Görüş Bildir
Haberler
Kamu Çalışanları Yarın 27 Ocak Perşembe İzinli mi? İstanbul'da Yarın Kamuda Tatil Var mı?

Kamu Çalışanları Yarın 27 Ocak Perşembe İzinli mi? İstanbul'da Yarın Kamuda Tatil Var mı?

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kamu çalışanlarına idari izin verildi. Bugün izinli olan kamu çalışanları yarın tatil olup olmadığını merak ediyor. Konuyla ilgili açıklama çeşitli illerin valiliklerinden ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından dün ayrıntılı olarak yapıldı. Peki, yarın Kamu çalışanları izinli mi, 27 Ocak 2022 yarın kamuda tatil var mı? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kamu çalışanları için idari izin müjdesi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Vali Yerlikaya olumsuz hava koşullarında özellikle de yaşanan ulaşım problemi nedeniyle kent genelinde kamuda çalışanların idari izinli olmasına karar verildiğini ifade ederken bu noktada vatandaşlar gözünü 27 Ocak tarihli karara çevirdi. 'Kamu çalışanları yarın izinli mi, 27 Ocak 2022 yarın kamuda tatil var mı?' soruları bu noktada yanıt arıyor. Peki 27 Ocak kamu çalışanları izinli mi?

Kamu Çalışanları Yarın 27 Ocak Perşembe İzinli mi?

Kamu Çalışanları Yarın 27 Ocak Perşembe İzinli mi?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter'dan yaptığı son dakika duyuruda salı günü kamuda görevli memur, işçi ve diğer personellin izinli olacağını belirtti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kötü hava koşulları nedeniyle güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamuda görevli memur, işçi ve diğer personel 26 Ocak 2022 Çarşamba günü tam gün idari izinli sayılacağını duyurdu. 27-28 Ocak 2022 tarihlerinde ise malul, hamile ve engelli çalışanlar izinli sayılacak.

Bazı İllerde Hamile ve Kamu Çalışanlarına Tatil

Bazı İllerde Hamile ve Kamu Çalışanlarına Tatil

Denizli

Olumsuz hava şartları nedeniyle hamile ve engelli personellerin, 25 ile 26 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılacağı açıklandı. Denizli Valiliği kar yağışı ile birlikte olumsuz hava şartları nedeniyle hamile ve engelli personellere iki gün idari izinli sayılacağını belirtti. Yapılan açıklamada; “Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan ve ilimizde de etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engel li personelimiz, 25-26 Ocak 2022 Salı ve Çarşamba günü (2 gün) süreyle idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Elazığ

Elazığ

Elazığ il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu personelinin 4 gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verildi. Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Dr. Ömer Toraman Başkanlığı’nda olağanüstü olarak toplandı. Toplantı sonunda alınan kararın, “ Elazığ Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde; ilimiz genelinde, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma beklendiğinden, yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla; Elazığ il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu personelinin 25.01.2022 Salı, 26.01.2022 Çarşamba, 27.01.2022 Perşembe ve 28.01.2022 Cuma 4(dört) gün süre ile idari izinli sayılmalarına, bu kararın basın yayın yolu ile duyurulmasına ve bu duyurunun tebligat yerine geçmesine, oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsun

Samsun

Samsun`da etkisini sürdüren kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile, engelli ve gazi personel 25-26 Ocak`ta idari izinli sayılacak.

Erzincan

Erzincan

Erzincan Valisi Mehmet Makas, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin 25 Ocak`a kadar sürecek idari iznin 29 Ocak tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Makas, ayrıca halk eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 29 Ocak`a kadar eğitim faaliyetlerine ara verildiğini de aktardı.

Malatya

Malatya

Malatya`da araç ve yaya yollarındaki buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, hamile ve engelliler ile kalp ve böbrek yetmezliği bulunan, kanser ve diyaliz gibi kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 25-26 Ocak`ta idari izinli sayılacak.

Tunceli

Tunceli

Tunceli Valiliği`nden 'Kamu kurumlarımızda görev yapan engelli ve hamile kamu görevlilerimiz 25-28 Ocak 2022 tarihleri arasında 4 gün idari izinli sayılacaktır. Hizmetine acil ihtiyaç duyulan personellerin, gerektiğinde kurumlarınca idari izin süresince göreve çağırılabilecekler' açıklaması yapıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın