İş Bulmak ve Değiştirmek İsteyenlerin Üye Olması Gereken 11 Faydalı Kariyer Sitesi

-

İş bulmanın da, iş değiştirmenin de pek kolay olmadığı bu rekabet ortamında, CV oluşturup iş arayabileceğiniz çok sayıda web sitesi mevcut. Ancak bunların bazılarının güvenilir olduğunu söylemek kolay değil. Bazısı ise hayli amatör olduğu için verimli olamıyor. Bu listede işte o siteleri biraz ayıkladık. Kullanıcılar tarafından genel olarak beğenilen, güvenilir bulunan 11 tanesini listeledik. Üye olmakta fayda var!

1. Kariyer.net

Artık klasikleşmiş, ülkemizin en eski ve en çok kullanılan kariyer portallarından biri. İş arayan kadar, işvereni de destekleyen bir sisteme sahip. Kişinin diğer adaylardan bir adım öne geçmesini kolaylaştıracak testleri çözebilir, çeşitli başarı hikayeleri ve röportajları da okuyabilirsiniz. 

Web sitesi

2. Cvlogin

Bugüne kadar bildiğimiz kariyer sitelerindeki eksiklikleri de, artıları da iyi tespit ederek oluşturulmuş, yeni nesil arasında hızla popüler hale gelmekte olan bir portal. Kullanıcı dostu ve gayet pratik. CV hazırlayıp paylaşmak teferruatsız.  

Web sitesi

3. Yenibiriş

Yine sektörün en eski ve popüler portallarından olan Yenibiriş, her ne kadar arayüzünde gelişime yönelik çokça değişime gittiyse de uzun bir zaman tam manasıyla kullanıcı dostu olabilmeyi pek başaramadı açıkçası. Yine de son güncellemeyle epey hızlanıp eskiye göre pratik hale geldiğini ekleyelim. 

Web sitesi

4. Secretcv

Bir başka klasikleşmiş portalımız olan Secretcv de alanında hayli eski. Açıkçası ilan filtreleme modülünde biraz geliştirmeye ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Aksi halde güvenilir bir ilana ulaştığınızdan emin olmayı zorlaştırıyor. Ama yine de iş arama konusunda başvurmanız gereken en ciddi sitelerden biri.

Web sitesi

5. İŞKUR

İŞKUR faaliyetlerini internet ortamında da sürdürüyor. Fakat ne yazık ki hem hantal, hem de olanakların genişliği açısından özel sektördeki rakipleriyle pek kıyaslayamayız. Yine de veri tabanında kayıtlı olmanız faydalı olabilir.

Web sitesi

6. LinkedIn

Pek tabii...

LinkedIn profesyonel yaşamda dünya çapında hayli ünlü bir site. Her ne kadar her yerde karşımıza çıkan sorumsuz kullanıcılar burada da zaman zaman işi amacından saptırmaya çalışsa da, neticede kurumsal bir yapısı var. Ayrıca iyi bir referans ağı imkanı var ve bu yüzden de rakiplerine göre hala çok avantajlı.

Web sitesi

👇

Eksikleri Tamamlıyoruz: Canavar Gibi Bir LinkedIn Profili Yaratmanız İçin 24 Mühim İpucu - onedio.com
Eksikleri Tamamlıyoruz: Canavar Gibi Bir LinkedIn Profili Yaratmanız İçin 24 Mühim İpucu - onedio.com

7. Glassdoor

LinkedIn benzeri bir oluşum sayılabilir. Türkçe değil, ama sitenin en büyük farklılığı şu: Hangi kurumda, hangi pozisyon için ortalama ne kadar maaş ödeniyor buradan kontrol edebilirsiniz.

Web sitesi

8. Careerjet

Bu portalın şöyle bir avantajı var, diğer iş arama sitelerini birleştiriyor ve pek çok sitede verilen ilanları bir arada görebilmenizi sağlıyor. Her ne kadar Türkiye'de çok bilinir hale gelemediyse de, tek tek site dolaşmak yerine güncel iş alanlarına daha kolay ulaşmayı sağlıyor.

Web sitesi

9. Randstad Türkiye

Bir başka uluslararası oluşum olan Randstad'ın Türkiye ayağı. Web sitesindeki iş olanakları çok fazla çeşitli değilse de, büyük firmalarla çalışması bir avantaj. Uluslararası oluşu da güvenilir bir imaja destek oluyor.

Web sitesi

10. Eleman.net

Gelişmekte olan bir site. Tasarımı ve arayüzü ilk çıktığı zamana kıyasla çok daha pratik bir hale geldi ama çok daha iyi olabilir. Bir de giderek daha büyük markaları kendine çekebilmeye başladı. İş yaşamıyla ilgili güncel mevzuata yer veren haberleri ise başarılı bir atılım oldu.

Web sitesi

11. Unisbul.com

Son olarak part-time ya da dönemsel iş bulmakta zorlanan bir üniversite öğrencisiyseniz, Kariyer.net girişimi olan bu portala üye olmanızda fayda var. Site özellikle yarı zamanlı iş olanaklarına odaklanıyor.

Web sitesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-sayi

ilandex.com.tr sitesini diğer işbulma ve ilan sitelerinden ayıran en önemi unsurlar; İş Arıyorum, Devren İşyeri Arıyorum,restoran/ otel malzeme & ekipman Arıyorum İlanıda verebiliyor olmak bence..

eylem-ozgur-ozcan

https://ilandex.com.tr/ hizmet sektörüne özel ücretsiz ilan sitesi.

ali-uysal9

https://www.isinibul.com 'u da unutmayalım, dijital ortama yeni giren bir portal ancak oluşumun içerisindeki 9 firma, ortalama 25 yıldır gazete ilan ve reklam sektöründe profesyonel hizmet veren, yetkili ve bilgili ajanslardan oluşmakta. Buradaki ilanlar özenle hazırlanıyor ve aynı zamanda Türkiye'nin Ulusal Gazeteleri olan Sabah - Hürriyet - Posta ve Star gazetelerinde de eş zamanlı olarak yayınlanıyor. Toplama ilan yok, her gün yeni ve hep güncel. Bence denemeye değer.

ozgekutahyali

https://www.cvyolla.com sitesini de eklemenizi öneririm. Sistem olarak farklı çalışan etkili bir kariyer sitesi.

zeyban

vacanciesinturkey.com yabanci dilde - genelde de Ingilizce - is ilanlari yayinlamakta. Iddiali bir site. Listenize eklemenizi tavsiye ederim.

Başlıklar

web
Görüş Bildir