Johnny Depp ve Eşi Amber Heard Avustralya'dan Özür Diledi

 > 
32PAYLAŞIM

Hollywood’un ünlü aktörlerinden Johnny Depp'in aktris eşi Amber Heard, terrier köpekleri Pisto ve Boo'yu izinsiz şekilde Avustralya’ya getirip bildirimde bulunmadığı gerekçesiyle yargılandığı davada suçlu bulundu. Heard 1000 dolarlık bir para cezasına çarptırılırken, ünlü çift mahkemenin ardından bir video yayınlayarak Avustralya'dan özür diledi.

Geçen yıl Avustralya'da Karayip Korsanları filminin çekimleri sırasında Johnny Depp'i ziyarete gelen eşi Amber Heard hakkında Yorkshire Terrier cinsi iki köpeğini Avustralya'ya izinsiz soktuğu gerekçesiyle dava açılmıştı.

Avustralya ülkenin hassas eko sistemini koruyabilmek için son derece katı canlı hayvan ithalatı kanunları uyguluyor.

Farklı kıtalardan gelen virüslerin yerel hayvanlara bulaşmasını engellemek için ülkeye giren birçok hayvanın en az 10 gün karantinada kalması gerekiyor.

1000 dolar ceza verildi

Amber Heard için "karantina kurallarına uymamanın” da içinde olduğu suçlamalarla hapis cezası talep ediliyordu ancak mahkeme “yolcu fişinde gerçeğe aykırı bilgi vermek” suçu karşılığı, 1000 Dolar para cezasına hükmetti.

Mahkemeye birlikte gelen ünlü çift duruşmadan önce çektikleri ve Avustralya'dan özür diledikleri bir videoyu da paylaştı.

Mahkemenin ardından özür videosu yayınladılar

Avustralya basınında yayınlanan videoda, birlikte konuşan Johnny ve Amber, "Avustralya muhteşem bir ada. Kendine has bitkileri, hayvanları ve insanlarıyla hazine dolu. Mutlaka korunmalı. Avustralya'da dünyada sık görülen hastalıklar yok. Bu nedenle Avustralya'nın sıkı sınır koruma kanunlarının olması gerekli. Avustralyalılar eşsiz, sıcak ve açık sözlü. Avustralya kanunlarına karşı saygısızlık yaparsanız sert uyarılırsınız. Pistol ve Boo'yu bildirmediğim için gerçekten özür dilerim. Avustralya'yı korumak önemli. Avustralya'ya girişte her şeyi bildirin. Teşekkürler" ifadesini kullandı.

Avustralya sınır koruma kanunları uyarınca ülkeye girişte getirilen hayvanın, belli miktarda paranın, gıda maddesinin form doldurularak yetkililere beyan edilmesi gerekiyor.

Avustralyalı Bakan: Köpekler defolup gidebilir

Amber Heard, Mayıs 2015'te özel uçağıyla Avustralya'da film çekimlerine devam eden kocası Johnny Depp'i ziyarete gelmişti. Heard'ın iki köpeği Pistol ve Boo, sokakta görüntülendikten sonra Avustralyalı yetkililer, soruşturma başlatmışlardı.

Ülkenin Tarım Bakanı Barnaby Joyce ise, her iki köpek için de "Geldikleri Amerika'ya defolup gidebilirler" demişti.

Şu anda Başbakan yardımcılığı görevini yürüten Joyce, köpekleri uyutmakla tehdit etmiş ve "Dünyanın en seksi erkeği dahi ülkemizin karantina yasalarına saygı göstermek zorunda" demişti.

Kısa bir süre sonra iki köpeğiyle birlikte ülkeden ayrılan Amber Heard da tepkiler üzerine bir daha Avustralya'ya ayak basmayacağını söylemişti.

AFP ve BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir