Kavgaya Gitseniz Mutlaka Yanınızda Olmasını İsteyeceğiniz 25 Süper Kahraman Karakteri

-
Abone ol

Tüm dünya süper kahraman hikayeleriner bayılıyor. Çizgi romanından filmlerine, dizilerine, tüm dünyayı da etkisi altına almış durumda. Hepsini saymak mümkün olmasa da işte en sevilenlerinden birkaçını sizin için derledik.

1. Flash (Barry Allen)

Birtakım deneyler yüzünden onu yapay bir yıldırımın çarpması ile şu anki güçlerini kazanmıştır. Süper hızlıdır.

2. Superman (Clark Kent)

Krypton gezegeninden gelmiştir. Uçabilir, her ortama ayak uydurabilir, çok güçlüdür.

3. Batman (Bruce Wayne)

Teknoloji ile kendini bir süper kahramana dönüştürmüştür. Kostümü ve arabaları ile uçabilir, dövüşebilir (ki bunu kostümsüz de yapabilir) ve yüksek güce sahiptir.

4. Wonder Woman (Diana Prince)

Zeus'un kızı, daha ne olsun? Gelen her türlü kurşun saldırısını tutabilir, hatta düşmanına geri yollayabilir. Bilgedir, hayvanlarla anlaşabilir, ateşe dayanıklıdır, uçabilir ve hızlıdır.

5. Spider Man (Peter Parker)

Lise öğrencisiyken radyasyona uğramış bir örümcek tarafından ısırıldığında bu süper güçlere ulaşmıştır. 10 ton yüke karşı direnebilecek insanüstü bir esnekliği vardır Bu esnekliğin yanı sıra insanüstü refleksler ile beraber istediği yüzeye yapışır, ağ örer.

6. Iron Man (Tony Stark)

Demir Adam güçlerini Batman gibi teknolojiden alır. Zırhı sayesinde uçabilir, ateş edebilir, inanılmaz bir güç ile dövüşebilir. Tüm bunları yaparken de yapay zeka sayesinde bilgi erişimine sahiptir.

7. Captain America (Steve Rogers)

İkinci Dünya Savaşı esnasında sıska bir gençken bir deney ile güçlü ve kocaman bir süper kahramana dönüştürülür. Hızlı hücre yenilenmesiyle çabucak iyileşir, güçlüdür, hızlı koşabilir, uçamaz ama fantastik hareketler yapabilir. Lider ruhludur ve en iyi özelliği, hiçbir şartta pisliğe bulaşmamasıdır.

8. Thor

Asgard'tan gelen Thor, babası Odin'den gelen güç ile 'Tanrı' kategorisindedir. Elindeki çekici sadece o kaldırabilir, bu yüzden de onu 'hak eden' ve o erdeme ulaşan sadece kendisidir. Uçar, gezegenler arası seyahat eder, çekicini vurduğunda toprağı parçalayabilecek bir güce sahiptir. Diğer evrenlerle arasında bir bağlantı vardır ve oralarla konuşabilir, duyabilir.

9. Hulk (Bruce Banner)

Gama radyasyonu sebebiyle bir doktor olan Bruce Banner, yeşil kocaman bir canavara dönüşmüştür. Ciddi öfke sorunları vardır ve önüne geleni parçalayabilir, çok hızlı davranabilir ve bir zıplamasıyla binaların tepesine çıkabilir. Bruce Banner sinirlendiğinde Hulk olur, sakinleştiğinde normal insan haline döner.

10. Ant-Man (Scott Lang)

Bir hırsız olan Scott, bir bilim adamının verdiği kostüm ve malzemeler ile karınca kadar küçülebilir veya devasa bir boyuta girebilir. Karıncalarla konuşarak onları yönlendirebilir.

11. Doctor Strange (Stephen Strange)

Doktor Stephen, başarılı bir cerrahken geçirdiği kaza sonucu ellerini kullanamaz hale gelmiştir. Ancient One isimli büyücüyü bulmak ve yardım almak için Tibet'e gitmiştir. Orada yüce büyücüden eğitim alarak inanılmaz güçler getiren büyü sanatında ilerlemiştir.

12. Wolverine (James Howlett)

Bazıları doğuştan kahramandır, Wolverine de öyle. Hayvani his ve reflekslere ayrıca kendi kendini iyileştirme özelliğine (hayatta kalma özelliği de denebilir) sahiptir. Bu sayede alabileceği tüm yaraları kendiliğinden iyileşir ve normal bir insana göre çok daha geç yaşlanır.

13. Ghost Rider (Johnny Blaze)

Süper güç, hız ve dayanıklılığa sahiptir. Suçlulara onların kurbanlarına yaşattıkları korkuyu ve dehşeti hissettirebilir.

14. Aqua Man ( Arthur Curry)

Babasının onu içinde tehlikeli deniz yaratıkları olan su dolu tanklara kitlemesi sebebiyle yıllar içinde evrimleşmiştir. Su altı yaşamına hükmeder, orada bir ordu kurmuştur, kimsenin bilmediği dövüş sanatlarında ustadır, tonlarca ağırlığa dayanabilir ve yaralanmadan çeker gider.

15. Catwoman (Seline Kyle)

İnsanüstü özellikleri yoktur ama bir insanın ulaşabileceği en üst seviyede çevikliğe sahip olmasının yanında akrobasi ve yakın dövüş sanatları konusunda kendini iyi geliştirmiştir. Müthiş kullandığı kırbacı, tırmanmasını kolaylaştıran pençeleri ve çeşitli hırsızlık gereçleriyle tam bir beladır.

16. Deadpool (Wade Winston Wilson)

Belki de en eğlencelisi. Yakalandığı kanser hastalığından kurtulmak için girdiği yapay iyileşme programı sonrası delirir ve tanınmaz hale gelir. Sivridilinin yanında süper kuvvet, iyileşme, çeviklik, keskin nişancılık ve telepatlara karşı bağışıklık özellikleri vardır.

17. Daredevil (Matt Murdock)

Daredevil kör birini kazadan kurtarmaya çalışırken kamyondan dökülen varildeki maddeler yüzünden kör olmuştur. Ancak diğer dört duyusu geçirdiği kaza sebebiyle daha gelişmiştir. Güçlü kulakları sayesinde diğer insanların kalp atışlarını dinleyebilir, algısı çok açıktır, radar duyusu vardır. Babasından öğrendiği dövüş sanatlarını söylemeye gerek bile yok.

18. Star-Lord (Peter Quill)

İyi bir stratejist ve insan ile uzay silahlarını müthiş kullanan biridir. Dövüşü ne kadar iyi bilse de kullandığı kıyafetiyle onu alt etmek çok zorlaşır. Bu kıyafetle uzayda bile hareket kabiliyeti artar. Element gun'ıyla ateş, su, hava ve toprak gücünü kullanır.

19. Winter Soldier (Bucky Barnes)

Amerika'nın büyük askeri Kaptan Amerika'nın yakın arkadaşı, silah arkadaşıyken Hydra örgütü onu duygusuz bir savaş makinesi haline getirmiştir. Uçamaz, bir yerlerinden ağ atamaz ama müthiş bir güç ve askeri zekayla daha siz anlamadan sizi öldürür. Ve kafasına taktıysa, gerçekten öldürür.

20. Twins (Scarlett Witch & Quicksilver)

Wanda büyü yetenekleri, eşsiz enerji kullanımıyla tek hareketiyle son hız giden bir treni durdurabilir, her şeyin yerini değiştirebilir, aklınızla oynayabilir. Pietro ise o kadar hızlıdır ki onun hareketlerini anlayabilmek için zamanı yavaşlatmanız gerekir. Siz daha kafanızı çevirmeden bir saatte halledilebilecek bir işi tamamlayabilir.

21. Iron Fist (Danny Rand)

Tibet'te edindiği mistik güçleriyle aklınızı alabilir. Gücünü, hızını, reflekslerini ve dayanıklılığını mistik güçleriyle arttırabiliyor, bu enerjiyi yumruğunda toplayarak Iron Fist yumruğunu ortaya çıkarabiliyor.

22. Hawkeye (Clint Barton)

Onun süper gücü yok, bir ajan olarak dövüş teknikleri ve inanılmaz nişan yeteneğiyle tek okla 20 kişiyi etkisiz hale getirebilecek kadar stratejik savaşır.

23. Black Widow (Natasha Romanoff)

Kara Dul da mutant güçleri olmayanlardan. Ama aklınıza girerek sizi manipule edebilir, cesurca dövüşebilir, en gergin anda bile planını yapıp daha siz anlamadan sizi yenebilir.

24. Arrow (Oliver Queen)

Batman'in okla savaşanı. Milyarder olup tüm parasını suçla savaşmasını kolaylaştıracak teknolojiye yatıran, geceleri suçla savaşan gerçek bir kahraman.

25. Harley Quinn (Harleen Frances Quinzel)

Aslında anti-hero bir karakter ama içindeki iyiliğe de inanmak gerek. Kiminin en sevdiği kahraman o olabilir. Başarılı bir jimnastikçi ve psikiyatristken Joker manyağına aşık olmuştur. Aşk doğru kelime olmayabilir, tam bir saplantı. Jokerle ilgili başına gelenleri anlatıp spoiler vermeyelim, yine de zehirlerin onu etiklemediğini belirtmekte fayda var. Bir de 'deli gücü' işte.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dalaya-palaya

Hayatimda gordugum en tarafli icerik 8 dc 17 marvel jarakteri var (ikixlerle 19) dc karakyerlerini kisa kesip en b**tan marvel karakterleri cilanlan mis

silacil97

Ver bana iron man'i, gül gibi yaşar gideriz :D

Gizli Kullanıcı

Saçma salak amerikan kurgusu

ademm-zeynep-karacaoglu

Liste çok eksik neredeyse marvel karakterleri yok denilecek kadar az hep dc 😒

rapsodi_

çok yanlışlıklar var.

Görüş Bildir