çıkardı. Meğer Baykal'ın üstünde acil durumlarda kullandığı konumunu gösteren bir cihaz varmış.

Öyle ki Baykal o cihazı kullandığı anda kendi koruma müdürünün bile haberinin olmadığı çok farklı bir ekip devreye giriyormuş.

Çukur'un bir manyağı daha oldu hadi hayırlı uğurlu olsun. Karşınızda Elvis! Tutuk ve şiirsel konuşmasıyla kafa karıştıran, kibar ama soğuk bir tetikçi. Baykal'ın gönderdiği sinyal kime gitti dersiniz. Tabi ki Elvis'e...

Her psikopat gibi onun da çocukluktan kalma travmaları var. Bu sahneden önce çocukken yanında çıraklığını yaptığı, kendine işkence eden kasap adamın kulağını kesti :(

Verici haberini alan Nazım ise Vartolu'ya haber verdi. Vartolu harekete geçti ama Baykal'ı bir ekip geldi ve hemen aldı. Peki ama kimler geldi Baykal'ı almaya? Bunu bir süre merak edeceğiz.

Öte yandan Aliço, Hale'yi vuran Laz'ın peşinde. Laz'a ulaşmak için komutanını bulan Aliço, Laz ile ordudan tanışıyorlarmış. Gürcistan sınırında birlikte görev almışlar.

Laz ordudan atıldıktan sonra parasını veren herkesin işini yapmaya başlamış. Bir de Aliço'ya yıllardır kin besliyormuş Laz.

Baykal'ın ortakları İdris Baba'nın çok güvendiği Ziya adında biriyle ona haber gönderdiler ve görüşmek istediler. Görüşmeyi kabul eden İdris Baba karşısında Elvis'i buldu.

Elvis, Baykal'ı istedi. Baykal'ı Yamaç almamıştı ama almış gibi davrandı. Sonra da 'Vermezsek ne olur?' atarını yapınca Elvis tüm sakinliğiyle mutfağa gidip geldi. Kurduğu tuzak her şeyin gidişatını değiştirecekti.

Elvis mutfağa gittiği o kısa sürede neler yapmış öyle. 'Evlatlarından gelinlerine, torunundan kızlarına, mahallede ne kadar kadın varsa hepsini aldım.' dedi İdris Baba'ya. Yazık kime bulaştığını bir bilse...

Yamaç: "Bizi sana anlatmışlar belli ama eksik anlatmışlar. Benim sevdiklerime kimse dokunamaz."

Elvis gerçekten de tüm Koçovalı kadınlarını kaçırıp bir depoya hapsetmiş. Bir tarafta dünürler; Sultan ve Sena'nın annesi, bir tarafta gelinler. Diğer bir odada Celasun'unkiler Akşın ve Karaca. Değişik bir düzenleme olmuş:)

Nazım ise babasına karşı Vartolu ile işbirliği yapmaya devam etti. Sonra da yüzünü görmediğimiz Gizemli biri ile satranç masasına oturdu. Nazım bir işler karıştırıyor ama hadi bakalım.

Yamaç, Emmi'ye tüm kadınların kaçırıldığını haber verdi. Sadiş'in de kaçırıldığını öğrenen Vartolu hayatının deparını attı. Haberi alan Selim bile hastaneden çıkıp Çukur'a geldi.

Naptın sen Celasun? Olan biten her şeyi öğrenen Celasun, Emrah Amir'e Koçovalıların, Baykal'ın ve Vartolu'nun sonunu getirmek için sana hayatının fırsatını sunuyorum dedi. Emrah Amir'in ise aklında tek bir kişi vardı: Sena.

İdris Baba'nın öğrendiğine göre Elvis ve ekibi insan kaçakçılığı yapıyor. Şimdi herkes Koçovalı kadınlarını kurtarmak ve Baykal'ı ele geçirmek için Elvis'in peşinde.

Bir an evvel Baykal'ı almak isteyen Elvis ise İdris Baba'ya gözdağı vermek için kadınlardan birinin saçını gönderdi. Hem de 'Kimsenin saç teline zarar gelmesin.' notuyla.

Laz'ı bulan Aliço onu kaçırıp evine getirdi. Daha önceden Hale'nin bir ses kaydını bulan Aliço onu dinleyip dinleyip ağladı. Meğer Hale de Aliço'ya aşık olmuş ölmeden önce :(

"Bugün Aliço'yla tuhaf bir şey yaşadım. Karşımda duruyordu ama aynı zamanda değildi sanki ya da aynı anda başka bir dünyadaydı. Bizimkinden çok daha saf, çok daha temiz bir dünyada. Ona demek isterim ki gözlerinden biliyorum, burada bir yerlerdesin bana bakışlarından biliyorum. Aşk meşk bilmiyorsun belki ama Aliço ben aşkı gözlerinde görüyorum. Gözlerine dalıp seni olduğun yerden çekip çıkaracağıma dair umudum var. Ya da belki de sen beni o temiz dünyana çekersin Aliço olmaz mı?"

Sonunda Vartolu ve Emrah Amir karşılaştı. Vartolu Baykal'ı ararken mekanlarından birinde Emrah Amir ile karşılaştı. Deli deliyi görünce çomağını saklarmış. Vartolu, Emrah Amir'in polis olduğunu görünce bulaşmayıp topukladı.

Yamaç ise insan kaçakçılığı yapan Mithat adında birini buldu ve Elvis'in izine ulaştı.

Nazım'dan beklenmeyen Şah-Mat hareketi! Meğer sende nasıl bir cevher varmış da görememişiz biz. Hazır mısınız şimdi Nazım'ın çevirdiği dolabı anlatıyoruz.

Bölüm başında Vartolu'nun yanından Baykal'ı alan aslında Nazım'mış. Bir yandan Vartolu'yu bir yandan Emrah Amir'i oyalamış. Şimdi Elvis ve Koçovalılar'ı birbirine düşürdü. Amacı tüm Çukur'u Koçovalılardan temizlemek.

Tüm Çukur operasyona hazırlanıyor. Elvis deşifre edildi.Vartolu da gruba eklendi. Emrah Amir ise uzaktan pusuya yattı.

Ama Koçovalılar umduklarını bulamadı. Depo boşalmıştı. Çünkü Nazım'ın arayıp operasyonu haber verdiği Elvis taktik değiştirdi.

Bütün kadınları kaçıran Elvis, Yamaç'la görüntülü arama yaptı ve kadınları öldürmekle tehdit etti. Yamaç'ın kulak çınlamasıyla bitti bölüm, gelecek hafta olacaklar için şimdiden endişelenmeye başladık?

Çukur dün bütün kategorileri zirvede kapattı.

Twitter'ın dün gece en çok konuştuğu konulardan biri Elvis'ti.

Elvis'in şiirsel konuşma tarzı herkesi çok etkilemiş gibi görünüyor :)

Son sahnede Koçovalılar'a yapılan postmodern darbe de herkesin dilindeydi.

Çukur için neredeyse sokaklara inecektik :)

Ve tabii ki aşkının kaçırıldığını öğrenince depar atan Vartolu, sen muhteşem bir detaysın...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vilyimvolis

çukur evimiz yamaç paraşütümüz :D

Görüş Bildir