Görüş Bildir
Haberler
Kabine Toplantısı Sonrası Erdoğan: 'Aylık Tüketimi 150 Kilovattan 210 Kilovata Çıkarıyoruz'

etiket Kabine Toplantısı Sonrası Erdoğan: 'Aylık Tüketimi 150 Kilovattan 210 Kilovata Çıkarıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor.  İlgili kurumlara elektrik tarifelerini yeniden düzenlemesi talimatı verdiğini açıklayan Erdoğan, ''Aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz'' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Beştepe'deki toplantı, saat 15.30'da başladı. Yaklaşık 2 saat 20 dakika süren toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
 • Kabinede revizyon normaldir. Bayrağı teslim alan arkadaşımız yeni enerji, vizyonla hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdürmektedir. Yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini kurduğumuz 2018 yılından bu yana 6 bakanımız değişti. Bundan sonra da elbette gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz. Bizim için asıl hedef ülkemizi 2023 hedefine ulaştırmak, gençlerimize büyük ve güçlü Türkiye’yi emanet etmektir.

 • Hepimiz faniyiz, insanlar gelir geçer, önemli olan şu gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hangi görev, unvan, sorumluluk mevkiinde bulunursak bulunalım, bunu başarabilirsek ne mutlu bize. Tuğla üstüne tuğla koymadıkları halde ekmeğini yediklerini, suyunu içtiklerini, havasını soludukları vatanlarına layık olamayanlar da var.

Doğalgaz krizi

Doğalgaz krizi
 • Tarımsal destekleme bütçesini 29 milyar liraya çıkardığımızın müjdesini çiftçilerimizle paylaşmak istiyorum. Hububat üreticilerimizin girdi desteklerini yüzde 127 oranında arttırdık.

 • İran’la aramızdaki doğalgaz hattının karşı tarafta arıza sebebiyle doğalgaz arzında azalma ortaya çıkmıştır. Arızanın giderilmesi çalışmalarını havaların ısındığı aylara bırakılması konusunda İran’la mutabık kaldık, doğalgaz akışını yeniden başlattık.

 • Azerbaycan’dan aldığımız doğalgaz miktarını artırdık. Tuz Gölü ve Silivri’deki yeraltı doğalgaz depolama tesislerini devreye soktuk.

Elektrik faturalarında düzenleme

Elektrik faturalarında düzenleme
 • Sanayi kuruluşlarına uygulanan kısmi enerji kesintisini önemli ölçüde azalttık. Yakında tümüyle kaldırıyoruz. 

 • İlgili kurumlarımıza elektrik tarifelerini yeniden düzenlenmesi talimatı verdik. En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz.

Korona

Korona
 • Bu dönemde dikkatle takip ettiğimiz hususlardan biri de corona virüsü salgınındaki gelişmelerdir. Artık, gücü azalan salgının inşallah yakında gündemimizden tamamen çıkartmayı ümit ediyoruz. Türkiye tedbirleri en önce alan ülkelerden biriydi. 

 • Avrupa ülkeleri henüz yeni bu aşamaya geçiyor. Bu konuda en önemli gücümüz aşılama çalışmalarında başarımızdır. 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza kendi aşımız TURKOVAC başta olmak üzere aşılarını yaptırmalarını veya tamamlamalarını yaptırmalarını hatırlatmak istiyorum.

 • Hastanelerimizde alarm seviyesine geçmemiz gerektiren bir tablo ile karşı karşıya değiliz. Türkiye sağlık hizmetlerin aksaksız yürütülmesi, ekonominin işleyişi, istihdamın arttırılarak sosyal kırılmaya meydan verilmemesi, büyümenin sürdürülerek, ülke genelinde huzurun ve güvenliğin eksiksiz sağlanması bakımından yönetilen ülkelerin başında geliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

3 yeni destek paketi

3 yeni destek paketi
 • Artık geleceğe daha bir güven, umut, azim, kararlılıkla bakıyoruz. Bugün müjdesini vereceğimiz bir başka konu kredi garanti fonu kefaletiyle kullandırılacak üç yeni destek. İşletme harcamalarında kartlı ödeme desteği KOBİ dışı tüm firmaların finansmana erişimi için hazırladık. 

 • Katma değeri yüksek ürünlerin üretimine yönelik çalışan firmalarımızı kapsamaktadır. İhracat destek paketi ise, ihracat potansiyeli taşıyan KOBİ’lerimize hitap etmektedir. Firmalarımıza 60 milyar liralık kefalet limiti açıyoruz.

 • Amacımız yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazlayı destekleyecek ekonomik destek iklimi oluşturmaktır. Bankaların ve firmalarımızın gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. 

 • Hazine ve Maliye Bakanlığımız bu amacı sağlamaya yönelik gereken tedbirleri alacak. Yeni kredi paketin hayırlı olmasını diliyorum.

Engellilere yönelik atama

Engellilere yönelik atama
 • Engellilerimize yönelik bu yılın ilk memur yerleştirme atamasını 8 Şubat’ta yapacağız. Her eğitim kademesinden 2 bin 927 engelli vatandaşımızın kamuya yerleşimini sağlayacağız. 

 • Dezavantajlı ailelerimize destek paketini hayata geçiriyoruz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
69
46
22
9
7
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ali uzak

hançeri saplayanın bi kaç cm geri çekmesi lütuf değildir.

Uğur Balaban

Aylık tüketim kilovat arttı, ama kilovat fiyatı aynı. Yani zamlı fiyat duruyor sadece kilovat sınırı yükseltilmiş.

Malum Şahıs

lutfettin zübük sağol zaten %300 zam yaptın elektriğe 2 senede