Görüş Bildir
Haberler
İstanbul'da Halk Ekmek Büfesine Saldırı: 'Eğer Kapatmazsanız Burayı Yakarım'

İstanbul'da Halk Ekmek Büfesine Saldırı: 'Eğer Kapatmazsanız Burayı Yakarım'

İBB’ye bağlı Halk Ekmek’in Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’ndeki büfesine bir kişi saldırarak camlarını kırdı. “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Kapatmazsınız burayı yakarım” diyerek büfeyi işletenleri tehdit edip camları kıran C.S’nin polis tarafından yakalandığı öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 314 sokak üzerinde bulunan  Tuncer Metin tarafından işletilen büfeye, 21 Ocak günü saat 11.30 sıralarında bir şahıs tarafından saldırı düzenlendi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, saldırgan taşla büfenin camlarını kırdı ve “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Burayı kapatacaksınız. Eğer kapatmazsanız gelir burayı yakarım” diye bağırdı. Ekmek konulan bir kasayı da çöpe atarak olay yerinden uzaklaştı. 

Büfeyi işleten aile, Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi amirliğine giderek şikâyetçi oldu ve tutanak tutuldu. Şikayetin ardından saldırgan C.S'nin yakalandığı öğrenildi.

"Hukuki sürece müdahil olacağız"

"Hukuki sürece müdahil olacağız"

Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, saldırıya tepki göstererek gerekirse büfenin önünde 24 saat nöbet tutacağını söyledi.

Büfenin sigortalı olduğunu ve Halk Ekmek tarafından onarılacağını belirtti. Nama, saldırıya ilişkin hukuki sürece de müdahil olacaklarını ifade etti.

Nama, İstanbul'da 610 büfe bulunduğunu, 1.5 yıl öncesinde ortalama günlük 800 bin olan somun ekmek üretiminin, yoğun talep nedeniyle bugün 1.9 milyona kadar çıktığını vurguladı.

Ekmeği maliyetin altında bir fiyata sattıklarını dile getiren Nama, “Sağlıklı ekmeği ucuza halka ulaştırmak için uğraşan vatandaşlarımız saldırıya uğruyor maalesef. Onların sonuna kadar yanındayız” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
53
18
9
5
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Trjoker

oğlum sıkıyor şu zincir marketlerden birine yapın aynı muameleyide görelim erkekliğinizi yada ak kafa belediyesinin büfesine bu şekilde yaklaşın bakalım nas... Devamını Gör

Bir yandan da bunları bu şekilde kışkırtanlara bakacaksın bro. Hedef gösteriliyor, halk için yapılan her şey illa ki bir tarafa dokunuyor bunlar da onlara oy... Devamını Gör

Bozkurt

En tepeden tabana kadar halka cephe almış fakat iki lafından biri halk olan dava hareketinin yaptıkları. Bu partinin aldığı oy oranı hukuksuzluktan kazanan ş... Devamını Gör

Malum Şahıs

ama reisine laf yok değil mi it soyu varsa yoksa cehapeli belediyeler amq sünepesi