Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kahveni Hazırla Karakter Analizini Yapalım!

307PAYLAŞIM

Herkes kahvesini başka şekil içer. Kahve tercihine göre karakterini analiz ediyoruz.

 Sen nasıl bir kahvecisin?

1. Kahveni nasıl seversin?

Sıcak
Soğuk

2. Kahve fincanını seçelim.

3. Kahveni ne kadar yoğunlukla seversin?

Yoğun kahve tadından hoşlanırım.
İlk yudumda yumuşak sonrasında boğazda sert bir tat bıraksın.
İlk yudumda sert sonrasında boğazda yumuşak bir tat bıraksın.
Az kahve koyarım yumuşak severim.

4. Süt veya krema kullanır mısın?

Evet kullanırım.
Hayır kullanmam.

5. Kahve içmeyi nasıl tanımlarsın?

Nasıl desem, insan kendini zevkin doruklarında hisseder ya...
Sıcacık arkadaş ortamlarında yapılan zevkli bir sohbet kıvamıdır benim için.
Kahve içmek benim için temel bir ihtiyaçtır, elim ayağım titriyor.
Önceden kahve dediğinde sadece nezih kesim bilirdi.

6. Eline bir mikrofon verseler hangisini insanlara sormak isterdin?

Nasıl içiyorsunuz bunu ya?
Neden içmiyorsunuz bunu ya?
Sütlü kahve mi içilir ya?
Şekerli kahve mi içilir ya?

7. Bu tablo sana neyi anımsatıyor?

Annemin altın gününü.
En yakın arkadaşımla karşı masadaki çocuğu kesmemizi.
Dönemin çay, kahve içen kadınlarının temsilini.
Mary Cassatt tablosunu.

8. Kahve dalga hareketlerinden hangisini kendine daha yakın buluyorsun?

1. Dalga kahve hareketi
2. Dalga kahve hareketi
3. Dalga kahve hareketi

9. Likörlü kahveler hakkında ne düşünüyorsun?

Kışın harika oluyor, için ısınıyor.
Bence yapılmış en iyi kahve türü.
Sevmiyorum...
Öyle bir şey mi var?

10. Hangi dilde kahve demek daha eğlenceli sence?

Almanca - Kaffee
Flemenkçe - Koffie
Yunanca - Καφέ
Endonezya Dili - Kopi

Macchiato ile her kötülüğün içinde bir iyilik olan karakterin!

www.nespresso.com

Macchiato demek, ''benekli, lekeli'' anlamına gelen kahve çeşididir. Az espresso ve bol köpürtülmüş süt ile yapılır. Sen tıpkı bir Macchiato gibi içinde barındırdığın sabırlı ve sakin tarafınla bir yandan kopan fırtınalarını dizginlemeye çalışıyorsun. Tek başına ayakta kalma çaban gözle görülecek şekilde. Seni sevmeyen ve değer vermeyen insanların peşinden gitmekten vazgeç artık. Yumuşak tarafın sayesinde herkesi çok çabuk affediyorsun. Bu kadar affedici olmak seni ileride çok üzer canım. İnsanların seni kırmasına, incitmesine izin verme. Bu kadar kötü ve acımasız bir dünyada bu kadar iyi kalabilmen gözlerimizi yaşartıyor. Sen kalite konusunda bir dünya markası haline gelmişsin. Tabii dediğimiz gibi her iyiliğin içinde bir kötülük olan felsefesini unutmamak gerekir. Senin de mızmızlığın kötü tarafın. Ee Olacak o kadar. Senin mızmızlıklarına katlanacak birisini bulmalısın. Seni küçük Macchiato. :)

Filtre kahve gibi karakterlisin!

Filtre kahve senin karakterini en çok ortaya koyan kahve çeşidi. Doğru yapıldığında ve kahve markası doğru seçildiğinde vazgeçilmez oluyor. Sen gibi. Senin suyuna giden herkese çok iyisin fakat sana kötü bir yorum gelsin asla tahammül edemiyorsun. Dikkatini bozacak her şeyden uzak durmaya çalışıyorsun. Hem çok seviyorsun hem çabuk terk ediliyorsun. Filtre kahve senin için tercihlerinin ilk sırası, sen de arkadaşların için öylesin. Bir yerde görüşülecekse ilk çağırılan sen oluyorsun. Duruşunla ve konuşmanla herkesi kendine hayran bırakıyorsun. Tarzın ve karizmatik duruşun tıpkı filtre kahve gibi. Seni karakterli yapıyor. Verdiğin sözleri eninde sonunda tutuyor olmana hayran olanlar var. Bu şekilde devam.

Americano gibi sert bir o kadar ciddi!

Sert mizaç sahibisin. Ciddi bakışlar altında insanları korkutuyorsun. Sen evet çok ciddisin ve esprilerini bile gülmeden yapıyorsun. Bu durum seni çok cool yapmasının yanında, insanların senden çekinmesine de  yol açıyor. Sana bir şey söylerlerken üç kere düşünüyorlar. Sense az konuşmayı tercih edenlerdensin. Az konuşup öz konuşanlardan. Boş konuşmalara asla tahammül edemiyorsun. Kötü huylarından birisi insanların problemlerini sanki umursamıyor gibisin. Bu da hayata hep ciddi baktığın için olduğunu düşünüyoruz. Her insanın kötü huyu vardır. Senin için problemsiz ve az ciddiyetli bir hayat diliyoruz.

Türk kahvesi gibi kırk yıl hatırlı birisin!

Sen Türk kahvesi gibi hatırlı gönüllü birisin. Gelenekselliği asla bozulmayan ve kendine göre kuralları olan bir yapın var. Şekersiz içiminin zor olduğu gibi senin de gönlüne girmek o kadar zor. Sana ne kadar iyi davranırlarsa o kadar iyi davranıyorsun insanlara. Yanında verilen lokum gibi kalbinle herkesi kucaklıyorsun. Gerçekten doğruca seni anlayabilen insan çok az. Kimse senin gerçek tarifini bilmiyor. Acı davranana tüm acınla gidiyorsun. Sanki biraz kinci gördük seni, sence de öyle mi? Öyle böyle, seni sevebilen az fakat kopamayan çok. Nabza göre şerbeti vermeyi de iyi beceriyorsun. Sen gerçekten çok iyisin. Böyle devam.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-ulusoy

Filtre kahve gibi karakterlisin!

oguzalp-babacan

machiato çıktıda onun yerine bir TÜRK kahvesi daha iyi olurdu

esranur-sahin

Filtre kahve gibi karakterlisin! Filtre kahve senin karakterini en çok ortaya koyan kahve çeşidi. Doğru yapıldığında ve kahve markası doğru seçildiğinde vazgeçilmez oluyor. Sen gibi. Senin suyuna giden herkese çok iyisin fakat sana kötü bir yorum gelsin asla tahammül edemiyorsun. Dikkatini bozacak her şeyden uzak durmaya çalışıyorsun. Hem çok seviyorsun hem çabuk terk ediliyorsun. Filtre kahve senin için tercihlerinin ilk sırası, sen de arkadaşların için öylesin. Bir yerde görüşülecekse ilk çağırılan sen oluyorsun. Duruşunla ve konuşmanla herkesi kendine hayran bırakıyorsun. Tarzın ve karizmatik duruşun tıpkı filtre kahve gibi. Seni karakterli yapıyor. Verdiğin sözleri eninde sonunda tutuyor olmana hayran olanlar var. Bu şekilde devam.

ozge-robyn

Americano gibi sert bir o kadar ciddi!

spacewhore

Macchiato ile her kötülüğün içinde bir iyilik olan karakterin! Macchiato demek, ''benekli, lekeli'' anlamına gelen kahve çeşididir. Az espresso ve bol köpürtülmüş süt ile yapılır. Sen tıpkı bir Macchiato gibi içinde barındırdığın sabırlı ve sakin tarafınla bir yandan kopan fırtınalarını dizginlemeye çalışıyorsun. Tek başına ayakta kalma çaban gözle görülecek şekilde. Seni sevmeyen ve değer vermeyen insanların peşinden gitmekten vazgeç artık. Yumuşak tarafın sayesinde herkesi çok çabuk affediyorsun. Bu kadar affedici olmak seni ileride çok üzer canım. İnsanların seni kırmasına, incitmesine izin verme. Bu kadar kötü ve acımasız bir dünyada bu kadar iyi kalabilmen gözlerimizi yaşartıyor. Sen kalite konusunda bir dünya markası haline gelmişsin. Tabii dediğimiz gibi her iyiliğin içinde bir kötülük olan felsefesini unutmamak gerekir. Senin de mızmızlığın kötü tarafın. Ee Olacak o kadar. Senin mızmızlıklarına katlanacak birisini bulmalısın. Seni küçük Macchiato. :)

Görüş Bildir