Görüş Bildir

Kanuni'nin Portresini 5 Milyon Liraya Satın Alan Gizemli Kişi Portreyi İBB'ye Bağışladı

Haberler
> Kanuni'nin Portresini 5 Milyon Liraya Satın Alan Gizemli Kişi Portreyi İBB'ye Bağışladı

Ekrem İmamoğlu, İngiltere'deki açık artırmada 5 milyon liraya alıcı bulan Kanuni Sultan Süleyman portresinin 'gizemli' alıcı tarafından belediyeye bağışlandığını duyurdu.

İngiltere'de müzayede evi Sotheby's'in yaptığı açık artırmada Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi bir ay önce satışa çıkartıldı. 

İslam Dünyası ve Hindistan Sanatları” başlıklı koleksiyonda 60 bin ila 80 bin sterlinlik değerle satışa sunulan Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 438 bin 500 sterline (Yaklaşık 5 milyon lira) alıcı buldu. 

Kim olduğu açıklanmayan alıcı, portreyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladı.

İmamoğlu, haberi sosyal medyadan duyurdu 👇

İmamoğlu Twitter paylaşımında, 'Evine Dönüyor! Mart ayında İngiltere’deki müzayedede rekor fiyata satılan Kanuni Sultan Süleyman portresi eser alıcısı tarafından İBB’ye bağışlanmıştır. Böylesi kıymetli bir eserin İstanbul’a bağışlanması ve İBB’ye duyulan güven gurur verici İstanbul’a hayırlı olsun' ifadelerini kullandı.

İBB daha önce de Bellini'nin FatihSultan Mehmet portesini satın alarak İstanbul'a getirmişti 👇

Bunlar da ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
220
98
13
7
5
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Satıldığını duyunca çok üzülmüştüm. Son zamanlarda bazı ülkelerin şımarık prenslerinin aldıkları sanat eserlerine olan tavrını gördükçe endişeleniyor insan d... Devamını Gör

Yaşar TOPAL

hassiktir iyi birşey oldu boku yedik

Resho

Son yıllarda gerek tablolar gerekse tarihi eserlerimiz bir bir getiriliyor. Bunların çoğu Osmanlı Zamanında padişah izniyle yurt dışına kaçırılan miraslarımı... Devamını Gör