İmamoğlu Büyükçekmece'ye İlişkin Veriler Paylaştı: 'İnsanların Zihinlerini Bulandırmaya Çalışıyorlar'

 > -

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece'deki seçmen kaydırma iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. AKP kanadından aktarılan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan İmamoğlu, Mevlüt Uysal'a yakın isimlerin seçim öncesi ikametlerini Büyükçekmece'ye taşıdığını aktardı. İmamoğlu, "Büyükçekmece’de 20-25 bin seçmen hareketi olmuş gibi bir tarifle insanların zihinlerini bulandırmaya çalışıyorlar" dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Halk TV, KRT, Tele 1 ve Cem TV ortak canlı yayına katıldı. 

İmamoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"Öyle açıklamalar duyuyorum ki kulaklarıma inanamıyorum"

"Büyükçekmece benim komşu ilçem. Belediye Başkanı Hasan Akgün uzun yıllardır bir arada olduğumuz deneyimli bir belediye başkanı. Süreci canlı canlı takip ettim. Önce Büyükçekmece’yi biraz anlamak lazım. Büyükçekmece göç alan ilçelerden biri. Yılda 10-12 bin nüfusu artan ilçelerden birisi. Beylikdüzü’nde biraz daha fazla, 16-17 bin… Bazen öyle açıklamalar duyuyorum ki kulaklarıma inanamıyorum. Dinledikçe insan verileri anlatmak konusunda bu kadar mı acemi? Bu kadar mı kötü niyetli olur insan diye düşünmekten alamıyorum kendimi."

Mevlüt Uysal: 'Soyadlarına Bakıldığında AKP'ye Oy Verdikleri Tespit Edilebilen 3.092 Seçmenin Kaydı Düşürülmüş' - onedio.com
Mevlüt Uysal: 'Soyadlarına Bakıldığında AKP'ye Oy Verdikleri Tespit Edilebilen 3.092 Seçmenin Kaydı Düşürülmüş' - onedio.com

"Sancaktepe ve Çekmeköy'de daha yoğun nüfus hareketliliği var"

"Büyükçekmece’deki seçmen verilerinden bahsetmemiz gerek. Büyükçekmece’de birden 20 küsur bin seçmen hareketi birden olmuş gibi zihinlere nakşetmeye çalışıyorlar. Altı ayda 3 binin üzerinde seçmen sayısı artmış. Ne yazık ki aldatma ve yalan üzerine kurulan bu sistemin arızaları var.

Seçim tarihi 7 Haziran 2015. Seçmen sayısı 158 bin 611. 1 Kasım 2015, seçmen sayısı 161 bin 699. Arada altı ay var. Altı ayda seçmen sayısı 3 binin biraz üzerinde seçmen sayısı artmış. Kullanılan oy 7 Haziran’da 135 bin 426. 1 Kasım’da 141 bin 811. Geçerli oy 7 Haziran’da 126 bin 069. 1 Kasım’da 139 bin 286.

Hemen bu yıla gelelim. 24 Haziran 2018’de Büyükçekmece’nin seçmen sayısı 172 bin 351. Kullanılan oy 151 bin 331. Geçerli oy 149 bin 138. Deniyor ya ’20 bin hareket, 25 bin hareket...  Eğer doğru konuşuyor olsalar geçerli oyun 175 binlerde olması gerekiyor. Yerel seçimlerde katılım düşüyor, geçerli oy 31 Mart’ta 144 bin 733. Taşınmış oy, hayali oy diye bir şey yoktur, listelerimizden eminin diye YSK Başkanının açıklaması var şubat ayında. Büyükçekmece aynı zamanda nüfus hareketliliğinde nüfus oranına göre 30. sırada.  Aynı nüfuslara sahip Sancaktepe’de Çekmeköy’de daha yoğun nüfus hareketliliği var. AKP’nin kazandığı iki ilçe."

"Başakşehir'den Büyükçekmece'ye 231 kişi kayıt yaptırıyor"

"Verileri kıyasladıktan sonra İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın ifadelerini paylaşmak istiyorum. 4 Ocak 2019'da seçmen kayıtları askıya çıkıyor. İtirazlar yapılıyor. 18 Ocak 2019'da kesinleşiyor. Büyükçekmece'ye seçmen kaydırmada iki ilçenin aktif olduğunu tespit ediyor Karabat. Başakşehir ve Fatih nüfus kayması var Büyükçekmece'ye. Mevlüt Uysal önceki Başakşehir başkanı. Masum olduğunu düşünelim. 4 ismin aynı adreste Kamiloba'da Gümüş 1 Sokak'ta 11 kişi aynı adrese kayıt yapıyor. Nurettin Ertemel, Hüseyin Sevim, Kaan Şahin (Başakşehir Kulübü'nün Başkan Yardımcısı), Abdullah Yasin Durmuş, Mevlüt Uysal'ın özel kalemi.

Başka ev bulamamışlar aynı adrese kayıt olmuşlar. Tam 11 kişi var aynı adreste. Aynı tarihte Başakşehir'den 231 kişi kayıt yaptırıyor."

"Büyükçekmece'den bulduğumuzla Büyükşehir'de ne yaparız diyorlar"

"Geriye dönük işlem yapmak, insanları köşeye sıkıştırmak, kapı kapı gezmek olmuş iş değil. Gerçekten ben üzülüyorum. Bugün yabancı bir basın mensubu benimle soru cevap yaptı. Çok yakın bir oyla seçilirseniz İstanbul bölünür mü? Dedim marifet oyda değil yönetimde.

Seçimin kazananı belli Büyükçekmece'den bahsedersek sayın Akgün. Kaybedeni belli. Bu seçimin belli olduğu süreçte kaybedilen süreçte arayış. Büyükçekmece'de AK Parti'de siyaset yapmış insanları biliyorum tanıyorum. Komşularım arkadaşlarım. Çay içeriz, selamlaşırız, yemek yeriz. İyi biliyorum ki başları öne eğik, üzüntülüler. İftira dolu tanımlamalarla bu ilçeyi bilmeyen bir insan insanları rencide ediyor. Yapmayın kardeşim, seçim bitti işinize bakın. Niye kaybettik diye önünüze bakın. Alın başınızı önünüze düşünün. Bir sonraki seçime hazırlanın. Büyükçekmece'den bulduğumuzla Büyükşehir'de ne yaparız diyorlar"

Büyükçekmece'de 'Olağanüstü' Seçim Gündemi: 'Eşimin, Eşim Olduğunu İspatlamak Zorunda Kaldım' - onedio.com
Büyükçekmece'de 'Olağanüstü' Seçim Gündemi: 'Eşimin, Eşim Olduğunu İspatlamak Zorunda Kaldım' - onedio.com

"Biz bir darbe girişimini devirdik"

"AA, saat 6 küsürlerden 11'lere kadar veri girdi. Tüm ıslak imzalı veriler elimizdeydi. Sultangazi hariç. 2 gün sonra tamamlandı. AA bizi de aramadı. YSK açıkladı Anadolu Ajansı'na bizim müşterimiz değilsin dedi. Her okulda partimizin sorumluları var, müşahitlerimiz var. Bizden tek bir sayı istemedi Anadolu Ajansı. Tek bir ihtimal kalıyor AK Parti'nin temsilcisinden. 

En büyük mağdur Binali Yıldırım. 3870 oyla 'seçimi kazandık' dedi. O salondakiler de alkışladılar. Yıldırım, aldatıldığı için konuşma yaptı. Ve sabahın köründe İstanbul'a afişler asılmaya başlandı. Bu operasyon İstanbul'u kurban etme operasyonu. Sayın Binali Yıldırım'ın yerinde olsam o kişilerin yüzüne bakmam, adam yerine koymam, haklarımı ararım.  O gece bir darbe yapılacaktı. O afişlerin asılması bile darbe hazırlığıydı. Biz bir darbe girişimini devirdik. Burdan suç duyurusunda bulunuyorum. Meclis'te bu suç duyurusunu devam ettireceğim. "

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir