Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanoğlunu Harekete Geçirebilecek, İlham Olabilecek 10 Muhteşem Söz

-

1. ~ Og Mandino der ki:

"Başarılı olana kadar vazgeçmeyeceğim. Bu dünyaya yenilgiye gelmedim ve damarlarımda yenilgi de akmıyor. Ben çoban tarafından güdülmeyi bekleyen bir koyun da değilim. Ben aslanım ve koyunlarla yürümeyi, konuşmayı ve uyumayı da reddettim. Başarılı olana kadar vazgeçmeyeceğim."

2. ~ Alice Walker der ki:

"Çoğu zaman insanlar güçlerinden, aslında güçleri olmadığını düşünerek vazgeçerler."

3. ~ Mark Twain der ki:

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden, yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın. Bu yüzden halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet."

4. ~ Abraham Maslow der ki:

"Eğer bile bile gücünüz yettiğinden daha azını olmayı planlıyorsanız; sizi uyarırım, hayatınızın geri kalan kısmında mutsuz olacaksınız. Kendi yeteneklerinizden ve olanaklarınızdan kaçıyor olacaksınız."

5. ~ William Jennings Bryan der ki:

"Kader bir şans oyunu değil, seçim sorunudur. Beklenecek değil, elde edilecek bir şeydir."

6. ~ Nolan Bushnell (Atari'nin mucidi) der ki:

"Duşta herkesin aklına bir fikir gelir. Ancak başarılı aksiyonerler duştan çıkar, kurulanır ve bu fikir hakkında adım atarlar."

7. ~ Ralph Waldo Emerson der ki:

"Günler, tıpkı uzak bir partiden gönderilmiş, sarılıp sarmalanıp paketlenmiş figürler gibi gelir ve geçer ve hiçbir şey söylemezler. Eğer biz açmazsak, getirenler o hediyeleri sessizce alıp götürürler."

8. ~ Michael Jordan der ki:

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. Başarımın sırrı işte budur."

9. ~ Aristoteles der ki:

"Hayatın arenasında onurlar ve ödüller, yaptıkları ile kendilerini gösterenlerin elindedir." 

10. ~ ve Mahatma Gandhi:

"Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun."

Bonus*

"Zafer, 'zafer benimdir' diyebilenindir. Başarı ise, 'başaracağım' diye başlayarak sonunda 'başardım' diyebilenindir." ~ Mustafa Kemal Atatürk

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir