Görüş Bildir

Kendini İmha Eden İlk Kitap

Anasayfa > Gündem

ABD'li gerilim romanı yazarı James Patterson, dünyanın kendini imha eden ilk romanını hazırladı. 1000 kopyası bedava dağıtalacak olan Private Vegas adlı roman, okunmaya başlandıktan 24 saat sonra kendini imha edecek.

ABD'li ünlü yazar James Patterson, kreatif bir ajansla işbirliğine giderek dijital kitap tecrübesini çok yeni bir boyuta taşıdı. Yazarın Private Vegas adını verdiği son romanı, kendini imha edecek şekilde tasarlandı.

24 saat içinde yanarak yok olan kitap, Patterson'ın sayfasından başvuru yapan 1000 okuyucuya bedava dağıtılacak. Kitabın bir kopyası da 294 bin 38 dolardan satışa çıkarılacak. Bu bedeli ödemeyi kabul eden hayranı, Patterson ile beş akşam yemeği yiyeceği bir gezi de kazanacak.

Patterson, Mother adlı ajansla ortak gerçekleştirdiği projenin kendi fikri olmadığını ancak 'televizyon ve sinema gibi her türlü yayın türüyle rekabetin zorunlu olduğunu' belirtti. Günümüzde geçmişi anımsatan kitapçıların kalmadığını söyleyen Patterson, bakılabilen kitap sayısının kısıtlandığını ve bu tür projeyi bu yüzden beğendini ifade etti.

Kendi kendini imha eden ilk kitap okuyucuların birbirlerini takip etmelerini sağlayacak. Fotoğraf: selfdestructingbook.com

Gerilim dolu okuma deneyimi

Private Vegas'a sahip olacak okuyucular, okudukları süre içinde sayfaların üzerindeki geri sayım ekranından ne kadar süreleri kaldığını görecek.

Gerilimi artırmak için eklenen bir özellik sayesinde, okuyucular kitaba sahip diğer okuyucuların ne kadar vakti kaldığını görebilecek ve onlardan zaman çalabilecek.

  • Kaynak: Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/24-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
4
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?