Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendini Neden Sevdiğini Söylüyoruz!

-
Abone ol

Kendimizi sevmeyi bizlere ego olarak öğrettiler. Aksine kendini sevmek, diğer insanları sevmek, doğayı sevmek, hayatı sevmektir. Bakalım senin kendini sevmendeki neden neymiş?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek
Önemsiz

2. Yaşını da öğrenebilir miyiz?

3. Tek başına ne sıklıkla vakit geçirirsin?

Ben genelde tek başıma vakit geçiririm.
Sık sık geçirmeye çalışırım.
Nadiren tek başıma vakit geçiririm.
Tek başıma asla vakit geçirmem!

4. Söyle bakalım, mobil oyun oynar mısın?

Evet! Sürekli oynarım!
Arada sırada sıkılınca oynarım.
Yok ya sevmem ben.

5. Peki mobil uygulamalara veya oyunlara para harcamak gibi bir alışkanlığın var mı?

Evet ya, sürekli para yatırıyorum!
Bir iki kere harcamıştım sadece.
Hiç harcamadım, harcamam.

6. İkna olmak konusunda açık fikirli misin?

Düşündüğümün hemen tersine çok çabuk ikna olurum.
Birisinin beni ikna etmesi için çok uğraşması lazım.
Bilmiyorum, bilimsel yanaşması lazım.
Hiç ikna olmam.

7. Kendine en çok yakıştırdığın şey nedir?

Taktir edilmek.
İşin sonunda benim haklı çıkmam.
Giydiğim kıyafetler.
Gözlerim.

8. 10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

Çocuklarına bakan ve ev işlerine koşturan bir birey.
Beyaz, mavi yaka olarak işten eve koşturan bir birey olarak.
Canım ne istiyorsa o an onu yapan özgür bir birey olarak.
Bilmiyorum, bu ülkede yarınımız belli mi?

Fazlasıyla sadık birisi olduğun için!

Kendini neden sevdiğini iyi biliyorsun. Sen hem kendi kararlarına hem de karşı tarafın kararlarına uyan ve en doğru şekilde sadık kalan birisin. Kendini bu yüzden çok seviyorsun. Dünya üzerinde senin gibi sadık ve güvenilir birisini bulmak zor. Buna kendini sevmek de diyebiliriz. aldığın kararların her zaman arkasındasın. İnsanlar bu yüzden senin aldığın kararları kesinlikle yerine getireceğine inanıyor. Senin ağzından çıkan bir söz, yemin ile karşılık buluyor. Senin verdiğin sözlere insanlar gereğinden fazla güveniyor. Bu şekilde devam.

Her zaman doğrudan yana olduğun için!

Yolunun ne olduğunun bir önemi yok. Sen her zaman doğrudan yana oluyorsun.  Kendine asla seni bu doğruculuk yolundan çevirmeye çalışanlara izin vermiyorsun. Bazen insanların çirkin yüzlerini ortaya döktüğün için çevrendekiler bu kadar doğruculuğuna karşı çıkabiliyorlar. İnsanlar senin kadar saf ve temiz değil. Bir hata yaptıysan bile bunun arkasında göğüsünü gere gere durabiliyorsun. Açıklayamayacağın şeyleri yapmaktan uzak duruyorsun. Sonunda hep haklı çıkmak gibi isteklerin de var tabii. Bu durum senin biraz eksi yönün oluyor ama olsun. Senin için kötü insanlar bile bir gün doğru yolu bulacak. İçindeki umut ışığı asla sönmesin.

Eğlenmeyi çok iyi bildiğin için!

Neden kendini sevmelisin? Çünkü sen hayattan zevk almayı çok iyi biliyorsun. Anı yaşamayı ve kimseyi üzmemeyi çok iyi biliyorsun. İnsanlara kendini tanıtmayı ve ilk tanışmada sıcak ilişkiler kurmayı çok iyi başarıyorsun. Sıcak kanlılığını çok seviyorsun. Bu durum seni iyi yapmıyor tabii fakat insanlarla iyi anlaşmayı beceriyorsun. Herkese yeteri kadar davranıyorsun ve bu da seviyeli ilişkiler kurmanı sağlıyor. Sen elektrik vermeyi ve almayı iyi beceriyorsun. Eğer eski devletler arasında bir barış temsilcisi seçilseydi bu kişi sen olurdun.

Farklı birisi olduğun için!

Sen diğer insanlara benzemiyorsun. Toplumun diğer kesimindensin sen. Yani herkes gibi düşünmüyor. Daha fazla düşünen ve düşündüğünü bir an önce harekete geçiren birisin. Toplum bir yana sen bir yanasın. İnsanlar seni her zaman farklı buluyorlar. Bu da çok hoş bir durum. Kendini farklı olduğun için seviyorsun. Giyinişin bile onlara benzemiyor. Sanki hiç bilinmedik bir renk gibi. Bu yüzden kendini çok seviyorsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-ulusoy

Her zaman doğrudan yana olduğun için!

nurcii

Eğlenmeyi çok iyi bildiğin için! Neden kendini sevmelisin? Çünkü sen hayattan zevk almayı çok iyi biliyorsun. Anı yaşamayı ve kimseyi üzmemeyi çok iyi biliyorsun. İnsanlara kendini tanıtmayı ve ilk tanışmada sıcak ilişkiler kurmayı çok iyi başarıyorsun. Sıcak kanlılığını çok seviyorsun. Bu durum seni iyi yapmıyor tabii fakat insanlarla iyi anlaşmayı beceriyorsun. Herkese yeteri kadar davranıyorsun ve bu da seviyeli ilişkiler kurmanı sağlıyor. Sen elektrik vermeyi ve almayı iyi beceriyorsun. Eğer eski devletler arasında bir barış temsilcisi seçilseydi bu kişi sen olurdun. Aynen cicimmm

gzm-ynklr

Farklı birisi olduğun için! Sen diğer insanlara benzemiyorsun. Toplumun diğer kesimindensin sen. Yani herkes gibi düşünmüyor. Daha fazla düşünen ve düşündüğünü bir an önce harekete geçiren birisin. Toplum bir yana sen bir yanasın. İnsanlar seni her zaman farklı buluyorlar. Bu da çok hoş bir durum. Kendini farklı olduğun için seviyorsun. Giyinişin bile onlara benzemiyor. Sanki hiç bilinmedik bir renk gibi. Bu yüzden kendini çok seviyorsun.

Gizli Kullanıcı

Her zaman doğrudan yana olduğun için! Yolunun ne olduğunun bir önemi yok. Sen her zaman doğrudan yana oluyorsun. Kendine asla seni bu doğruculuk yolundan çevirmeye çalışanlara izin vermiyorsun. Bazen insanların çirkin yüzlerini ortaya döktüğün için çevrendekiler bu kadar doğruculuğuna karşı çıkabiliyorlar. İnsanlar senin kadar saf ve temiz değil. Bir hata yaptıysan bile bunun arkasında göğüsünü gere gere durabiliyorsun. Açıklayamayacağın şeyleri yapmaktan uzak duruyorsun. Sonunda hep haklı çıkmak gibi isteklerin de var tabii. Bu durum senin biraz eksi yönün oluyor ama olsun. Senin için kötü insanlar bile bir gün doğru yolu bulacak. İçindeki umut ışığı asla sönmesin.istegim degil olan ve olması gereken şey.

moondark

Evet kesinlikle seviyeli ilişkiler kurulmalı. Eğer eski devletler arasında bir barış temsilcisi seçilseydi bu kişi sen olurdun. :DD

Görüş Bildir