İstanbul'da Bir Üniversiteyi Tercih Ederken Bakmanız Gereken 11 Kriter

-

Üniversite tercihi insan yaşamında önemli kilometre taşlarından birisidir; yıllarınız üniversitede geçer.

Bu sebele “Puanım nereyi tutarsa, tercihi oraya yaparım!” demeyeceksiniz. Tercih edeceğiniz üniversitede olması gerekenleri size sıraladık;

1. Hem şehre yakın, hem de son derece dingin, sakin bir ormanda kampüs yaşamının tadını çıkarabilecek olmanız

Mesela Başıbüyük ormanları içinde bol oksijenli 1000 dönüm bir arazide bir kampüs nasıl olurdu? Ders ya da araştırma dışında kalan zamanları da geçirebileceğiniz bir sosyal tesis de olsa peki? :))

2. İstanbul’un en zengin kütüphanelerinden biri sizin Üniversitenizde olması gerekir.

Kitap kurtları için bulunmaz fırsat… 2.500 m² alan içinde 200.000 ciltlik koleksiyondan dilediğiniz kitap, dergi ve yayını seçebilip, bütün gün sıkılmadan okuyabilseydiniz nasıl olurdu?

3. Ülkemizin “en işlevsel” Mimarlık ve Tasarım Atölyelerinin sizin Üniversitenizde olması iyi olmaz mı?

Uluslararası platformda büyüklük açısından en dikkate değer, ayrıca ülkemizde tek olma özelliğine sahip Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Atölyeleri sizin Üniversitenizde olsa süper olmaz mıydı?

4. İletişim Fakültelerinde öğrenim görenler için okurken çalışma imkanının olabilmesi

Üniversitenizde bir çekim platonuz varsa hem okurken burada staj yapıp hem de ileride size iş olanağı yaratmasının keyfini sürebilirsiniz.

5. Hukuk fakültesini seçecekseniz, fakültenizde Sanal Duruşma Salonu’nun mevcut olması;

Çünkü Hukuk Fakültesi Sanal Duruşma Salonundaki duruşmalara katılarak, daha üniversite yıllarındayken bu havayı teneffüs ederek ve “adliye tozunu yutarak”, akranlarınız yanında hayata  1-0 önde başlayabilirsiniz

6. Her biri alanlarında uzman “yıldız” hocaların sizin Üniversitenizde olması

Tüm fakülte ve yüksekokulları bu yıldızlarla dolu bir üniversite eğitim alarak, Google Akademikte denildiği gibi, “devlerin omuzlarında yükselebilirsiniz!”.

7. Burs olanaklarının geniş olması

8. Öğrenci yurtlarının tertemiz, doğanın içinde ve çok güvenli olması

Çünkü İstanbul’un trafiği, kalabalığı ve hava kirliliğinden uzakta, doğanın kucağında öğrenci yurtlarında kalarak ders dışı zamanlarınızda kafa dinleyebilir, arkadaşlarınızla keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

9. Yaz kış kullanılabilecek mükemmel bir olimpik havuza sahip olması

10. Uluslararası Öğrenci Kongreleri'nde yer alıyor olabilmesi

Kongrelerde sunum yaparak bilim dünyasının uluslararası aktörlerinden biri olabilirsiniz.

11. Yurtdışı olanaklarının geniş olabilmesi ve çift anadal/yandal yapabilmenize olanak sağlayabilmesi

EUA (Avrupa Üniversiteler Birliği), TASSA (Türk-Amerikan Bilim Adamları ve Akademisyenler Birliği) üyelikleri; Erasmus değişim programları, ECTS/AKTS ve DS/DE (Diploma Eki) etiketleri, çift diploma olanakları, yandal sertifikaları verebilen bir okula sahip olmanız sizi her zaman bir adım öne çıkartacaktır.

Peki bunca mükemmel fırsatı bir okulda bulabilmeniz mümkün mü? Sadece Maltepe Üniversitesi'nde mümkün!

Maltepe Üniversitesi size tüm bu fırsatları eşsiz kampüsünde sunuyor. Üstelik İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırları içerisindeki bir liseden mezun olan veya nüfusa kayıtlı olduğu il-ilçesi İstanbul-Maltepe olan öğrencilerine tercihlerini 1. Sırada yaptıkları (Tıp, Hemşirelik Yüksekokulu dışında) ve başka bir burs programında yer almadıkları takdirde, kesin kayıt sırasında %25 indirim uyguluyor.

Maltepe Üniversitesi'ne Davetlisiniz

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ferabenja

Agaclar var ama her sene genislemek icin kesiliyor.Hatta kesilmesin diye gelen Greenpeace'ciler tartaklanip yollaniyor.Ayrica Basibuyukte orman kalmadi.Avrupanin en iyi kampuslerinden biri fakat ici otoban gibi.Guvenlik asla yok! Havuz var ama ucretli.Yildiz hocalar eskiden vardi,cogu kacti.Yurtlar guzel ama kettle bile koyamazsiniz odaniza,yasak.Iletisim fakultesinde ekipman cok ama en yenisinin yasi 15.Ona da sira gelmez.Kendiniz takip etmezseniz hak olarak almis oldugunuz dersi para verip bir kac kere daha almak zorunda kalabilirsiniz.Hatta ispatlarsiniz ama birsey ifade etmez.Siddetle ogrencisine takan,dersinden cok siyaset ve sempatizanlik yapan,hatta cagirdigi makaminda ogrencilerinin karsisinda sacma sapan hareket eden bazi hocalara yalakalik yapma ya da alttan alma kabiliyetiniz varsa tabiki de secebileceginiz bir okul.Yine de olsun derseniz,hala orada kalan alaninin en iyisi bir kac hoca icin deger.Tabi onlarin da herhangi bir sebepten gitmeleri istenmezse,yada kacmazlarsa :)

ferabenja

Zor calisan 10 yillik derslik bilgisayarlarini,ogrencilerin verdikleri zarar haric bakimsiz tuvaletleri,pahali kantinleri,sanki onlar size para veriyormus gibi davranan muhasebe bolumunu,surekli kafa karisikligi yasatilan anabilimdali sekreterliklerini ve bundan dolayi yasanan ogrenci magduriyetlerini,hala ve hala duzgun calisamayan Mubis ogrenci bilgi sistemini de acik yureklilikle listeye eklerlerse aldiklari parayi son kurusa kadar haketmis olacaklardir.

akatsuki1971

yaaa geç bunları arkadaş. sen hangi fuckültede manitalar güzel ondan haber ver. :) gerisini biz hallederiz.

ayse-yilmaz61

Otobüsle 50 dak sürüyor. Eğitimi berbat Yeditepe bozması diyorlar daha çok. Okulda Her yıl yapılan 2/3milyar zammın kuruşunu hak etmiyorlar! Lavabolarda özellikle insan ve toplum birimleri Fakültesinde kağıt peçete bile zor bulunur. Aldıkları paraları marmara Kolejine harcıyorlar göründüğü kadarıyla ama üniversiteye harcanan düzgün para yok bile dediğim gibi kağıt peçete dahi zor bulunur bazı fakültelerde. Onun dışında ömrümde harf notu açıklanmışken hocanın sonradan buna müdahale ettiğini gördüm bütün sınıfın harf notunu yükselttiği için bir anda Vazgeçmiş falan. Okulda etkinlik diye bir şey yok zaten etkinlik anlayışları yıllar sonra murat Dalkılıç getirmek onun dışında eğitici bir şeyler beklemeyin!Hoca kalitesi kötü prof az doçler bütün dersleri almışlar falan derken en iyisi gelmeyin cidden biz bile gitmek istiyoruz hakkaten.

omer-oztin1

'Hem şehre yakın, merkeze 5 dakika ' Külliyen yalan ne 5 dk değil 35 dakkadan uzun sürüyor maltepenin dağındaki okul

invisible-man

metrobüse yakın mı ona bakacanız hacı, gerisi hallolur :D

Görüş Bildir