Görüş Bildir
Haberler
Johnson & Johnson 'Kanser' Davasını Kaybetti: 325 Milyon Dolar Tazminat Cezası

Johnson & Johnson 'Kanser' Davasını Kaybetti: 325 Milyon Dolar Tazminat Cezası

Amerika'da bir çift, kozmetik ve bakım ürünleri markası Johnson & Johnson'a, pudralarında bulunan asbest yüzünden kanser oldukları gerekçesiyle dava açtı. New York Yüksek Mahkemesi, çifti haklı buldu ve firmayı 325 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Jüri, Johnson & Johnson'ın bebek pudrasının içerdiği asbest minerali nedeniyle akciğer zarı kanserine yakalandığı gerekçesiyle firmaya dava açan Donna Olson ve eşine 300 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti. 

Geçen ay da firmanın aynı davada 25 milyon dolar tazminat ödemesi yönünde karar veren jürinin bu adımının ardından, Johnson& Johnson'ın aileye ödeyeceği tutar 325 milyon dolara ulaştı.

"Müşterilerini uyarmadı"

"Müşterilerini uyarmadı"

Ayrıca Amerikan basınındaki haberlerde, jürinin Johnson & Johnson'ın uzun yıllardır asbestin varlığından haberdar olduğu ancak müşterilerini uyarmadığı sonucuna ulaştığı kaydedildi.

Temyize gidiyor

Temyize gidiyor
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Johnson & Johnson'dan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise firmanın bu davayı temyize götüreceği vurgulandı, bağımsız uzmanlar ve akademik kurumların uzun yıllardır yaptığı testlerde, bebek pudralarının asbest içermediği ve kansere yol açmadığı savunuldu.

Benzer binlerce davası var

Benzer binlerce davası var

ABD merkezli firma uzun yıllardır bebek pudralarının akciğer zarı ve rahim kanseri ile diğer hastalıklara yol açan asbest minerali içerdiğine dair binlerce davayla karşı karşıya.

Johnson & Johnson daha önce de milyarlarca dolar tazminat cezası almıştı...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
180
100
37
7
6
5
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yusuf Cemil Sarı

Bizde olsa bir bakan bu pudrayı ben de kullanıyorum bir şey olmadı der, dava akabinde hemen düşer.. Davayı zengin olan taraf kazanır :)

sensizsinema

Ne kadar talihsiz bir marka. Oysa bir Türk markası olsaydı, alenen fahre zehri katsa yine de ceza almazdı.

sensizsinema

Fare*

Minister of Magic

Bizde gereksiz zenginleşme derler dava iptal olur firma devam eder.