Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Kahve Çeşidi Seni Temsil Ediyor?

1.3bPAYLAŞIM

Bol köpüklü bir Türk kahvesi misin, yoksa havalı bir latte mi? "Aman canım sen de kahve de sütlü mü içilirmiş, şöyle zıkkım gibi içeceksin" diyenlerden misin yoksa?

1. Haydi bakalım başlayalım, günde kaç kahve tüketirsin?

1-2
3-4
5'ten fazla
Hiç

2. Peki üstadım kahveni nasıl içersin?

Türk Kahvesi
Toz Kahve
Espresso
Filtre Kahve
İçmiyorum!

3. Yolculukta yolda durmak için en büyük sebebin nedir?

Tuvaletim gelince
Bir fincan sert bir kahve için
Soğuk bir kahve için
Sadece su içmek için

4. Sabah uyanır uyanmaz yaptığın ilk şey?

Tuvaletimi yaparım
Yüzümü yıkarım
Sert bir kahve içerim
Kıyafetlerimi giyerim

5. Uzun bir yolculuk yapıyorsun, harika bir gölün kenarından geçiyorsun ne yaparsın?

Arabayı durdurur manzarayı izlerim
Durur gölü arkama alır, özçekim yaparım
İskelenin ucuna oturur ayaklarımı suya sallarım
Ayakkabılarımı çıkartıp gölün kenarında yürürüm

6. Peki canım benim neden kahve içersin?

Uykum kaçsın diye
Kafein bağımlısıyım çünkü
Çaydan daha ucuz olduğu için
Sadece damak tadım için

7. Bir yerde kahve yoksa alternatif olarak ne ikram edelim sana?

Çay
Soda
Su
Ihlamur

8. Rüzgarlı bir sonbahar günü ne yapmak istersin?

Cam kenarında oturup klasik bir roman okumak
Demli bir çay içip, balkabağı tatlısı yemek
Sütlü kahveye bisküvi banmak
Rakı balık yapmak

9. Peki bakalım keyif aldığın film tarzı hangisidir?

Komedi
Korku
Romantik komedi
Bilim kurgu/ Fantastik

10. Ve son olarak haşin bir soru; çalıştığın yerde birileri kavga ediyor, fiziksel dalmışlar birbirlerine ne yaparsın?

Onlar için çok üzülürüm
Bende dalardım
Her zaman böyle ortalardan korkmuşumdur
Ortamı terk ederim

Türk Kahvesisin!

Türk beylerinden, boylarından gelen paşam/sultanım!  Sen tam bir bol köpüklü Türk kahvesi ruhundasın. Şöyle bol köpüklüsünden hani. Şeker; ruh haline bağlı. Aslında şekersiz içiyorsun ama Türk kahvesi olsun da ne olursa olsun da diyorsun bazen de. Öyle latteler, makiyatolar hikaye geliyor sana. Bir de sonuna doğru bıraktığın telvelerle geleceğini bile okutuyorsun, hah tadından yenmiyor işte!  Sana ait minik bir tepsi içinde sunulurken, lokumunla beraber özel hissediyorsun. Sana farkını hissettiren insanlarla vakit geçirmek istiyor, değerini görmek istiyorsun. Kabul et bir damlacık bile olsa egon yüksek ama kocaman bir kalbin, yüreğin var senin. Sadece biraz ” hürmet meraklılısın” diyelim biz buna olur mu;)

Filtre Kahvesin!

Hiçbir zaman şöyle açık sözlü, olduğun gibi, en doğalından olamadın be anaaam sen. Yayıla yayıla rahatına bakan biri olamayacaksın sen biliyor musun kuzum. Her zaman önce lafını tartacaksın, ölçeceksin sonra konuşup fikrini beyan edeceksin. Yapma bunu kendine diyeceğim ama yapı meselesi artık çok geç;) Karşındaki sana dom dom her şeyi söylerken sana, sen ise o derece hassas ve dikkatlisin. İçtiğin kahve gibi sende de çok filtre var be canım benim. Süt bile eklemiyorsun. Hatta süt ekleyerek içenleri iki yüzlü olarak görüyorsun. Netsin her zaman, sadece çok hassassın. Sana karşı gelen, seninle aynı fikirde olmayan insanları, haklı bile olsan ikna etmek için uğraşmıyorsun ama sonunda kazanıyorsun. Farkına varıyorlar ve geri gelip sana tapar hale geliyorlar, unutma bunu! Hassasın ama güç sende çiçeğim:)).

Caffe Lattesin!

(Anam babam usulü sütlü kahvesin be sen). Oy oyy yesinler seni 7’den 70’e herkesle mi anlaşır bir insan ya. Nasıl uyumlu, nasıl orta yolu bulansın sen öyle kuzum! Evet bazen iki yüzlüsün ama bu senin kötü biri olduğun anlamına gelmiyor, sakın böyle algılama. Gergin ortamı sevmiyorsun , kavga eden insanları görmek istemiyorsun. Yüksek ses, bağıran insanlar olmasın senin çevrende . Sakin ruh halin var ve masal okur gibi olsun etrafındaki insanların ses tonu mümkünse. Öyle çılgın sesli konserler, çocuk sesleri, korna hiç işin olmaz bu gibi şeylerle. Sakin insanım benim!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nehir-braderin

Caffe Lattesin! (Anam babam usulü sütlü kahvesin be sen). Oy oyy yesinler seni 7’den 70’e herkesle mi anlaşır bir insan ya. Nasıl uyumlu, nasıl orta yolu bulansın sen öyle kuzum! Evet bazen iki yüzlüsün ama bu senin kötü biri olduğun anlamına gelmiyor, sakın böyle algılama. Gergin ortamı sevmiyorsun , kavga eden insanları görmek istemiyorsun. Yüksek ses, bağıran insanlar olmasın senin çevrende . Sakin ruh halin var ve masal okur gibi olsun etrafındaki insanların ses tonu mümkünse. Öyle çılgın sesli konserler, çocuk sesleri, korna hiç işin olmaz bu gibi şeylerle. Sakin insanım benim!

puyanekinsu

latte

fnaf-chicas

Türk Kahvesisin! Türk beylerinden, boylarından gelen paşam/sultanım! Sen tam bir bol köpüklü Türk kahvesi ruhundasın. Şöyle bol köpüklüsünden hani. Şeker; ruh haline bağlı. Aslında şekersiz içiyorsun ama Türk kahvesi olsun da ne olursa olsun da diyorsun bazen de. Öyle latteler, makiyatolar hikaye geliyor sana. Bir de sonuna doğru bıraktığın telvelerle geleceğini bile okutuyorsun, hah tadından yenmiyor işte! Sana ait minik bir tepsi içinde sunulurken, lokumunla beraber özel hissediyorsun. Sana farkını hissettiren insanlarla vakit geçirmek istiyor, değerini görmek istiyorsun. Kabul et bir damlacık bile olsa egon yüksek ama kocaman bir kalbin, yüreğin var senin. Sadece biraz ” hürmet meraklılısın” diyelim biz buna olur mu;)

yagmur-karagoz3

Filtre kahve. yanlış. Nescafe ve türk kahvesi

zuhrenaz-bitirim

Caffe Lattesin! (Anam babam usulü sütlü kahvesin be sen). Oy oyy yesinler seni 7’den 70’e herkesle mi anlaşır bir insan ya. Nasıl uyumlu, nasıl orta yolu bulansın sen öyle kuzum! Evet bazen iki yüzlüsün ama bu senin kötü biri olduğun anlamına gelmiyor, sakın böyle algılama. Gergin ortamı sevmiyorsun , kavga eden insanları görmek istemiyorsun. Yüksek ses, bağıran insanlar olmasın senin çevrende . Sakin ruh halin var ve masal okur gibi olsun etrafındaki insanların ses tonu mümkünse. Öyle çılgın sesli konserler, çocuk sesleri, korna hiç işin olmaz bu gibi şeylerle. Sakin insanım benim! ula ben çılgın yerleri severim yanlışsın onediooo

Görüş Bildir