İngiliz Fizikçi Hawking Hastaneye Kaldırıldı

 > 
599PAYLAŞIM

Yapay zeka ve Dünya'daki yaşam süresi hakkında insanlığı sürekli uyaran, ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, Ponfical Bilimler Akademisi'nde konferans vermek için gittiği Roma'da rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 

Dünyaca ünlü 74 yaşındaki İngiliz fizikçi Stephen Hawking'in İtalya'nın başkenti Roma'da hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın İngiliz The Telegraph gazetesine dayandırdığı habere göre; Hawking'in Ponfical Bilimler Akademisi'nde konferans vermek için gittiği Roma'da perşembe gecesi rahatsızlanarak Gemelli Hastanesine kaldırıldığını bildirdi.

Stephen Hawking'in İddiası Üzerine: Dünya Dışı Zeki Varlıklar ve Beyin Yakan Teoriler - onedio.com
Stephen Hawking'in İddiası Üzerine: Dünya Dışı Zeki Varlıklar ve Beyin Yakan Teoriler - onedio.com

Hastaneden yapılan açıklamada, 21 yaşındayken tedavisi olmayan motor nöron hastalığı olarak da bilinen Amyotrofik Lateral Skleroz hastalığına yakalanan Hawking'in, hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Hawking, özel olarak geliştirilen bilgisayar sistemiyle iletişim kuruyor

Vücudunun neredeyse tamamını kullanamayan Hawking, kendisi için özel olarak geliştirilen bir bilgisayar sistemine sadece yanak kaslarından birini kullanarak komut verebiliyor. Hawking bu şekilde günlük yaklaşık 2 bin 500 kelimeyle iletişim kurabiliyor ve bilimsel çalışmalarını sürdürebiliyor.

Ünlü fizikçi en son 25 Kasım tarihinde Vatikan'da "Evrenin Kaynağı" başlıklı bir konferans vermiş ve Papa Francis ile görüşmüştü

1942 yılında İngiltere'nin Oxford kentinde doğan Steven Hawking, kuantum fiziği ve kara delikler üzerine yaptığı çok kapsamlı çalışmalarla tanınıyor.

Bilimsel araştırmaları 40'ın üzerinde dünya diline çevrilen Hawking, bilim çevrelerinde Albert Einstein'dan sonraki en büyük dahi olarak görülmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir