Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye Ziyaret: 'Virüs ile Mücadele Edenler Terörist Oluyor, Hayatımda Duyduğum En Saçma Şey'

Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye Ziyaret: 'Virüs ile Mücadele Edenler Terörist Oluyor, Hayatımda Duyduğum En Saçma Şey'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'nin 'Kapatılsın' çıkışı ile gündeme gelen Türk Tabirleri Birliği'ne bir ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada 'Bir anda ne olduysa sağlık çalışanları suçlu oldu. Neden? Çünkü sağlık çalışanları halka doğru bilgi vermeye çalışıyorlar. 'Önlem alın' diyorlar' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Ne olduysa sağlık çalışanları suçlu oldu. Neden?'

'Ne olduysa sağlık çalışanları suçlu oldu. Neden?'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TTB ziyaretinde yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Sağlık çalışanlarına şükran borçluyuz. Bir anda ne olduysa sağlık çalışanları suçlu oldu. Neden? Çünkü sağlık çalışanları halka doğru bilgi vermeye çalışıyorlar. “Önlem alın” diyorlar. Vay sen misin önlem alın diyen? Kim diyecek bunu? Bunlar itiraz etmeyecek de, hükümeti Saray’ı uyarmayacak da kim uyaracak. Halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar. Baştan politikalar belirlemeliydi bu iktidar.'

TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracağı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu.'

'Siyaset kurumunun oturup dinlemesi lazım, suçlaması değil'

'Siyaset kurumunun oturup dinlemesi lazım, suçlaması değil'

'Bütün sağlık çalışanlarına, bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Sizlere minnet borçluyuz. Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor, hayatımda duyduğum en saçma şey.

Gerçekler dillendirilmeli ki siyaset kurumları ona göre önlem alsınlar. Siyaset kurumuna içinde yaşadıkları bütün tabloyu net bir şekilde sunuyorlar. Madem ki tek adam yönetimi var, TTB'yi, Eczacılar Birliği'ni falan çağırıp sorması gerekiyordu. Oradan oturup ahkam kesmek kolay, asıl suçlu dinlemeyenlerdir. Siyaset kurumunun oturup dinlemesi lazım, suçlaması değil.'

'Verileri bir siyasetçi değil, Bilim Kurulu'ndan birinin açıklaması gerekiyor'

'Verileri bir siyasetçi değil, Bilim Kurulu'ndan birinin açıklaması gerekiyor'

'Kurumsal olarak devletin yalan söylememesi lazım. Verileri bir siyasetçi değil, Bilim Kurulu’ndan birinin açıklaması gerekiyor.

Başlangıçta Sağlık Bakanı güven verdi, doğru. Ama o da daha sonra ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla’ deyince güven kayboldu.

Sağlık çalışanları günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı günde 24 saat çalışıyor. TTB'nin kapatılması lazım. Niçin? Gerçekleri söyledikleri için. Baştan itibaren olayın ciddiyetinin, var olan devleti yöneten kesim bu olayın ciddiyetini kavrayamadı.

En başından söyledim yine söyleyeyim, uçak biletlerini KDV'yi 18'den 1'e indirdik. Pandemiyle ne ilgisi var bunun? 3 gün sonra da uçakla gitmek yasak... Hangi önlemlerin alınması gerektiğini uzmanlara sorar insan.'

'Önlemlere bakar mısınız? Kahvehaneler açık, güzel. Ama oyun oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki, her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız. 

Bitti, bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor bile, akıllarına bile gelmiyor.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
73
23
18
10
6
6
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Uyuşuk adam

Aynen yine muhalefet damarlarımızı kabarttın kahvehanelerde ki okey o kadar önemli ki el attığın iyi oldu...

Ercan

Bu nasıl öneri reis, doğa düşmanı mı oldun. Ağaçtan yapılıyor o kağıtlar.

slackenuc

Hükümetin hedef aldığı kim varsa onun yanına gidip yaranmaya çalışan, muhalefetin ne demek olduğundan haberi olmayan omurgasız herifin teki.