Görüş Bildir
Haberler
İstanbul'da Maske Uyarısı Yapan 10 Yaşındaki Çocuğu Darp Ettiler

etiket İstanbul'da Maske Uyarısı Yapan 10 Yaşındaki Çocuğu Darp Ettiler

İstanbul Esenyurt'ta dün akşam saatlerinde sitenin oyun salonunda arkadaşlarıyla saklambaç oynayan 10 yaşındaki kız çocuğu, maske takmadıkları için önce uyardığı sonrada Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından yetkililere bildirmek için cep telefonuyla videolarını çektiği yabancı uyruklu kadınlar tarafından darp edildi. Kadınların küçük kız çocuğunu kovalama ve vurma anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Olay Esenyurt'ta dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Liva Yağmur Köprücü isimli 10 yaşındaki kız çocuğu beraberindeki arkadaşlarıyla oturdukları sitenin çocuk oyun alanına geldi. Kız çocuğu ışıkları kapattı. 

Bu sırada oyun odasında oturan ve Libyalı olduğu öğrenilen 3 kadından biri ışıkları açması yönünde çocukları uyararak tepki gösterdi. Kız çocuğu da odanın ışıklarını açarken, kendilerini uyaran kadınların maskesiz olduğunu görünce maske takmaları yönünde uyardı. Bu duruma sinirlenen kadınlar tepki gösterince çocuklar tekrar başka bir odaya kaçtı.

Şikayetçi olmak için videosunu çekti

Şikayetçi olmak için videosunu çekti

Bu sırada arkadaşlarıyla oyun odasına tekrar gelen kız çocuğu da Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından yetkililere bildirmek için cep telefonuyla maske takmayan kadınların videosunu çekti. Kendilerinin görüntülendiğini fark eden 3 kadından ikisi küçük kızın peşinden koştu. Başka bir odada kız çocuğunu yakalayan 2 kadın 10 yaşında ki Liva Yağmur Köprücü'ye iddiaya göre vurdu. 

Bu sırada kadınlardan biri iddiaya göre küçük kızın telefonunu aldı. Telefonunun alındığını gören küçük kız çocuğu da ağlayarak kadının peşinden koştu. Oyun salonuna tekrar gelen kadınlar durumu görevlilere bildirdi. Site görevlileri de küçük kızı oturduğu daireye götürerek ailesine teslim etti.

Polise gidip şikayetçi oldular

Polise gidip şikayetçi oldular

Eve gelen çocuğunun ağladığını gören anne Çiğdem Köprücü durumu eşi Şehmus Köprücüye haber verdi. Anne ve baba küçük kızını darp eden kadınları '155 Polis İmdat' hattını arayarak şikayette bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri her iki tarafın da ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Beni temizlik görevlisi kurtardı"

"Beni temizlik görevlisi kurtardı"

Olay sırasında yaşadıklarını anlatan 10 yaşında ki Liva Yağmur Köprücü ise, şunları anlattı:

'Biz arkadaşlarımızla oyun alanında saklambaç oynayacaktık. Bizim hepimizin maskesi vardı. Biz ışıkları kapatınca yanımıza gelip bağırdı. İkinci kez ışığı yanlışlıkla kapatınca tekrar yüksek sesle bağırdı. Biz başka bir odaya geçince onların maske takmadığı aklımıza geldi. Telefonu olan tek kişi ben olduğum içinde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması için cep telefonum ile video çektim. Kadınlar beni görünce peşimden koşarak odada yakaladı. 

Beni odaya sıkıştırınca iki kadın kollarıma ve karın boşluğuma vurdular. Diğer kadında da gelerek benim telefonumu aldı ve yere attı. Geldiler boğazımı sıktılar ve 3 dakika sürdü nefes alamadım. Beni anne ve babama şikâyet etmek için telefonumu aldı ve güvenlikten alırsın dedi. Temizlik görevlisi beni kadından kurtarıp telefonumu da alarak evime götürdü. Biz de karakola gidip şikayetçi olduk.'

Yaşananlar sitenin güvenlik kamerasına yansıdı 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
425
100
42
20
13
9
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ceren

Bilinçli bir çocuk yetiştirip bir de bu beyinsizlerden onu korumak çok zor ya

awatarksz

Bir çocuğa şiddetle karşılık verecek kadar pislik olmuş bazıları, böyle cahil insanların soyu kurusun.

Pasif Kullanıcı

ufaklıkta iyi dövüşçü sanki