Görüş Bildir
Haberler
İzleyecek Bir Şey Bulamayanlar Buraya! Sıkılmadan İzleyeceğiniz Birbirinden İyi Alman Yapımı Filmler

İzleyecek Bir Şey Bulamayanlar Buraya! Sıkılmadan İzleyeceğiniz Birbirinden İyi Alman Yapımı Filmler

Almila
06.06.2021 - 09:30

Listeden birini seçin ve izlemeye başlayın... 

Not: Filmlerin açıklamaları beyazperde.com'dan alınmıştır.

Kaynak: https://www.secondhalftravels.com/ger...
İçeriğin Devamı Aşağıda

18. Kidnapping Stella

18. Kidnapping Stella

IMDb: 4.8

Fidyeciler için varlıklı bir hedef olan Stella, sıradan bir kamyonet ile kaçırılıp, ses geçirmeyen bir odada alıkonuldu. Ancak fidyeciler bir şeyi hesaba katmayı unuttular, o da Stella'nın hayatta kalma iç güdüsüydü. Maskeli fidyecilerin planını bozacak kişi, kurbanın ta kendisiydi.

17. 3 Türken & ein Baby

17. 3 Türken & ein Baby

IMDb: 5.5

Yıldız kardeşler: Celal, Sami ve Mesut - farklılıklarına rağmen hala tek çatı altında yaşıyorlar. Ailenin gelinlik dükkanı gerçekten kötüye gidiyor ve her biri farklı bir hayatın özlemini çekiyor... Tatlı bir bebek hayatlarına girdiğinde hayatlarındaki her şey bir anda değişir..

16. Willkommen bei den Hartmanns

16. Willkommen bei den Hartmanns

IMDb: 6.2

Münihli bir aile, bir mülteciye kalma yeri teklif eder. Nijerya'dan gelen Diallo kısa süre içinde ailedeki herkes ile arkadaş olur ancak Diallo yüzünden aile de ırkçılık gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kalır.

15. Alles ist gut

15. Alles ist gut

IMDb: 6.5

Janne'in yeni patronunun kayınbiraderi Janne'ye tecavüz eder, ancak Janne olayı kimseye bildirmez ve her zamanki gibi hayatına devam eder. Ancak sessizliğinin sadece kendisi için değil, arkadaşı Piet'e duyduğu aşk için de beklenmedik sonuçları ortaya çıkar.

14. Kleine große Stimme

14. Kleine große Stimme

IMDb: 6.5

Savaş sonrası Avrupa'da tüm engellere rağmen hayalini gerçekleştirmeye çalışan genç bir çocuğun dokunaklı hikayesi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

13. Das Attentat: Sarajevo 1914 (Sarajevo)

13. Das Attentat: Sarajevo 1914 (Sarajevo)

IMDb: 6.7

28 Haziran 1914'te Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand, eşi Sophie ile Saraybosna'da. Şehirden arabayla geçerken bir saldırıya uğrarlar ve ölürler. Bu Birinci Dünya Savaşı'nın tetikleyicisidir.

12. Datsche

12. Datsche

IMDb: 6.7

Saf bir New Yorklu, ölen büyükbabasının Almanya'da bulunan yazlık kulübesine kafasını dinlemek için taşınır, ancak huzur ve sessizlik yerine bu kulübede saklanan bir mülteci bulur.

11. In den Gängen

11. In den Gängen

IMDb: 6.9

In den Gängen, bir süpermarkette çalışmaya başlayan genç bir adamın hayatını konu ediyor. Christian, bir süpermarkette çalışan genç bir adamdır. Karanlık geçmişini ardından bırakmaya çalışan Christian, yeni ortamına ayak uydurmaya çalışır. Uzun koridorlar, telaşlı kasa kuyrukları ve yük kaldırma araçlarından oluşan bambaşka bir hayata adım atan genç adamın en büyük destekçisi Bruno olur. Christian, kendisine çocuğuymuş gibi davranan Bruno sayesinde işi kolayca öğrenir. Genç adam raf istifleyicisi olarak çalıştığı marketin şeker reyonunda çalışan Marion’u görür görmez aşık olur. Ancak kendi küçük dünyasında bu aşkı yaşatmak Christian için hiç de kolay olmaz.

10. Bornholmer Straße

10. Bornholmer Straße

IMDb: 7.1

Kasım 1989'da Berlin Duvarı'nın yıkılışına komik bir bakış, her şeyin başladığı kontrol noktasındaki Alman sınır muhafızlarının bakış açısından anlatılıyor...

9. Die göttliche Ordnung

9. Die göttliche Ordnung

IMDb: 7.1

Nora, eşi ve iki oğluyla küçük bir köyde yaşayan genç bir ev kadınıdır. İsviçre kırsalı, 1968 olaylarının beraberinde getirdiği toplumsal değişimden henüz nasibini almamıştır. Nora'nın hayatı da değişmemiştir, hala herkes tarafından sevilen sessiz sakin bir kadındır. Ancak 7 Şubat 1971'de erkeklerin oylamasıyla gerçekleşecek seçimlerde, kadınların oy hakkı için savaşmaya başlayınca işler tersine döner.

İçeriğin Devamı Aşağıda

8. A Minute's Silence

8. A Minute's Silence

IMDb: 7.1

Yeni okul yılının başlamasına kısa bir süre kala 18 yaşındaki Christian, yeni İngilizce öğretmeni Stella Petersen'e aşık olur. Gözlerden uzak bir kasabada Stella ve Christian, birbirlerine karşı ortak bir özlem ve çekicilik keşfederler, bu yoğunluk her ikisini de alt üst eder...

7. Barbara

7. Barbara

IMDb: 7.1İki hayat arasında kalan bir kadının hikayesi olan 'Barbara', 1980'ler Doğu Almanya'sından bir dram. Doğu blokundan bir daha dönmemek üzere kaçmak isteyen Barbara, doktor olarak görev yaptığı Doğu Berlin'den sürülerek kırsal bölgedeki küçük bir hastaneye gelir. yeni hayatına göze batmadan alışmaya çalışan ama Batı tarafı ile de ilişkisini, kesmeyen -hatta oradaki sevgilisiyle kaçamak da olsa halen görüşen Barbara, bir şekilde ülkeden kaçmayı planlamaktadır. 

Fakat geldiği küçük kasaba hastanesindeki çocuk doktoru Andre, tüm soğuk davranışlarına rağmen insani tavrı ve mesleğindeki yetisiyle Barbara'nın kapılarını aralar...

6. Berlin Calling

6. Berlin Calling

IMDb: 7.2

Bir adam, menajeri ve kız arkadaşıyla dünyanın dört bir yanındaki kulüpleri gezer. En büyük albümlerinin yayınlanmasının ardından, bir konserde aşırı doz uyuşturucu aldıktan sonra bir psikiyatri kliniğine yatırılır.

5. Kästner und der kleine Dienstag

5. Kästner und der kleine Dienstag

IMDb: 7.4

Erich Kästner ve onun ikinci dünya savaşındaki en büyük hayranına biyografik bir bakış.

4. Die Welle

4. Die Welle

IMDb: 7.6

1967 yılında California’da yaşanmış gerçek bir olayı günümüz Almanya'sına aktaran, Die Welle, faşizmin köklerine dair etkileyici ve güncel bir hikaye. Film, enerjik ve karizmatik bir öğretmen olan Rainer Wegner’ın otokrasi üzerine verdiği ders ile başlar. Öğrencilerin ilgisizliği üzerine dikkatlerini çekmek için bir deney yapmaya karar verir: Öğrencilerinden kendisini liderleri olarak kabul etmelerini ve kendisine Mr. Wegner diye hitap etmelerini ister. 'Disiplin aracılığıyla güç' mottosunu seçer; bir logo yaratır; herkese beyaz bir t-shirt giydirir ve gizli bir işaretle iletişim kuran bu gruba 'Die Welle' adını verir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

3. Good Bye Lenin!

3. Good Bye Lenin!

IMDb: 7.7

1989 yılında, Doğu Almanya’da yaşayan Alex’in annesi aniden komaya girer. Komada kaldığı sekiz ay boyunca dünya politik düzeninde hiç beklenmedik gelişmeler olur. Komunist Parti’nin en sıkı savunucularından ve aktif destekçilerinden biri olan Christiane, sekiz ay sonra uyandığında artık yaşadığı dünya sandığından çok farklıdır.

2. System Crasher

2. System Crasher

IMDb: 7.8

System Crasher, koruyucu ailelerin yanından kaçan küçük bir kızın hikayesini konu ediyor. Benni, asıl adı Bernadette olan, ancak hiç kimsenin onu böyle çağırmaya cesaret edemediği, dokuz yaşındaki bir kızdır. Tuhaf bir kız olan Benni, sosyal hizmetler kurumunun çatısı altındadır ve çalışanların adeta kabusu olmuştur. Görevliler, Benni için defalarca koruyucu aile bulmalarına, ona huzurla yaşayabileceği yeni bir yuva ayarlamalarına rağmen, o her serinden kaçıp kuruma geri döner. Benni'yi okula getirip götürmekle sorumlu olan Micha, küçük kızla arasında farklı bir bağ kurar. Doğanın Benni'ye iyi geleceğini düşünen Micha, onu kampa götürmeye karar verir. Üç haftalık kamp süresi boyunca hayatının en güzel zamanlarını geçiren Benni, şehre geri döndüğünde ve evsiz olduğu gerçeği ile yeniden yüzleştiğinde öfkesini durdurmayı başarabilecek midir?

1. Der Untergang

1. Der Untergang

IMDb: 8.2

Der Untergang, Adolf Hitler'in son günlerini anlatıyor. Gezegenimizin gördüğü, gelmiş geçmiş en acımasız, zalim, tuhaf ve deli diktatörü Adolf Hitler'in artık son demleridir... 2. Dünya savaşında, dünyanın başına bela olmuş bu çatlak devlet adamını tepelemek için iki kutuplu dünya birleşir. 2. Dünya Savaşı’nın ve Adolf Hitler’in son günlerine dair bu ilginç film, aynı zamanda Deney filmini de çeken kadro elinden çıktı. 2. Dünya Savaşı’nda son günler yaşanmaktadır ve Berlin artık işgal altında bir kenttir. Ama Hitler kenti terk etmeyi kabul etmemektedir. Der Untergang'de Hitler’in son günleri özel sekreteri Traudl Junge’nin gözünden anlatılır. Yenilgiyi kabul edemeyen ve düşmana teslim olmak istemeyen Führer, intihar etmeden önce Eva Brown ile evlenir ve birlikte intihar ederler. Führer’in peşinden yıllarca gitmiş bir çok insanın durumu da farklı değildir. Faşist Goebels de 'Führer'ine, yani başbuğ ünvanlı deli liderine sadakatini göstermek için, önce çocuklarını sonra da kendisini telef edecektir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
5
3
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?